פרסי המבקרים: בן אפלק הוא הבמאי הטוב ביותר

אחרי האכזבה באי מועמדותו לאוסקר, זכה אמש בן אפלק בפרסי הסרט והבמאי הטובים ביותר על עבודתו ב"ארגו", בטקס פרסי המבקרים. זוכים נוספים: לינקולן, אופטימיות זה שם המשחק וסקייפול. הפעם ישראל נשארה בחוץ

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

שעות ספורות אחרי שהוכרזו אמש (ה') המועמדויות לאוסקר, אגודת המבקרים הכריזה על הזוכים שלה בפרסי המבקרים. הפעם זוכה הגדול הוא ארגו של בן אפלק, שלקח את פרס הסרט הטוב ביותר, ואת פרס הבימוי. אפלק נחשב לאחת האכזבות של האוסקר, כאשר סרטו אמנם הועמד לפרס הסרט הטוב ביותר אך הוא עצמו לא קיבל מועמדות על הבימוי. בין הסרטים האחרים שזכו לחסדי המבקרים ניתן למצוא את לינקולן של סטיבן שפילברג, שמוביל במרוץ לאוסקר עם 12 מועמדויות, ולקח את פרס השחקן הטוב ביותר (דניאל די לואיס), התסריט המקורי והפסקול המקורי, ואת אופטימיות היא שם המשחק שלקח ארבעה פרסים: הקומדיה הטובה ביותר, השחקן הקומי (בראדלי קופר), השחקנית הקומית (ג'ניפר לורנס) ואנסמבל השחקנים הטוב ביותר. למרות שתי מועמדויות כחול לבן באוסקר, בקטגוריה הדוקומנטרית ישראל נשארה מאחור, כאשר הזוכה הוא הסרט Searching For Sugar Man.

» אוסקר 2013: כל המועמדויות» אפלק בחוץ, האנקה בפנים: הפרשנות המלאהבניגוד לאוסקר, פרס המבקרים נותן במה מכובדת גם לסרטי ז'אנר. בזכות זאת זכה סקייפול בפרס סרט האקשן הטוב ביותר וכוכבו הראשי דניאל קרייג בפרס שחקן האקשן. ג'ניפר לורנס זכתה בפרס שחקנית האקשן הטובה ביותר על תפקידה במשחקי הרעב. בקטגוריית סרט האימה/מדע בדיוני זכה הסרט לופר, שנשכח לגמרי במרוץ לאוסקר.

זוכים נוספים: השחקנית הטובה ביותר היא ג'סיקה צ'סטיין (כוננות עם שחר), שחקן המשנה הוא פיליפ סימור הופמן (המאסטר), שחקנית המשנה היא אן האת'אווי (עלובי החיים), השחקנ/ית הצעיר/ה היא קוונזאני וואליס (חיות הדרום הפראי), פרס הצילום ניתן לחיי פיי, העריכה לכוננות עם שחר, הסרט הזר לאהבה של מיכאל האנקה והשיר הוא סקייפול של אדל.