"5 מצלמות שבורות" הוקרן לראשונה בפני קהל פלסטיני

סרטם של גיא דוידי ועימאד בורנאט, אשר יתמודד בקטגוריה הדוקומנטרית באוסקר בעוד כחודש, גרם לזעזוע ואי נוחות כאשר נחשף לצופים בגדה המערבית. הסרט סוקר את הקמת גדר ההפרדה בבלעין ואת התנגדות המקומיים למהלך

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

הסרט הישראלי 5 מצלמות שבורות, המועמד לפרס האוסקר 2013, הוקרן לראשונה לקהל פלסטיני אתמול (יום ב'). סוכנות הידיעות "רויטרס" מדווחת כי הצופים הגיבו בזעזוע עמוק לסרט הדוקומנטרי דל התקציב, המתעד את המאבקים בין המתיישבים היהודים לבין פלסטינים מקומיים על האדמה בגדה המערבית. חלק מן המראות גרמו לקהל לנוע בכיסא באי נוחות, וכאשר נראו בסרט המתועדים הפלסטינים מגיבים בזריקת אבנים על ישראלים נמלטים, נשמעו באולם מחיאות כפיים. » 5 מצלמות שבורות - כל הפרטים» אוסקר 2013: לרשימת המועמדים» למה הדוקו הישראלי מצליח בחו"ל?סרטו התיעודי של גיא דוידי מגולל את סיפורו של חקלאי פלסטיני בשם עימאד בורנאט, שחתום עימו במשותף כבמאי. עימאד מתעד במצלמתו (או יותר נכון בחמש מצלמות), את הקמת גדר ההפרדה על אדמות ביתו בכפר בילעין, את התנגדות תושבי הכפר להחלטה, ואת הפגנות פעילי השלום הישראליים והבינלאומיים כנגד ההחלטה. במהרה ההתרחשויות והתיעוד משפיעות על חייו האישיים.

הקהל הפלסטיני נע באי נוחות מולו. "5 מצלמות שבורות" - הטריילר:הסרט הינו זוכה פרס ון ליר בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים האחרון; פרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס 2012; פרס חבר המושבעים וציון לשבח בפסטיבל IDFA 2012; פרס הבימוי בפסטיבל ONE WORLD 2012; הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל טמפו 2012; הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל EURODOC 2012.