ג'ון קיוזאק פירסם בטוויטר כרזה אנטישמית. טען כי חשב שמדובר במסר פרו־פלסטיני

השחקן האמריקאי ספג ביקורת ברשתות החברתיות בעקבות ציוץ ובו יד ועליה מגן דוד מוחצת קבוצת אנשים. "בוט השתלט לי על החשבון", התנצל לבסוף

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ון קיוזאק
איתי שטרן
איתי שטרן

השחקן האמריקאי ג'ון קיוזאק פירסם אתמול (שני) בטוויטר כרזה בעלת אופי אנטישמי שבה נראית יד גדולה ועליה מגן דוד, המוחצת קבוצת אנשים תחתיה. בסמוך לאיור נכתב הציטוט: "כדי לדעת מי שולט בך, בדוק את מי אינך יכול לבקר". בקריקטורה המשפט מיוחס לפילוסוף הצרפתי וולטר, אולם את הדברים אמר פעיל ניאו־נאצי בשם קווין אלפרד סטורם. קיוזאק כתב גם בציוץ "עקבו אחר הכסף" ("Follow The Money").

בעקבות פרסום הקריקטורה זכה קיוזאק ("נאמנות גבוהה", "קון אייר'") לקיתונות של בוז וביקורת ברשתות החברתיות, שהבהירו לשחקן כי הוא תומך באנטישמיות. כתוצאה, מחק קיוזאק את הציוץ וציין כי "בוט השתלט לו על החשבון" והוסיף כי היה בטוח שמדובר במסרים פרו־פלסטיניים ולא בתעמולה אנטישמית.

לא כולם מיהרו לקנות את התירוץ של קיוזאק. העיתונאי ישר עלי פירסם בחשבון הטוויטר שלו צילומי מסך מהם ניכר כי קיוזאק מקדם את סרטו החדש "WAR Inc" בעזרת הכרזה האנטישמית. בהמשך התנצל קיוזאק והבהיר כי "מחקתי במהרה את התמונה הפוגעת ביהודים ובפלסטינים כאחד, ועל כך אני מתנצל". קיוזאק הוסיף כי טעה לחשוב שמדובר בכרזה פוליטית בגלל המגן דוד, אותו שייך לדגל הישראלי ולא לדת היהודית. קיוזאק הבהיר כי הבין שהמסר שעולה מקריקטורה אכן אנטישמי וכי "אין מקום לשום שיח אנטישמי בשום דיאלוג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ