שש מתלוננות נגד הארווי ויינשטיין: ההסכם שנחתם עמו חד צדדי ולא הוגן

לדברי המתלוננות, ההסכם בסך 18.9 מיליון דולר שנחתם עם המפיק לשעבר, פוטר אותו בין השאר מאחריות לתשלום הוצאות המשפט הגבוהות

רויטרס והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארווי ויינשטיין בבואו לבית משפט במנהטן, פברואר 2020
הארווי ויינשטיין בבואו לבית משפט במנהטן בפברואר השנהצילום: Jeenah Moon/רויטרס
רויטרס והארץ

שש נשים שהתלוננו שהארווי ויינשטיין ניצל אותן מינית פנו אתמול (שני) לבית המשפט הפדרלי במנהטן בדרישה לדחות את ההסכם בסך 18.9 מיליון דולר שנחתם עם המפיק, עם חבר המנהלים של האולפן שעמד בראש ועם מתלוננות אחרות.

על פי ההסכם, שעליו הודיעה ב-30 ביוני התובעת הכללית של ניו יורק לטישה ג'יימס, כל אשה שהגישה תלונה אזרחית נגד ויינשטיין יכולה לדרוש בין 7,500 ל-750 אלף דולר.

אבל בתביעה שהוגשה אתמול לבית המשפט הפדרלי במנהטן טוענות שש נשים כי הפיצוי מסתכם ב-11.2 מיליון דולר, בקיזוז הוצאות המשפט, ולכן כל אחת מהמתלוננות תוכל לקבל בין 10,000 ל-20,000 דולר בלבד.

הן גם טוענות שההסכם "פוטר" מאחריות את ויינשטיין, אחיו בוב ויינשטיין ואנשי חבר המנהלים של האולפן שעמדו בראשו את תשלום  והוצאות המשפט שלהן בסך 15.2 מיליון דולר. ההסכם הוא "תעלול אכזרי" ו"אחד ההסכמים החד צדדיים והכי פחות הוגנים בהיסטוריה של משפטים מהסוג הזה".

ההסכם טעון את אישורו של השופט אלווין הלרסטיין. ב-2010 הוא דחה הסכם שנחתם עם עובדים שסבלו מבעיות בריאות אחרי פיגועי 11 בספטמבר בטענה שאינו יכול לאשר הסכם שנחתם בעקבות "פחד או בורות". 

המפיק ההוליוודי לשעבר הורשע מוקדם יותר השנה באונס ובתקיפה מינית של שתי נשים. עשרות נשים שטענו ב-2017 שהוא הרס להן את הקריירה הובילו להקמת תנועת "מי טו". 

ויינשטיין, בן 68, אובחן כחולה קורונה במארס השנה, ימים ספורים אחרי שעבר לבית כלא שמור ליד העיר בפאלו במדינת ניו יורק כדי לרצות בו עונש מאסר של 23 שנים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ