אחרי תרמית האודישנים: עדויות שהמפיק שי אברמוב מטריד, מאיים ומפיץ סרטונים

אברמוב, שנחשד כי התחזה לבמאי אסף סודרי והזמין שחקניות לאודישנים בעלי תכנים מיניים, מפיץ כעת את צילומי האודישנים ומטריד בהודעות, חלקן מאיימות. "הכי חשוב לי לקבל את הצילומים שלי בחזרה", אומרת שחקנית שהאודישן שלה הופץ. תגובת אברמוב לטענות בכתבה: "חחח. זאת התגובה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי אברמוב

חמישה שבועות לאחר פרסום הכתבה ב"הארץ" על המפיק שי אברמוב, החשוד שהתחזה לבמאי אסף סודרי והזמין בשמו שחקניות לאודישנים שבהם הקריאו טקסטים בעלי תכנים מיניים, נראה כי אברמוב מתעקש להשאיר את הפרשה בכותרות. לידי "הארץ" הגיעו עדויות וצילומי מסך של אינספור הודעות מייל וסמסים מטרידים ולעתים מאיימים שנשלחו לאנשים המעורבים, לשיטתו, בפרשה.

מיד לאחר הפרסום הוגשו נגד אברמוב תלונות במשטרה. מרבית השחקניות, לעומת זאת, שמרו על שתיקה, חלקן בשל איומים שקיבלו ממנו. גם האישה שעבדה בפרויקט עד שגילתה שרומתה, והתלוננה נגד אברמוב במשטרה, לא מעיזה עדיין לדבר. זאת על אף שלדברי מקורבים, המפיק הפר שוב ושוב את הנחיית המשטרה שאסרה עליו ליצור איתה קשר ופנה אליה באיומים.

גם סודרי קיבל פניות חוזרות למרות האיסור על אברמוב ליצור איתו קשר. הודעות רבות נשלחו גם לבימאית טלי שמש, לשחקניות שהתראיינו או שהמפיק חשד כי התראיינו בכתבות בנושא, ולשלל עיתונאים וגורמים נוספים ש"הסתפחו" איכשהו לעניין. גם כותבת שורות אלה קיבלה ממנו הודעות, חלקן בגוון אישי מטריד. "מה יהיה כשאוציא החוצה את האודישנים של השחקניות?" כתב בשבוע שעבר. "נפלת על האברמוב הלא נכון".

בימים האחרונים, לקראת פרסום ראיון עם השחקנית אביגיל קובארי, שבו היא מתייחסת לפרשה, הסלימו המסרים מאברמוב. באחת וחצי בליל יום שלישי, התקשר לח'. "כשהתפוצץ הסיפור, שחקנית אחרת שהיתה באודישנים כתבה פוסט בפייסבוק והגבתי לה. כתבתי שגם אני הייתי באודישן כזה וסיפרתי שהיה מוזר, שהוא ישב שם בתחתונים ועישן שאכטות", היא אומרת היום. "לא הייתי בטוחה עד הסוף שרימו אותנו, חשבתי שאולי באמת היה סכסוך מקצועי וכתבתי גם את זה. שי שלח לי הודעה ואמר שיתבע אותנו דיבה. נבהלתי ומחקתי את התגובה. הוא הכחיש כל מיני דברים בכזה ביטחון, אפילו את עניין התחתונים שזכרתי בבירור, ואמר שסודרי הוחלף בצלם אחר".

הצלם המדובר השיב לפניית "הארץ" כשהתפוצצה הפרשה, כי הוא נפגש פעם אחת עם אברמוב כדי לשמוע על הפרויקט ותו לא – אבל ח' כמובן לא ידעה זאת. "חשבתי שאולי באמת היתה אי הבנה. כתבתי לשי סוג של התנצלות, שלא התכוונתי לפגוע, שאני לא מתכוונת לתבוע. אבל הוא המשיך לשלוח הודעות מלחיצות ובסוף חסמתי אותו. רציתי שקט. עכשיו הוא הגיע לטלפון שלי, התקשר באמצע הלילה ושלח הודעות, ש'הכל הולך לצאת', 'צרות צרורות'. חסמתי גם בנייד. הוא לא מרפה, זה כאילו שהוא מתעקש שאני אתלונן".

גם השחקנית ל' שבה לקבל מאברמוב הודעות בימים האחרונים. "הוא איים עליי ממש מההתחלה ולכן לא דיברתי עד היום", היא אומרת. "רק מסרתי עדות בשח"ם, כי הדבר הכי חשוב מבחינתי היה לקבל את הצילומים שלי בחזרה — אבל שום דבר לא קרה. הרגשתי שהשאירו אותי לבד. זה אחד הדברים המבזים והמשפילים שקרו לי. קשה למישהו מבחוץ להבין את סוג הרמאות והניצול הזה. אם הייתי יודעת שזה לא אסף סודרי, בחיים לא הייתי שולחת את האודישן ולא הייתי הולכת לשם. חודש עבר ולא קרה כלום עם האודישנים. לא הבנתי למה המשטרה מתמהמהת. בימים האחרונים הוא שוב שלח הודעות, ואז פתאום הבנתי שהוא מעביר במייל אודישן שלי, שהוא קיבל ממני במרמה".

אסף סודרי וטלי שמשצילום: ניר הורוביץ

איבד כל גבול

"שי שלח מיילים והודעות בלתי פוסקים. איומים בתביעה, הגיגים, פניות שלו לעיתונאים, לגופי שידור, כל מיני דרישות קיקיוניות וטענות שקריות עלינו – הצפה", מספרת שמש, זוגתו של סודרי. "אני עצמי ממש הרגשתי מוטרדת ומאוימת. הוא כתב שהוא יודע שאנחנו עוברים דירה, יודע איפה אני יושבת. אתמול הגיעו טלפונים ממישהו שאמר שהוא שליח ממע"מ, וניסה להבין איפה אני, מה הכתובת החדשה — ויש לי רואה חשבון, בחיים לא פנו אליי ממע"מ ישירות. שי התחיל להשתולל מיד אחרי הפרסום ומאז זה לא מפסיק. זה מערער אותך.

"את הבחורה שעבדה איתו עד שהתבררה התרמית הוא ממש רודף. שלח לה הודעות בלי הפסקה. בפייסבוק, בווטסאפ, במיילים. איומים עליה, על הפרויקטים שלה, שהוא מדבר עליה בכל התעשייה, כל מיני אולטימטומים, שהוא יתבע אותה, שהיא צריכה לשלם כל מיני כספים, שהיא מסתכנת. היה יום שהיא התעוררה ל–120 הודעות ווטסאפ ממנו. הוא שם לה מעטפה בתיבת דואר עם דף תפילות. סרט אימה. היא היתה מפורקת מפחד. אחרי שהיא הגישה תלונה נוספת, שי איים שהוא ישלח לגיא פינס צילומי וידיאו של הבת שלנו".

כמו אחיה הגדול, שצילם סרט גמר למגמה שלו בקומה השנייה של קפה ביאליק בזמן שאברמוב ערך אודישנים מאחורי פרגוד בקומה הראשונה, גם בתם בת ה–12 של סודרי ושמש שהתה בקפה במקביל לאודישנים. "לא ידענו מהתרמית. החזקנו משי חבר. הקפה היה הבית השני שלנו, לא סתם הוא קיבל צו הרחקה משם כשהתפוצץ הסיפור. מתישהו הילדה שלנו ישבה ודיברה עם הבחורה שעבדה אצלו בהפקה, בלי לדעת שהמצלמה עדיין עובדת, ואת הצילומים האלה הוא איים שיפיץ. הבנו שהבנאדם איבד כל גבול, והגשנו תלונה נוספת במשטרה".

טקסט על עינוג עצמי

בחמש וחצי בבוקר יום שלישי שלח אברמוב מיילים שהגיעו לידי "הארץ", ובהם אודישנים מצולמים של חלק מהשחקניות. "החלטתי להוציא את האודישנים של כלל המיוצגות שלך לתקשורת", כתב לעו"ד דרור נחום, המלווה את שח"ם בפרשה, וכיתב שחקניות ואנשים נוספים. אחד המיילים נושא את הכותרת "(שם שחקנית מסוימת) בטקסט על עינוג עצמי". סוכנה של השחקנית הקטינה שמע על הדברים לראשונה מפניית "הארץ" וסיפר שקיבל פניות והודעות רבות מהמפיק, כולל באמצע הלילה.

אברמוב גם העביר לחלק מהמכותבים הקלטה שנשלחה לאישה מצוות התוכנית של גיא פינס. בהקלטה, שהגיעה לידי "הארץ", סיפר על הכתבה הצפויה ואמר שהוא רוצה להעביר את האודישנים לפרסום. אלה דברים שאמורים מאוד לעניין את גיא פינס, הוסיף. גם לסוכנות שחקנים ידועה התקשר אברמוב. "הוא איים שישלח את האודישנים לגיא פינס", אומרת אחת הסוכנות, שהגישה בעצמה תלונה על המפיק בגין הונאה. "אי אפשר היה להבין מה הוא רוצה בכלל".

"אין לאברמוב שום זכות להפיץ את החומרים המצולמים שבהם הוא מחזיק — לא אלה שהשחקניות צילמו ושלחו לו ולא אלה שצולמו באודישנים, גם אם הוא ביים אותם", אומר עו"ד נחום, מומחה לדיני אמנויות ולזכויות יוצרים ומבצעים. "אסור לו לעשות בחומרים כל שימוש בלי רשות או הסכמה בכתב מהשחקניות. גם אם היתה לו הסכמה כזו, היא היתה חסרת תוקף שכן היא ניטלה במרמה, שהרי השחקניות חשבו שאברמוב הוא סודרי או מפיק סרט של סודרי. ברור שלו ידעו את האמת, לא היו שולחות לו צילומים או מגיעות להיבחן בפניו. האיסור על השימוש בחומרים כולל מפורשות גם איסור להעבירם או להפיצם ברבים, וכמובן, אסור להשתמש בהם לצורך אחר מזה שלשמו צולמו".

"הדבר שנראה לי הכי חיוני כרגע זה שיקחו ממנו את כל הצילומים, כי הוא קיבל אותם במרמה ועכשיו משתמש בהם כדי לאיים ומפיץ אותם", אומרת אחת השחקניות שהאודישן שלה הופץ במיילים. בעקבות השיחה עם "הארץ" בשלישי, התלוננה במשטרה גם ל'. אברמוב נחקר וקיבל צו הרחקה מהשחקנית. "אמרו לי שהוא במעצר בית. צו הרחקה זה טוב ויפה", אומרת ל' כעת, "אבל החומרים עדיין אצלו והוא יכול להמשיך להפיץ אותם גם מהבית שלו".

שי אברמוב מסר בתגובה: "חחח. זאת התגובה. תפני למשטרה או לחיים יצחקי. ואלי אל תפני בחיים שלך גם לא ביונת דואר".

עו"ד של אברמוב חיים יצחקי לא השיב לפניות "הארץ" במייל ובטלפון עד למועד פרסום הדברים.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת שתי התלונות השבוע, נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת. שאר התלונות שהוגשו בגין התחזות והטרדות הועברו לתביעה המשטרתית בסיום החקירה. נמשיך לחקור את המקרים במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ