סרטו של דיין, "ד"ר פומרנץ" יוקרן לראשונה בפסטיבל חיפה

אסי דיין עצמו יקבל בטקס פתיחת הפסטיבל פרס הוקרה על תרומתו לקולנוע הישראלי

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"ד"ר פומרנץ", סרטו החדש של אסי דיין, יוקרן בבכורה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, מחוץ לתחרות הרשמית, ואילו דיין עצמו יקבל בטקס פתיחת הפסטיבל פרס הוקרה על תרומתו לקולנוע הישראלי. במסגרת התחרות הרשמית של סרטי העלילה הישראליים בפסטיבל, יתמודדו השנה שמונה סרטים - שלושה מהם של במאיות נשים. בפסטיבל, שיתקיים בחול המועד סוכות, 13-22 באוקטובר, יוקרנו 73 סרטים ישראליים חדשים - סרטי עלילה, תעודה, דרמות וסרטים קצרים. סרטו של דיין הוא קומדיה שחורה, שבמרכזה פסיכולוג קליני אשר מחליט, לאחר שמטופל ותיק מתאבד בקפיצה ממרפסת דירתו, להשכיר את הדירה למתאבדים פוטנציאלים תמורת סכומי כסף.

>> ד"ר דיין ומר אסי | אורי קליין מראיין את אסי דיין על "ד"ר פומרנץ"

בין שמונת הסרטים המתמודדים נמנים: "ההתחלפות", סרטו של ערן קולירין ("ביקור התזמורת"), שהוקרן בבכורה בפסטיבל ונציה, ומספר על אדם שחוזר לביתו, ולרגע נדמה בעיניו שזהו ביתו של זר; "לא רואים עלייך", הפיצ'ר הראשון של היוצרת מיכל אביעד, שהוקרן בבכורה בפסטיבל ברלין ומספר על מפגש אקראי בין שתי נשים הנרדפות על ידי אותו סיוט; "ברקיע החמישי" של דינה צבי ריקליס ("שלוש אמהות"), עיבוד לספרה של רחל איתן, ובמרכזו ילדה בת 13 שמגיעה למעון לילדות עזובות בתל אביב ב-1944 ומתקשה להתאקלם, ו"תנאתור" (התפוררות) של תאופיק אבו ואיל ("עטאש - צימאון") שהוקרן בפסטיבל לוקרנו.

יתר המועמדים הם: "אף פעם לא מאוחר מדי", סרט הביכורים של עדו פלוק, "הפנטזיה הגדולה של סימיקו הקטן", של אריק לובצקי, "עד סוף הקיץ" בבימוי נעה אהרוני ו"אנחנו לא לבד" של ליאור הר-לב.

בתחרות סרטי התעודה בפסטיבל יתמודדו 11 סרטים: "איפה הדברים שלי" בבימוי זהר קניאל, "אפילוג" בבימוי מיכל קפרא, "המכתב של סומנה" בבימוי הדר קליינמן-צדוק ותמנע גולדשטיין חטב, "לא רחוק מהעץ" בבימוי אלון אלשיך, "לאן נעלם משה גז" בבימוי אבידע ליבני, "לחתוך את הכאב", בבימוי יונתן ניר וצפריר גלמן, "מערבולות" בבימוי קובי דוידיאן ורוני ליבנה, "ציפורה ויעקב" בבימוי גיתית כבירי, "שביל בארץ אחרת" בבימוי אורי גולדשטיין, "תלויים באוויר" בבימוי רמי א. כץ, ו"שישה מיליון ואחד" בבימוי דוד פישר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ