במאי "אקס־מן" ישלם 150 אלף דולר לצעיר שהאשימו בתקיפה מינית

בריאן סינגר הואשם לאורך השנים בתקיפה מינית של גברים בהיותם קטינים. לדבריו, הסדר הפשרה עם המתלונן, המצוי בפשיטת רגל, אינו מהווה הודאה באשמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בריאן סינגר. צילומי הסרט היו אמורים להתחיל השנה

הבמאי האמריקאי בריאן סינגר ("החשוד המיידי", "אקס־מן"), שהואשם לאורך השנים בתקיפות מיניות והתנהגות מינית בלתי הולמת עם גברים בהיותם קטינים, הגיע להסדר פשרה עם אחד ממאשימיו - וישלם לו 150 אלף דולר לביטול תלונתו.

המתלונן, סיזר סנצ'ז־גוזמן, הגיש ב-2018 תלונה נגד הבמאי, לפיה בשנת 2003, כשהיה בן 17, סינגר תקף אותו במסיבה שהתקיימה בסיאטל על יאכטה. סינגר הכחיש בשעתו את הדברים שיוחסו לו, ופורסמו זמן קצר אחרי שפוטר מבימוי הסרט "רפסודיה בוהמית". 

עוד בשנה שעברה התפרסם תחקיר במגזין "אטלנטיק", בו סיפרו ארבעה גברים כיצד סינגר קיים עמם יחסי מין כשהיו קטינים. התחקיר, גם הוא הוכחש על ידי סינגר, התפרש על פני שנה והתבסס על יותר מ-50 מקורות. 

על פי הפרסומים העדכניים, נאמנו של סנצ'ז־גוזמן, המצוי במצב של פשיטת רגל עליו הכריז ב-2014, המליץ בימים האחרונים לבית המשפט לאשר את העסקה.

בתגובה לדברים מסר עורך דינו של סינגר כי חרף הסכמתו לשלם למתלונן, הבמאי שומר על חפותו, וכי "פושט הרגל הגיש תלונה חסרת בסיס ונימוק חוקי נגד סינגר. סינגר אף הכחיש שהוא מכיר את המתלונן, בטח ובטח שלא קיים עמו מגע מיני לפני 15 שנה".

עוד הוסיף עורך הדין כי "ההחלטה לפתור את העניינים מחוץ לכותלי בית משפט מול נאמנו של המתלונן הינה עניין עסקי בלבד, שכן הוצאות בית משפט תהיינה גבוהות בהרבה".

סינגר, בן 53, התפרסם ב-1995 עם צאת סרטו "החשוד המיידי". ב-2000 יצא "אקס־מן" בבימויו שהכניס כ–300 מיליון דולר בעולם וב–2003 יצא סרט ההמשך, "אקס־מן 2", שהצליח אף יותר בקופות. לאחר מכן ביים עוד סרט גיבורי על, "סופרמן חוזר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ