סרטים ישראלים התקבלו לפסטיבל ברלין

"הנוער", סרט הביכורים של תום שובל, יתמודד במסגרת הפנורמה וסרטו של אורן אדף "בשבחי היום" ייצג אותנו בתחרות הסרטים הקצרים. התסריט "הד" של עמיקם קובנר ואסף שניר התקבל לסדנת פיתוח תסריטים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

שמחה כפולה ומכופלת בבית הספר ע"ש סם שפיגל לקולנוע - שני סרטים בפסטיבל ברלין הקרוב, ועוד אחד בסדנת התסריטים. האחד הוא סרט הבכורים של הבמאי תום שובל, "הנוער", יתחרה במסגרת פנורמה כולל על פרס סרט הביכורים הטוב ביותר. האחר הוא "בשבחי היום", סרט הגמר של אורן אדף שהתקבל לתחרות הסרטים הקצרים. בנוסף, תסריט לסרט באורך מלא מאת עמיקם קובנר ואסף שניר, התקבל לסדנת פיתוח התסריטים היוקרתית של פסטיבל ברלין - "script station", אליה מתקבלים מדי שנה עשרה תסריטים בלבד. זוהי מהדורתו ה-63 של הפסטיבל, אשר ייערך בין ה-7 וה-17 בפברואר.

"הנוער" בכיכובם של דוד ואיתן קוניו, משה אבגי ושירילי דשא מביא את סיפורה של משפחה ממעמד הביניים ממרכז הארץ, שנקלעת לקשיים כלכליים עקב פיטוריו של האב ממקום עבודתו, דבר המשבש את מרקם היחסים העדין במשפחה. יקי ושאול, שני האחים המתבגרים מרגישים שהם לא יכולים לעמוד מהצד ולראות את משפחתם מתפרקת. העובדה שיקי התגייס לאחרונה לצבא ומחזיק בידיו נשק, מאפשרת להם לקחת את גורלם לידהם ולהפוך מנערים לגברים. עוד משתתפים בסרט גיטה אמילי, אורי הוכמן, נועה קולר, גלעד קלטר ואלכס פלג.תום שובל הגיב להודעה באומרו: "אני נרגש מהעובדה שסרט אינטימי ואישי, שנעשה על קשר חזק בין שני אחים ומתאר מציאות ישראלית מכאיבה נגע לליבם של מנהלי פסטיבל ברלין". "הנוער" הוא סרטו העלילתי הראשון באורך מלא של שובל, בוגר בית הספר לקלונוע וטלוויזיה "סם שפיגל". סרטיו הקצרים השתתפו בפסטיבלים רבים ברחבי העולם וזכו בפרסים ביניהם: "אני אשתה את דמעותיי", "פתח תקווה", "הלב הרעב". יופץ הסרט ע"י סרטי יונייטד קינג והוא צפוי לעלות לאקרנים במהלך שנת 2013.

"בשבחי היום", הוא סרט הומוסקסואלי נועז המתרחש בגן העצמאות בירושלים. הבמאי אורן אדף משחק בעצמו בתפקיד דמות הגיבור המשוטט בגן, המחפש טלפון זמין בכל מחיר. הוא פוגש בדמויות הקבועות של הגן ומוכן לעשות הכל על מנת להצליח להתקשר לאמו המסורתית לפני שבת. אורן אדף ומפיקת הסרט ענבל טנמבאום, תלמידת השנה השלישית במסלול להפקה יוזמת של ביה"ס, יסעו לברלין להציג את הסרט."הד" מספר את סיפורו של אדם שמקליט את שיחות הטלפון של אשתו ומאהבה. כאשר היא נהרגת בתאונה, כל שנשאר לו ממנה הן אותן שיחות מוקלטות. תסריטם של עמיקם קובנר ואסף שניר, בוגרי החוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב וביה"ס סם שפיגל בירושלים (בהתאמה), נבחר להשתתף בסדנה ייחודית ואקסקלוסיבית. במהלך הסדנה הם יעבדו עם עורכי תסריט מן השורה הראשונה וייזכו להציג את הפרויקט למפיקים ולאנשי מקצוע המשתתפים בפסטיבל.

כתבות מומלצות

מפגינה מול בית המשפט העליון הארה"ב

פסק הדין שביטל את זכות האשה על גופה ראוי לשמש אות אזהרה גם כאן

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל