"הדירה" קטף 3 פרסים בטקס פרסי הקולנוע הדוקומנטרי

סרטו של ארנון גולדפינגר זכה בפרס הסרט הטוב ביותר באורך מלא, פרס התחקיר ופרס הבימוי. פרס גם ל"התליין" של נטעלי בראון ואביגיל שפרבר

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"הדירה", סרטו של ארנון גולדפינגר, זכה אמש בשלושה פרסים בטקס חלוקת פרסי הקולנוע התיעודי מטעם פורום היוצרים הדוקומנטריים: פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר באורך מלא, פרס התחקיר ופרס הבימוי. זכייה זו מצטרפת לזכייתו של הסרט לפני כחודשיים בפרס אופיר לסרט התעודה הטוב ביותר. בפרס השני בחשיבותו בטקס, שהתקיים בבאר שבע, זכה "התליין", סרטן של נטעלי בראון ואביגיל שפרבר. הסרט, שבשנה שעברה זכה בפרס סרט התעודה הטוב ביותר בפסטיבל חיפה, זכה אמש בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר באורך עד 60 דקות, וזיכה את שפרבר גם בפרס הצילום.

סרטו של גולדפינגר מתעד את בני משפחתו של הבמאי מפנים את החפצים מדירת סבתו, לאחר מותה. במסגרת הפינוי, נתקל גולדפינגר בערימה של עיתונים ישנים המספרים על ביקור של בכיר נאצי בפלשתינה לפני מלחמת העולם השנייה, והוא יוצא למסע חוצה יבשות שבו הוא מגלה פרטים חדשים ומפתיעים על סבתו וסבו.

"התליין" עוקב אחר שלום נגר, תימני בן 75, העובד במשחטה קטנה ומחלידה בפאתי שוק השומרונים הנטוש בחולון, ומתפרנס משחיטת תרנגולות וכבשים. אל המשחטה מתקבצים לקוחות מהאזור, ושלום מברך אותם ושובה את לבם בסיפורים מסמרי שיער מעברו, כולל הסיפור על החוויה הטראומטית שחווה כששימש התליין של אדולף אייכמן.

סרט נוסף שגרף פרסים הוא "הצלמניה", סרטה של תמר טל, שזכה בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר, וכן בפרס ההפקה (טל הפיקה את הסרט יחד עם ברק הימן). סרט זה תיעד את הקשר המיוחד שנרקם בין מייסדת הצלמניה המיתולוגית ברחוב אלנבי בתל אביב לבין נכדה, שהחליט להמשיך את דרכה בעסק המשפחתי. "לאה גולדברג בחמישה בתים", שביים יאיר קדר ומביא את סיפורה של המשוררת והסופרת הישראלית, זכה בשלושה פרסים: על העריכה (לאיילת עופרים), עיצוב הפסקול (לאביב אלדמע) והמוזיקה המקורית (לאלי סורני וקרולינה).

פרס סרט הסטודנטים הטוב ביותר ניתן ל"קצוות" בבימוי טל אביטן; פרס פרויקט התעודה הטלוויזיוני הוענק ל"העם הנבחר/ הצבר" שביימו רן לנדאו בהגשת ירון לונדון, סיון ארבל ודוד דרעי; פרס תעודה חופשית לסרטים ניסיוניים ניתן ל"עבודת נמלים" שביימה יעל בדרשי ול"סיסטמה" בבימוי אוהד מילשטיין; ופרס הכתבה התיעודית הוענק ל"המדריך למהפכה", כתבתו של איתי אנגל על המהפכה במצרים, ל"עובדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ