ליסה שילוח עוזרד תהיה מנכ"לית קרן הקולנוע

שילוח עוזרד, שהיתה מנהלת מחלקת הטלוויזיה בתאגיד "כאן", תחליף את כתרי שחורי שניהל את הקרן ב–20 השנים האחרונות. "היא בחירה מצוינת", אמר עליה המנכ"ל היוצא

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליסה שילוח עוזרד. מינוי אחרי כשנה ב"כאן"
ליסה שילוח עוזרד. מינוי אחרי כשנה ב"כאן"צילום: יוסי צבקר

ליסה שילוח עוזרד תהיה מנכ"ל קרן הקולנוע החדשה ותחליף את כתרי שחורי, שניהל את הקרן ב–20 השנים האחרונות. לפני כשנה פרשה עוזרד מניהול מחלקת הטלוויזיה בתאגיד "כאן" לאחר כשנה בתפקיד. לפני כן שימשה עוזרד כמנכ"לית ומייסדת "יולי אוגוסט הפקות" שהפיקה סרטים וסדרות טלוויזיה רבים וביניהם: "ביקור התזמורת", "אפס ביחסי אנוש", "שבעה" ורבים נוספים. לפני כשנתיים מכרה עוזרד את כל מניותיה ב"יולי אוגוסט" ובכך נמנע מצב של ניגוד עניינים אפשרי.

"אני נרגשת מההזדמנות הנדירה לקבל על עצמי את התפקיד החשוב של מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי", אמרה עוזרד עם היוודע דבר המינוי, והוסיפה כי "תעשיית הקולנוע הישראלית היא השגריר הנאמן והפופולרי ביותר של החברה הישראלית, והיא זוכה להערכה רבה ברחבי העולם. אני עומדת בפני אתגר גדול להמשיך ולהוביל את הקולנוע הישראלי להישגים נוספים וחדשים בארץ ובזירה הבינלאומית. הקרן תמשיך לגלות ולעודד כישרונות חדשים לצד תמיכה ביוצרים ותיקים ומנוסים ולתת ביטוי למגוון הקולות התרבותי והחברתי בישראל. נמשיך לייצג את המדינה בפסטיבלים בינלאומיים ולהפיץ את בשורת הקולנוע הישראלי ברחבי העולם. אני מודה לכתרי שחורי המנכ"ל היוצא של הקרן על עשרים שנות פעילות פוריות שהביאו את הקולנוע לפסגות גבוהות שיהיה קשה לשחזר אותן. ברצוני להודות לדוד בועז יו"ר הקרן ולכל חברי הנהלת הקרן על האמון שנתנו בי ועל בחירתי לתפקיד".

כתריאל שחורי. עוזב אחרי 20 שנהצילום: תומר אפלבאום

שחורי עצמו מסר היום: "אני מכיר היטב את ליסה והיא בחירה מצוינת. אני בטוח שהיא תצליח בתפקידה ותדע לנווט את הקרן כך שתביא את הקולנוע הישראלי להישגים חדשים".

שחורי, שנחשב לאיש שהביא את הקולנוע הישראלי לפופלריות רבה הן בארץ והן מעבר לים, זכה בשנים האחרונות ללא מעט ביקורת בשל הקדנציה הארוכה כמנכ"ל הקרן. גם שרת התרבות, מירי רגב, מחתה לא פעם על כך שלא ייתכן כי מוסדות ציבוריים דוגמת קרנות הקולנוע, לא יזכו בתחלופה ניהולית מדי כמה שנים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ