הארץ

האקדמיה האמריקאית לקולנוע הודיעה היום (שני) כי טקס האוסקר הקרוב ידחה בחודשיים, ויתקיים ב-25 באפריל 2021. אתר "וראיטי" דיווח כי סיבת הדחייה היא מגפת הקורונה, שמנעה את הפצתם של סרטים רבים בחודשים האחרונים. רשימת המועמדים לפרסים השונים תפורסם ב-15 במארס.

"במשך יותר ממאה, סרטים ממלאים תפקיד חשוב במתן השראה, נחמה ובידור לכולנו, גם בזמן התקופות החשוכות ביותר. הם בהחלט מילאו את תפקידם השנה", מסרו נשיא האקדמיה דיוויד רובין והמנכ"ל דון הדסון. "תקוותנו שבדחיית טקס הענקת הפרסים נאפשר לקולנוענים  לסיים את סרטיהם מבלי שיענשו על דבר מה שאינו בשליטתו של איש".

הטקס ה-93 במספר היה אמור להתקיים ב-28 בפברואר 2021. החלטת האקדמיה מהיום תעניק לאולפנים זמן יקר כדי להשלים הפקות של סרטים שנתקעו בשלב הצילומים או העריכה ולדחות את מועד הפצתם של סרטים שהושלמו להמשך השנה, מבלי לפגוע בסיכויהם לקבל מועמדות לפרס. לפי "הוליווד ריפורטר", ראשי האקדמיה ערכו היום ישיבה ב"זום" שבה הוחלט על דחיית הטקס, וכן על דחיית פתיחת מוזיאון האוסקר בלוס אנג'לס, מדצמבר לאפריל.

טקס האוסקר השנה נערך שבועות ספורים לפני השבתת תעשיית הקולנוע בהוליווד וברחבי העולם בגלל התפשטות הנגיף. "פרזיטים" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר והיה לסרט הראשון שאינו דובר אנגלית שזוכה בפרס. סרטו של בונג ג'ון הו זכה גם בפרסי הבימוי, הסרט הבינלאומי והתסריט המקורי. חואקין פיניקס זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על הופעתו ב"ג'וקר", רנה זלווגר זכתה בפרס השחקנית על "ג'ודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ