הזוכים בפרסי איגוד המפיקים: "ארגו" ו"הומלנד"

סרטו של בן אפלק גרף את הפרס הפנים-תעשייתי החשוב ביותר והחזיר לעצמו את הסיכוי לזכות באוסקר בעוד כחודש. הסדרה עטורת הפרסים של רשת שואוטיים, המבוססת על "חטופים" הישראלית, ממשיכה לעשות חייל

אורון שמיר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר

לפני שעה קלה הכריז איגוד המפיקים האמריקאי (PGA) על הסרטים הנבחרים של השנה לפי טעמם של חבריו, זו הפעם ה-24 מאז קיומו. במה שנראה כמו שידור חוזר של טקס גלובוס הזהב האחרון, את הפרסים הגדולים קטפו הסרט "ארגו" והסדרה "הומלנד". הפרס נחשב לאינדיקציה טובה לגביי כיוון הרוח בטקס האוסקר, כיוון שמצביעיו הם חלק מן האקדמיה האמריקאית לקולנוע, מה שהופך אותם גם למצביעי האוסקר שנוטים לחזור על הבחירות שלהם גם בטקס, כפי שהוכיחו השנים האחרונות.

» אוסקר 2013 - כל הפרטים» הדרך אל האוסקר: טור מעקב שבועי» הזוכים בגלובוס הזהב: "ארגו" ו"הומלנד"

סרטו של בן אפלק על חילוץ יצירתי של חטופים אמריקאים באיראן התגבר על "לינקולן" של סטיבן ספילברג, אשר נחשב לפייבוריט באוסקרים בזכות מספר המועמדויות הגבוה ביותר. ייתכן והזכייה הזו פותחת מחדש את המירוץ, אחרי המכה שספג אפלק ביום הכרזת המועמדים, כאשר האקדמיה החליטה לפסוח עליו בקטגוריית הבימוי. "ראלף ההורס" של אולפני וולט דיסני הוא סרט האנימציה הטוב ביותר ובקטגוריה הדוקומנטרית זכה "Searching For Sugar Man", שנחשב לפייבוריט גם באוסקרים, על אף שתי נציגויות ישראליות בגזרה זו. הסרט עוקב אחר מסע חיפוש האמת על חייו של מוזיקאי רוק מסתורי בשם רודריגז, שפעל בשנות השבעים.האיום המרכזי על ישראל באוסקר. "Searching For Sugar Man" - הטריילר:

בפרסי הטלוויזיה, עסקים כרגיל. "הומלנד" קטפה כאמור את פרס הסדרה הדרמתית הטובה ביותר, בעוד "משפחה מודרנית" הוכתרה בתואר זהה במקבילה הקומית. סרט הטלוויזיה הטוב ביותר הוא "Game Change" בו מגלמת ג'וליאן מור את הפוליטיקאית שרה פיילין, במערכת הבחירות הקודמת לנשיאות ארצות הברית. פרסים נוספים חולקו ל"רחוב סומסום" (סדרת הילדים הטובה ביותר) וכן לפרקים האינטרנטיים של "30 רוק", שנבחרה כסדרה הדיגיטלית (שם משונה לסדרת רשת) הטובה של השנה.