חדש על המסך: סטיבן שפילברג מביים את לינקולן

וגם: אלונה טל לצידו של מארק וולברג, כל כוכבי הולוויד מתקבצים בקומדיה אחת, יום בחייו של דמות שמחליפה זהויות בקצב מסחרר ושוורצנגר חוזר כשוטר בפנסיה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

דניאל דיי-לואיס בכוכע צילינדר: "לינקולן"

לינקולן הוא הסיפור על ארבעת החודשים האחרונים בחייו של אחד הנשיאים האיקוניים ביותר בהיסטוריה האמריקאית. המותחן בוחן את העימות בין לינקולן לבין האנשים החזקים בקבינט שלו כשהוא נאבק לסיים את הקונפליקט העקוב מדם שהמדינה אי פעם ידעה, מלחמת האזרחים - ושינה את מסלול ההיסטוריה על ידי ביטול העבדות והשיקום של האיחוד האמריקני. לינקולן בויים על ידי סטיבן שפילברג, ומככב בו זוכה האוסקר - דניאל דיי-לואיס, בתפקיד הנשיא. צוות השחקנים כולל גם את ג'וזף גורדון לויט, טומי לי ג'ונס, ג'יימס ספיידר, דיוויד סטראתהרן, סאלי פילד ועוד.» לינקולן - מועדי הקרנהאחד הנשיאים האיקוניים ביותר של ארה"ב. "לינקולן" (צילום מתוך הסרט)

אלונה טל לצידו של מארק וולברג: "עיר שבורה" אלונה טל מסתערת על המסך הגדול עם תפקיד בסרט עיר שבורה לצד מארק וולברג וראסל קרואו. מותחן האקשן מציג את קרואו כראש עיר מאיים וכריזמטי ששוכר שוטר לשעבר (וולברג) לגלות את זהותו של הגבר ששוכב עם אשתו (קת'רין זיטה ג'ונס). השוטר יוצא למשימה יחד עם מומחית למעקב (טל) אך מהר מאוד מגלה שהוא משמש ככלי משחק במסע נקמה של ראש העיר. הסרט הוא בבימויו של אלן יוז, חצי מצמד האחים יוז שחתומים על "הנבחר" ו"ממעמקי הגיהנום".» עיר שבורה - מועדי הקרנהשוטר לשעבר במסע אחר בוגדת. "עיר שבורה" (צילום מתוך הסרט)החלפת זהויות בקצת מסחרר: "מנועים קדושים"

הסרט מנועים קדושים מתמקד ביום שלם, מזריחה ועד לשקיעה, בחייו של אדון אוסקר (דניס לאבנט). דמות אקסצנטרית, הנעה במהירות ומחליפה זהויות בקצב מסחרר. כאשר דלת מסתורית מובילה את אחת הדמויות מתוך ביתה אל אולם קולנוע המלא בצופים, אנו מצטרפים להרפתקה חד פעמית ופוגשים בשלל דמויות המגולמות כולן על ידי אותו השחקן - תעשיין מצליח, רוצח שכיר, קבצן, מפלצת ואפילו איש משפחה.

בת לוויתו היחידה של אוסקר, היא סלין (עידית' סקוב), הנהגת הפרטית שלו שדואגת לקחת אותו לכל יעד שיבקש. אם כי הסיבות לעיתים מסתוריות, נדמה כי לכל בקשה שלו יש סיבה. בין אם מדובר בחיפוש אודות המחווה הבאה או משהו עמוק בהרבה. אך השאלה הגדולה ביותר היא מיהו אדון אוסקר? מי היא הדמות האמיתית אשר מסתתרת תחת כל אותן הפרצופים? מהיכן הוא הגיע והיכן נמצאים בני המשפחה שלו?

» מנועים קדושים - מועדי הקרנהמזריחה ועד לשקיעה, בחייו של אדון אוסקר. "מנועים קדושים" (צילום מתוך הסרט)

כל הכוכבים בקומדיה אחת: "סרט 43" כוכביה הגדולים של הוליווד – קייט וינסלט, יו ג'קמן, האלי ברי, נעמי ווטס, ריצ'רד גיר, אליזבת בנקס, אומה תורמן, אמה סטון, ג'רארד באטלר ועוד רבים אחרים, לעולם לא ירדו לרמה של הומור שירותים מגוחך, שערורייתי, חוצה גבולות ומטונף, או שאולי כן? מהמוחות המעוותים של פיטר פארלי (רווקים לשבוע, הפנטזיה של הל) וצ'רלס ווסלר (משתגעים על מארי, טפשים ללא הפסקה) – מגיע סרט 43 – קומדיה שערורייתית בכיכובם של השמות הגדולים ביותר בהוליווד שאינה מיועדת לבעלי לב חלש וכוללת סיפורים מטרידים ומצחיקים המצטלבים זה בזה.» סרט 43 - מועדי הקרנהמהמוחות המעוותים של פיטר פארלי. "סרט 43" (צילום מתוך הסרט)

שוורצנגר הוא שריף לשעבר: "עומד אחרון" ארנולד שוורצנגר מגלם את השריף אוונס בסרט עומד אחרון. אוונס הוא שוטר קשוח לשעבר ממשטרת לוס אנג'לס שמשתדל לחיות חיים שקטים יותר כשריף בעיירה הקטנה סמרטון ג'נקשן. חייו משתנים שוב כאשר מודיעים לו שסוחר סמים ברח מהכלא ומתכוון לעבור דרך העיירה שלו בדרך למקסיקו. לא נותר לו אלא להתמודד עם השדים שלו ולהציל את המצב.» עומד אחרון - מועדי הקרנה מתמודד עם השדים שלו. "עומד אחרון" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: שון פן הוא מנהיג "יחידת גנגסטרים" יחידת גנגסטרים היא דרמת מתח הממשיכה את ז'אנר סרטי המאפיה הפופולרים של שנות ה-40' וה-50'. בלוס אנג'לס הקשוחה של שנות ה-40' של המאה הקודמת, אנשי מאפיה אכזריים משליטים אימה וטרור בעיר. המפורסם בהם הוא מיקי כהן (שון פן), ששולט בעסקי הסמים, הזנות והסחר בנשק. הסיבה שכהן כל כך מצליח היא משום שהוא לא רק אחראי על צבא קטן של מאפיונרים אלא גם פחות או יותר כל משטרת לוס אנג'לס שייכת לו. שלא לדבר על פוליטיקאים שמקבלים משכורת קבועה ממנו.

אבל יש מי שרוצים לשמור על הרחובות שלהם נקיים ולגדל את הילדים שלהם בסביבה בטוחה. לשם כך מתגייסים יחד קבוצה של שוטרים, בראשות סמל או'מרה (ג'וש ברולין) וג'רי ווטרס (ריאן גוסלינג) ומקימים יחידה סודית שהמטרה היחידה שלה היא להפיל את שליטת המאפיונרים ולחסל את כהן.» יחידת גנגסטרים - מועדי הקרנהלהפיל את שליטת המאפיונרים. "יחידת גנגסטרים" (צילום מתוך הסרט)