חדש על המסך: הטיסה של דנזל

דנזל וושינגטון מבצע נחיתת חירום הירואית, ג'רארד באטלר מאמן קבוצת כדורגל, מזכירה צרפתית הולכת לאליפות קלדנות ובקרוב מרילין מונרו נחשפת

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

דנזל וושינגטון הוא טייס מתוסבך: "הטיסה"

בבוקר סתווי אחד ממריאה מהעיר אורלנדו שבארצות הברית טיסה שגרתית לכאורה. על ההגאים של הטיסה: קפטן וויפ וויטקר (דנזל וושינגטון). על המטוס: 96 נוסעים ושישה אנשי צוות. לצד וויטקר, בתא הטייס, נמצא טייס משנה צעיר ומהוקצע, ההיפך הגמור ממנו - קצין ראשון קן אוונס. זמן קצר לאחר ההמראה, המטוס נכנס למערבולות אוויר חזקות ולאחר מכן נקלע לסערה עזה. וויפ מפגין מקצועיות מושלמת: למרבה שמחתם של הנוסעים ואנשי הצוות, הוא מוביל את המטוס אל מקום מבטחים - אם כי בדרך לא מקובלת לחלוטין. הטיסה ממשיכה כסדרה.

אלא שאז מתחיל הכול להשתבש. לפתע נתקל צוות הטייסים בשורה של תקלות מכניות בלתי מוסברות. המטוס מתחיל לצנוח כלפי מטה ודומה שהטייסים מאבדים שליטה. תוך דקות אחדות, שבמהלכן הוא מטיס את המטוס עשרות מטרים בלבד מעל לפני האדמה ואינו מצליח להגיע לשדה התעופה הקרוב, הוא מוצא שטח אדמה ליד כנסיה שבו הוא מתכוון לנסות להנחית את המטוס. במחווה גאונית, במהירות של 220 קמ"ש, הוא מבצע היפוך של המטוס ומנחית אותו. הוא מצליח להציל את כל הנוסעים ואנשי הצוות, למעט שישה. מבחינת המדיה ואזרחי ארצות הברית, וויפ הוא גיבור. אבל חייו האישיים הם סבך של סתירות, חטאים ושיקול דעת קלוקל, וחקירת רצף השגיאות שהובילו למקרה חושפת פרט מטריד.

» הטיסה - מועדי הקרנהסתירות, חטאים ושיקול דעת קלוקל. "הטיסה" (צילום מתוך הסרט)

ג'רארד באטלר מתבגר: "לשחק עם הלב"

ג'ורג' (ג'רארד באטלר) הוא כוכב ספורט לשעבר שעובר תקופה קשה בסרט לשחק עם הלב. כדי לעמוד מחדש על שתי רגליו ולסדר את חייו, הוא מתחיל לאמן את קבוצת הכדורגל של בנו מנישואיו הראשונים. תוך כדי ניסיונותיו להפוך לאדם בוגר הוא נתקל בקשיים ואתגרים מכיוונן של "אמהות הכדורגל" המושכות, שירדפו אותו בכל צעד ושעל, עד שהוא יכבוש את ליבן.» לשחק עם הלב - מועדי הקרנהמנסה לעמוד על שתי רגליו. "לשחק עם הלב" (צילום מתוך הסרט)

קומדיה סקרובול צרפתית: "פופולרית" הסרט פופולרית הוא כולו מחווה מרגשת לקולנוע ולנאיביות של שנות ה- 50.1958. רוז פמפיל היא נערת כפר צנועה, שבניגוד לעצת אביה האלמן והכעוס מסרבת להינשא לבן הכפר המקומי ויוצאת לחפש עבודה כמזכירה בעיר הסמוכה ליסייה בלב ליבו של מחוז נורמנדי. היא מוצאת עבודה כמזכירה של איש ביטוח, אך מהר מאד היא מתגלה כמזכירה גרועה במיוחד, אם כי בעלת יכולת הקלדה פנומנאלית על מכונת הכתיבה.

הבוס הנאה שלה (רומן דוריס), ספורטאי עבר שמלחמת העולם השנייה קטעה את האמביציות הספורטיביות שלו, מחליט לטפח אותה ולשלוח אותה לתחרות ההקלדה המקומית. ממנה, ישלחו את "המקלידה" המהירה ביותר לתחרות המחוז, ולאחר מכן לתחרות הגדולה בפריז, ואולי אולי אפילו לתחרות הגדולה באמת, בניו יורק. שם היא תוכל אולי להחזיר את הכבוד הצרפתי שאבד במלחמת העולם השנייה.

יחד, איש הביטוח הקשוח והנערה החולמנית נכנסים למסע אימונים מגוחך ורציני, עוקצים זה את זה, סונטים זה בזה, יוצאים למסע שכל כולו געגוע ל"ימים מאושרים יותר", ובדרך, כמובן, מתאהבים.» פופולרית - מועדי הקרנההקלדנית המהירה ביותר. "פופולרית" (צילום מתוך הסרט)ואן דאם במסע נקמה: "חייל אוניברסלי: יום הדין"

ג'ון מתעורר מתרדמת ומוצא בביתו את גופת אשתו מבותרת. רדוף בחזיונות מהתקיפה הוא יוצא לנקום את מותה ברוצח שלה - לוק דברו. בעודו מתקרב למיקמו של דברו הוא מתוודה לצבא המחסלים של אנדרו סקוט ומתחיל לפקפק בזכרונותיו ובתפיסתו את מה שהתרחש בזמן ששקע בתרדמת.

הסרט חייל אוניברסלי: יום הדין הוא המשך והרביעי בסדרת הסרטים "חייל אוניברסלי" ובכיכובם של ז'אן קלוד ואן דאם ודולף לונדגרן.

» חייל אוניברסלי: יום הדין - מועדי הקרנהרדוף בחזיונות מהתקיפה. חייל אוניברסלי: יום הדין (צילום מתוך הסרט)בקרוב: היא פצצת בלונד מהלכת. "באהבה, מרילין"

באהבה, מרילין הוא סרט תיעודי חושפני, השופך אור על חייה ומותה של כוכבת העל מרילין מונרו ומבוסס על יומניה האישיים הנחשפים לראשונה.

הפרסונה הנחשקת והבלתי נשכחת שבנתה לעצמה מרילין מונרו במהלך השנים הסתירה צד שרק מכריה הקרובים ביותר הכירו. השחקנית, אשר בשיא הצלחתה נטשה את הוליווד כדי ללמוד משחק, רצתה שיקחו אותה ברצינות. היא מעולם לא האמינה באהבת אמת על אף שחיפשה אותה כל חייה ועוררה את סקרנותם של רבים במהלך השנים. 50 שנה אחרי מותה המפתיע, דמותה האייקונית עדיין חקוקה כעמוד תווך תרבותי וחייה ומותה לוטים בערפל. באהבה, מרלין מציג מבט אינטימי נדיר ומרתק על חייה של כוכבת העל הנצחית דרך יומניה האישיים הנחשפים לראשונה.

שחקניות ושחקנים הוליוודיים ידועים קוראים קטעים מן היומנים של מרילין מונרו ושלל דמויות בולטות שליוו את חייה. את יומני מרלין קוראות/ משחקות: אומה תורמן, לינדסי לוהן גלן קלוז, ויולה דייויס, מריסה טומיי, אוון רייצ'ל ווד, הופ דייויס, לילי טיילור, ג'ניפר אייל ואליזבת בנקס. השחקנית אלן בורסטיי מספרת על ההכרות איתה וגם קוראת מהיומן. טקסטים של חברים קרובים של האייקון ההוליוודי מקריאים: ג'רמי פיבן, פול ג'יאמטי, אדריאן ברודי, אוליבר פלאט, בן פוסטר, דיוויד סטרטהיירן. חברים קרובים אחרים ומספרים על חייה האישיים מרובי הסתירות ועל ההשפעה שהייתה למונרו על חייהם.» באהבה, מרילין - מועדי הקרנהמבט אינטימי נדיר ומרתק. "באהבה, מרילין" (צילום מתוך הסרט)