פסטיבל הקולנוע בירושלים נדחה פעם נוספת

אחרי שכבר נדחה לאוגוסט בשל התפשטות הקורונה, מנהלי פסטיבל הקולנוע הבינלאומי המתקיים בבירה הודיעו על העברתו לדצמבר. פסטיבל דוקאביב יתקיים במתכונת מקוונת

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הקרנה בבריכת הסולטן בפסטיבל, 2019
הקרנה בבריכת הסולטן בפסטיבל, 2019צילום: Dor Kedmi

פסטיבל הקולנוע ירושלים, שאמור היה להתקיים כמדי שנה בחודש יולי ונדחה ל–20 באוגוסט, נדחה פעם נוספת בשל התפשטות נגיף הקורונה. בהודעה שהוציאו היום מנהלי הפסטיבל נכתב כי ההחלטה התקבלה בעקבות המגבלות שפרסם משרד הבריאות בשבוע שעבר, לפיהן נאסר לקיים אירועי תרבות באולמות. כעת, בכוונתם לקיימו בתאריכים 10–20 בדצמבר, בחג החנוכה, "במידה שהתנאים יאפשרו זאת".

במקביל הודיעו היום מנהלי פסטיבל דוקאביב, שאמור להיפתח ב–3 בספטמבר, כי האירוע יתקיים כמתכונן אך במתכונת מקוונת. "במידה שישתנו ההנחיות, הפסטיבל יוסיף הקרנות באולמות ואירועי חוץ, ככל שיתאפשר", נמסר.

בהודעת פסטיבל ירושלים נכתב כי "האירוע יכלול חלק מהסרטים שיועדו למהדורת הקיץ כמו גם כותרים חדשים נוספים". בהודעה צוין גם כי בכוונת ההנהלה לקיים בקרוב פעילות מקוונת שבמסגרתה ייחשפו חלק מהסרטים שנבחרו להשתתף בפסטיבל. ההקרנות הללו מתוכננות להתקיים בפלטפורמה הדיגיטלית החדשה של ארכיון הסרטים של סינמטק ירושלים.

"זו החלטה קשה וכואבת לאור העובדה שעבדנו במשך שנה שלמה על המהדורה ה–37 של הפסטיבל", מסרו נועה רגב, מנכ"לית סינמטק ירושלים והפסטיבל, ואלעד סמורזיק, המנהל האמנותי. "תוכנית הפסטיבל כבר עומדת מוכנה עם כ–150 סרטים מ–60 מדינות, עשר מסגרות תחרותיות הנושאות פרסים בגובה מיליון שקל, הקרנות חוץ בשכונות העיר, תוכניות מיוחדות ושורה של יוזמות חדשות בתחום הקולנוע שתוכננו להתקיים בחודש הבא.

"ראינו בקיום הפסטיבל באוגוסט הזדמנות חשובה להאיר בזרקור גדול את אמנות הקולנוע, שעוברת טלטלה גדולה בימים אלה, ובפרט את היצירה הקולנועית הישראלית. קיווינו לתת זריקת עידוד ליוצרי הקולנוע, לאוהבי הקולנוע ברחבי הארץ ולעיר ירושלים, ההופכת מדי שנה בזמן הפסטיבל למוקד תיירותי שוקק. בתקופה הקרובה נמשיך להשקיע מאמצים על מנת לקדם את אמנות הקולנוע בישראל. אנו מאמינים כי אין תחליף למפגש הממשי שמייצרים פסטיבלי הקולנוע בין קהל, יוצרים וקולנוע על המסך הגדול, ולכן נעשה כל שביכולתנו על מנת לקיים את מהדורת החורף בדצמבר".

לצד פסטיבל ירושלים, אחד משני פסטיבלי הקולנוע הגדולים בישראל, נדחו בשל התפשטות הקורונה גם פסטיבלי קולנוע מקומיים אחרים – בראשם דוקאביב ופסטיבל קולנוע דרום. שני הפסטיבלים אמורים להתקיים בספטמבר הקרוב, ופסטיבל דוקאביב כבר הודיע כי יתקיים במתכונת מקוונת. גל הביטולים לא פסח גם על שורה ארוכה של פסטיבלים קולנוע בעולם, ובראשם פסטיבל קאן שאמור היה להתקיים בחודש מאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ