מי זכה בפסטיבל סרטי סטודנטים?

אפרת קאופמן מ"מעלה" יצרה פארודיה על נערה דתייה שמתאהבת בחקלאי חילוני וזכתה בתחרות הישראלית, בעוד את הפרס הראשי בתחרות הבינלאומית קטף סטודנט איטלקי על סרטו "My Bow Breathing"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בתום שבוע גדוש הקרנות, סדנאות, כיתות אמן ותחרויות, אמש (שבת) נחתם פסטיבל סרטי סטודנטים הבינלאומי ה-14. בטקס הנעילה חולקו פרסים בתחרות הישראלית ובתחרות הבינלאומית, כאשר הזוכה הגדולה היא אפרת קאופמן מבית הספר "מעלה" בירושלים שקטפה את המקום הראשון של התחרות הישראלית עם "למה השמש". הסרט מציג באופן פארודי את סיפורה של מעיין, תלמידת פנימייה דתית שמתאהבת בחקלאי חילוני בעליל ומטריפה את האולפנה בה היא לומדת. קאופמן גברה על 39 סרטים ישראלים מתחרים וזכתה ב-30 אלף שקל, וכן בשירותי פוסט פרודקשן והשכרת ציוד בעלות של 28 אלף שקל.

» הסטודנט שגייס את אסי דיין» פסטיבל סרטי סטודנטים 2012בתחרות הבינלאומית השתתפו השנה מעל ל-100 סרטים, כאשר הפרס הגדול הוענק לאנריקו מריה-ארטלה האיטלקי על סרטו "My Bow Breathing". מריה-ארטלה קיבל לידיו 30 אלף שקלים והצטרף לשורה של סטודנטים כגון אלן טיילור הבריטי, נילס ארדן אורלב השוודי ותומאס וינטרברג הדני, שניצחו בתחרות זו בעבר ובמרוצת השנים הפכו לקולנוענים מוכרים. קרן אור ישראלית. למה השמש - טריילר:בקטגוריה המאגדת סרטי אנימציה, תעודה וקולנוע ניסיוני ישראלי חולק הפרס בין איילון קולטר וווג'י קבהה מ"סמינר הקיבוצים" שיצרו את הסרט "חתונה מעבר לגדר", ובין אור בר אל מבצלאל, יוצר סרט האנימציה "ביט". כל אחד מהסרטים זכה בפרס בסך חמשת אלפים שקלים ובעשרת אלפים שקלים לצרכי פוסט פרודקשן. בקטגוריה המקבילה בתחרות הבינלאומית חולק הפרס בין שני סטודנטים מרוסיה: ואלרי שבצ'נקו במאי הסרט "Inside a Square Circle" ודינה וליקובסקיה שיצרה את סרט האנימציה "My Strange Grandfather". "טעטע", סרטו של יניב לינטון מבית הספר לקולנוע סם שפיגל, זכה בציון לשבח מטעם חבר השופטים של התחרות הישראלית, שבראשו עמדה השנה השחקנית גילה אלמגור. ציון לשבח מטעם חבר השופטים של התחרות הבינלאומית, בראשות הקולנוען ארי פולמן, הוענק לסטודנט הבלגי קנת' מרקן על סרטו "The Letter" . אנחת ניצחון. My Bow Breathing - טריילר:

כתבות מומלצות

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

נאסים שומאן בביתו, השבוע. הוא וחברו לא נטלו חלק פעיל בהפגנה, רק הלכו על הכביש

שני סטודנטים הלכו להם, ולפתע חיילים המטירו עליהם אש כבדה

לימודים הומניסטיים לנוער באוניברסיטת בן-גוריון. תוכנית הלימודים לכיתות ו'־ט' מתמקדת ב"הסברה"

מי האנשים שחיו כאן לפני הצלבנים? לתלמידי ישראל אסור לדעת

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?