רשימת המועמדים לאוסקר 2013: "לינקולן" מוביל, שני דוקומנטרים ישראלים בפנים

הוכרזו המועמדים לטקס פרסי האוסקר ה-85, שיתקיים בעוד חודש וחצי. הישג חסר תקדים לישראל: "שומרי הסף", סרטו התיעודי של דרור מורה נכנס לקטגוריה התיעודית, כמו גם "חמש מצלמות שבורות" של גיא דוידי ועימאד בורנאט

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הכרזת המועמדים לפרסי האוסקר לשנת 2013 הסתיימה. בשעה 5:30 שעון החוף המערבי של ארצות הברית (15:30 אצלנו), עלו מנחה הטקס סת' מקפרלן ואמה סטון לבמה וחתמו את הפרק המקדים של עונת הפרסים. חודשים של ספקולציות הסתיימו וכוכבי הוליווד ירוצו לתפור חליפות לטקס, שיתקיים ב-24 בפברואר. החדשות המשמחות מבחינת ישראל - שומרי הסף, סרטו התיעודי המצליח של דרור מורה על שישה ראשי שב"כ פורשים, נכנס בסופו של דבר לקטגוריה הדוקומנטרית, יחד עם חמש מצלמות שבורות של גיא דוידי ועימאד בורנאט. זהו הישג חסר תקדים לישראל באוסקר. כזכור, "למלא את החלל" כשל מלהיכנס לרשימת המועמדים בקטגוריית הסרט הטוב ביותר בשפה זרה.את קטגוריית הסרט הטוב ביותר מאכלסים השנה תשעה סרטים. לינקולן, הדרמה הביוגרפית של סטיבן ספילברג על הנשיא האמריקאי, מובילה במספר המועמדויות עם 12 בכל הקטגוריות. חיי פיי עם 11, עלובי החיים עם 8, ארגו עם 7, ג'אנגו ללא מעצורים עם 5 מועמדויות וההפתעות הטקס - אהבה עם 5 מועמדיות וחיות הדרום הפראי עם 4 מועמדויות.» אוסקר 2013 - כל הפרטים» הדרך אל האוסקר: טור פרשנות» ביקורת על הסרט "שומרי הסף"» ראיון עם יוצרי "חמש מצלמות שבורות"רשימת המועמדים המלאה הסרט הטוב ביותרארגולינקולןכוננות עם שחרעלובי החייםאופטימיות היא שם המשחקחיי פייאהבהחיות הדרום הפראיג'אנגו ללא מעצוריםהנבחרת המנצחת של "ארגו" (צילום: יח"צ)שחקן ראשיברדלי קופר - "אופטימיות היא שם המשחק"חואקין פיניקס - "המאסטר"דניאל דיי לואיס - "לינקולן"דנזל וושינגטון - "הטיסה"יו ג'קמן - "עלובי החיים"שחקנית ראשיתג'סיקה צ'סטיין - "כוננות עם שחר"ג'ניפר לורנס - "אופטימיות היא שם המשחק"קוונזאני וואליס - "חיות הדרום הפראי"נעמי ווטס - "הבלתי אפשרי"עמנואל ריבה - "אהבה"שחקן משנהכריסטוף וולץ - "ג'אנגו ללא מעצורים"פיליפ סימור הופמן - "המאסטר"רוברט דה נירו - "אופטימיות היא שם המשחק"אלן ארקין - "ארגו"טומי לי ג'ונס - "לינקולן"שחקנית משנהסאלי פילד - "לינקולן"אן התאוויי - "עלובי החיים"ג'קי וויבר - "אופטמיות היא שם המשחק"הלן האנט - "מפגשים"איימי אדמס - "המאסטר"

בימוימיכאל האנקה - "אהבה"בן צייטלין - "חיות הדרום הפראי"אנג לי - "חיי פיי"סטיבן שפילברג - "לינקולן"דיוויד או ראסל - "אופטימיות זה שם המשחק"מוביל את המירוץ. "לינקולן" (צילום: יח"צ)אנימציה"אמיצה""פרנקוויני""פראנורמן""פיראטים!""ראלף ההורס"

צילום"אנה קרנינה""ג'אנגו חסר מעצורים""חיי פיי""לינקולן""סקייפול"

עיצוב תלבושות"אנה קרנינה""עלובי החיים""לינקולן""מראה מראה""שלגיה והצייד"עריכה"ארגו""חיי פיי""לינקולן""אופטימיות היא שם המשחק""כוננות עם שחר"

פסקול"אנה קרנינה""ארגו""חיי פיי""לינקולן""סקייפול"

תסריט מעובד"ארגו""חיות הדרום הפראי""חיי פיי""לינקולן""אופטימיות היא שם המשחק"

תסריט מקורי"אהבה""ג'אנגו חסר מעצורים""הטיסה""ממלכת אור הירח""כוננות עם שחר"יותר מועמדויות מהצפוי. "חיי פיי" (צילום: יח"צ)סרט תיעודיחמש מצלמות שבורותשומרי הסףאיך לשרוד מגפההמלחמה הבלתי נראיתSearching for Sugar Manסרט בשפה זרה"אהבה" - אוסטריה"קון-טיקי" - נורווגיה"לא" - צ'ילה"מכשפת מלחמה" - קנדהסיפור מלכותי - דנמרקאיפור ועיצוב שיערהיצ'קוקההוביט: מסע בלתי צפויעלובי החייםפסקול"אנה קרנינה""ארגו""חיי פיי""לינקולן""סקייפול"שיר"Before My Time - "Chasing Ice"Everybody Needs A Best Friend" - "טד""Pi's Lullaby" - "חיי פיי""סקייפול" - "סקייפול""Suddenly" - "עלובי החיים"עיצוב אמנותי"אנה קרנינה""ההוביט: מסע בלתי צפוי""עלובי החיים""חיי פיי""לינקולן"אפקטים"ההוביט: מסע בלתי צפוי""חיי פיי""הנוקמים""פרומתאוס""שלגיה והצייד"עריכת סאונד"ארגו""ג'אנגו ללא מעצורים""חיי פיי""סקייפול""כוננות עם שחר"מיקס סאונד"ארגו""עלובי החיים""חיי פיי""לינקולן""סקייפול"סרט קצר"Asad""Buzkashi Boys""Curfew""Death of a Shadow (Dood van een Schaduw)""Henry"סרט אנימציה קצר"Adam and Dog""Fresh Guacamole""Head over Heels""Maggie Simpson in "The Longest Daycare"""Paperman"סרט תיעודי קצר"Inocente""Kings Point""Mondays at Racine""Open Heart""Redemption"