שישה סעיפי אישום חדשים נגד הארווי ויינשטיין

ויינשטיין, השוהה בכלא, מואשם כעת בשלושה מקרים של אונס ושלושה מקרים של מין אוראלי בכפייה. דובר מטעמו: כל היחסים היו בהסכמה

גרדיאן והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארווי ויינשטיין בבואו לבית המשפט בניו יורק, פברואר השנה
גרדיאן והארץ

שישה סעיפי אישום חדשים הוגשו נגד הארווי ויינשטיין, המפיק ההוליוודי לשעבר שהורשע באונס ושוהה כעת בכלא. כך הודיעו בסוף השבוע תובעים בלוס אנג'לס.

ויינשטיין, בן 68, מואשם כעת בשלושה מקרים של אונס ושלושה מקרים של מין אוראלי בכפייה. על פי התביעה, התקיפות ארעו בבוורלי הילס בין השנים 2004 ל–2010.

המפיק לשעבר נידון במארס השנה ל–23 שנות מאסר במשפט מתוקשר בניו יורק. מאז ינואר מתקיים נגדו הליך פלילי בלוס אנג'לס. הוא הואשם תחילה באונס אשה ותקיפה מינית של אשה אחרת בשני מקרים נפרדים בלוס אנג'לס ב–2013. באפריל טענה התביעה כי הוא תקף עוד אשה, בבית מלון ב–2010.

שניים מהאישומים שעליהם דווח בסוף השבוע האחרון קשורים לאונס שארע בין 2004 ל–2005. האישומים החדשים האחרים קשורים לאשה חמישית, שנאנסה בשני מקרים שונים נובמבר 2009 לנובמבר 2010. כל הנשים האלה הותקפו במלון "בוורלי הילס".

ויינשטיין סירב להתייחס להאשמות החדשות. דובר מטעמו מסר "הארווי ויינשטיין תמיד אמר שכל היחסים בינו לבין נשים אחרות נעשו בהסכמת שני הצדדים. הוא טוען זאת גם כעת".

ויינשטין היה אחד המפיקים החזקים בהוליווד עד סוף 2017, אז פורסמו ב"ניו יורק טיימס" וב"ניו יורקר" תחקירים שלפיהם אנס ותקף מינית עשרות נשים. הפרשה הובילה להקמת תנועת "מי טו" ולסילוקו של ויינשטיין מהאקדמיה האמריקאית לקולנוע.

במארס השנה הוא הואשם בתקיפה מינית של מרים היילי, עוזרת הפקה לשעבר בתוכנית הריאליטי "פרויקט מסלול", בדירתו בטרייבקה ב–2006, וכן באונס מדרגה שלישית של ג'סיקה מאן, שחקנית מתחילה שסיפרה כי ויינשטיין אנס אותה בחדר המלון שלו במנהטן ב–2013. ויינשטיין זוכה במקרה של מאן מאונס מדרגה ראשונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ