סטיבן סודרברג: בזמן הסגר כתבתי סרט המשך ל"סקס, שקרים ווידיאוטייפ"

"כשהוטל הסגר בניו יורק החלטתי לכתוב, כדי להישאר שפוי ומאורגן", אמר הבמאי בראיון לתוכנית NightCap Live. "כתבתי יותר מאשר כתבתי מאז הקיץ של 1985"

איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנדי מקדואל בסרט "סקס, שקרים ווידיאוטייפ"
אנדי מקדואל בסרט "סקס, שקרים ווידיאוטייפ"צילום: Trailer Chan

הסרט "סקס, שקרים ווידיאוטייפ" של סטיבן סודרברג שיצא ב-1989 נהפך לאחד הסרטים המשפיעים של העשור שבא בעקבותיו וזכה בפרסים בפסטיבלי סאנדס וקאן. כעת מספר סודרברג שבזמן הסגר בניו יורק הוא כתב לו סרט המשך.

סודרבר התראיין בתוכנית NightCap Live של ערוץ היוטיוב של חברת Flaviar. הסיבה להשתתפותו של הבמאי היתה קידום מכירות של מותג ברנדי בוליבאני שלו, Singani 63. סודרברג ניצל את הבמה כדי לחשוף את שעבר עליו בשבועות האחרונים כשהיה נתון בסגר כמו שאר תושבי ניו יורק והעולם.

"כשהוטל הסגר בניו יורק החלטתי לכתוב, כדי להישאר שפוי ומאורגן", אמר. "כתבתי יותר מאשר כתבתי מאז הקיץ של 1985. בתוך שישה-שבעה שבועות של סגר השלמתי את כתיבתם של שלושה תסריטים שונים. אחד מהם היה שכתוב של תסריט קיים, אחד מהם היה תסריט מקורי ואחד מהם היה עיבוד של רומן. התסריט המקורי הוא לסרט המשך של 'סקס, שקרים ווידיאו טייפ'. זה רעיון שהסתובב במוחי במשך כמה זמן ועכשיו החלטתי שאני רוצה לביים סרט המשך".

"סקס, שקרים ווידיאוטייפ" היה הסרט הראשון שביים. הוא גם כתב את התסריט לסרט שהופק בתקציב מזערי של 1.2 מיליון דולר והכניס 36.7 מיליון דולר ברחבי העולם - סכום מרשים גם באותם ימים לסרט עצמאי. שחקני הסרט, בהם אנדי מקדואל וג'יימס ספיידר, שזכה בפרס השחקן בפסטיבל קאן, נהפכו למפורסמים בעקבותיו. 

סודרברג היה מועמד לאוסקר על התסריט לסרט. הוא זכה באוסקר על הבימוי של הסרט "טראפיק". בעבר הודיע על פרישתו מבימוי, בין השאר כי התייאש לדבריו משיטת ההפצה של סרטי קולנוע. למרות זאת הוא חזר לביים ובחודשים הקרובים עתידים לצאת שני סרטים שלו, Kill Switch ו-Let Them All Talk.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ