סת' רוגן ל"הארץ": לא התנצלתי, הרצוג סילף את דבריי

אתמול טען יו"ר הסוכנות היהודית כי השחקן היהודי-אמריקאי התנצל על אמירותיו בתחילת השבוע בדבר מדינת ישראל והצורך בקיומה. רוגן: "הוא הצליח להגיע איכשהו לאמא שלי, הבהרתי לו שזו שיחה פרטית"

אליסון קפלן סומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סת' רוגן
אליסון קפלן סומר

סת' רוגן טוען כי יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, סילף את דבריו, שנאמרו בשיחה פרטית בין השניים, מבלי שקיבל אישור לפרסמם. "לא התנצלתי על הדברים שאמרתי", אמר השחקן והקומיקאי היהודי-אמריקאי היום (שלישי) ל"הארץ". "הצעתי לשוחח כדי להבהיר את הדברים. ואני חושב (שהרצוג) מציג לא נכון את השיחה בינינו". הרצוג מכחיש את הדברים.

רוגן אמר כי "הרצוג איכשהו הצליח לשלוח מכתב לאמא שלי, מכתב רשמי על ניירת מהודרת. אמא שלי דחקה בי להתקשר לבחור הזה ועשיתי את זה, והבהרתי לו שאני רואה בשיחה הזו שיחה פרטית, וקוויתי שזו שיחה פרטית. הרי עשיתי את זה בגלל שהוא יצר קשר עם אמא שלי וביקש ממנה שתקשר בינינו. בשום שלב לא נתתי לו רשות לפרסם חלקים מהשיחה".

אתמול פירסם הרצוג ברשתות החברתיות צילום מסך של שיחת זום שערך עם רוגן וכתב: "לאחר שעורר סערה גדולה, שוחחתי אתמול עם הקומיקאי סת' רוגן, שהתנצל על אמירתו ממנו השתמעה אפשרות לשלילת קיומה של ישראל. הוא הבהיר ששאלתו 'למה צריך את ישראל' נאמרה כבדיחה מיותרת וברור שהוא מאמין בקיומה של מדינת ישראל". 

עוד כתב הרצוג כי פנה לרוגן במכתב שבו הבהיר לו שיהודים רבים נפגעו מדבריו ושגורמים אנטישמיים מיהרו לעשות בהם שימוש. לדברי הרצוג, רוגן יצר עמו קשר ובשיחה ביניהם אמר: "לא התכוונתי לכך כלל. דבריי נאמרו כבדיחה בתוך שיח הומוריסטי ביקורתי עם עמית יהודי למקצוע הסאטירה. אני מודע לכתבות שהתפרסמו עלי בישראל. לא היתה לי שום כוונה להטיל ספק בקיומה של ישראל. לא הובנתי נכון ואני מתנצל על האמירה". 

כמה שעות לאחר הפרסום של הרצוג, פירסמה העיתונאית מרב זונשיין צילום מסך משיחה עם רוגן, שבה הוא כותב כי אמא שלו הכריחה אותו להתקשר להרצוג. 

מלשכתו של הרצוג נמסר בתגובה כי הדברים שכתב הרצוג על השיחה היו מדויקים, ורוגן אכן התנצל בפני הרצוג. עוד נמסר כי לא היתה שום הפרת הבטחה לפרטיות וכי הרצוג שאל את רוגן מה מותר לו לפרסם מהשיחה, ורוגן ענה: "הכל".

הסערה הנוכחית התחילה בשיחה שניהל רוגן עם הקומיקאי היהודי מארק מרון בפודקאסט שלו. במהלך השיחה התייחס רוגן בין היתר לסוגיית שיבת היהודים לישראל. הוא אמר, בנימה הומוריסטית, שהוא לא ממש מבין מדוע ישראל צריכה להתקיים. "מבחינתי, זה נדמה כמו הלך מחשבתי מיושן", אמר. "אם זה נובע מסיבות דתיות, אני לא מסכים עם זה כי אני חושב שדת היא דבר טיפשי. אם זה נועד לשמור על היהודים, אז זה גם לא הגיוני כי אתה לא מרכז את כל היהודים במקום אחד, שהוא ממילא מאוד נפיץ".

הראיון המלא עם סת' רוגן יתפרסם מחר באתר "הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ