חדש על המסך: יו ג'קמן וראסל קראו הם "עלובי החיים"

וגם: אל פאצ'ינו, כריסטופר ווקן ואלן ארקין הם גנגסטרים בפנסיה, סיפורה של האישה מאחורי צייר מפורסם, זומבי מתאהב בבת עשרה ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

אן התאווי חולמת חלום ב"עלובי החיים"

סיפורו של ויקטור הוגו, "עלובי החיים", מעובד למחזמר בכיכובם של יו ג'קמן וראסל קראו. הסיפור הקלאסי מתרחש בצרפת של המאה ה-19 ועוקב אחר ז'אן ולז'אן שנכלא כדי לרצות עונש לא צודק בבית סוהר, לאחר שגנב כיכר לחם. הוא מצליח לברוח מבית הכלא, ולהתמנות לראש העיר לאחר שרשרת מקרים יוצאת דופן. ואלז'ן מתאהב בפאנטן הענייה (אן התאווי) ומחליט לדאוג לה, אך היא נפטרת זמן לא רב לאחר מכן. הוא מאמץ את ביתה קוזט ומגדל אותה במטרה לגונן עליה מפני העולם מסביב. בעוד ולז'אן מתקדם בתפקידו, השוטר ז'אבר מקדיש את חייו לרדיפתו של ואלז'ן בכל מחיר.

את המחזמר מביים טום הופר, הבמאי של "נאום המלך" ו"לונגפורד". הספר, שנכתב ב-1862 הפך למחזמר רק ב-1980 שהוצג גם בברודווי וזכה בחמישה פרסי טוני.

» "עלובי החיים" - מועדי הקרנהשרים גם כשהחיים לא מאירים פנים. "עלובי החיים" (צילום מתוך הסרט)

דמויות בלתי מרוסנות: "שבעה פסיכופטים" מרטי, תסריטאי בעל צמא בלתי נדלה לאלכוהול, מסתבך עם העולם התחתון של לוס אנג'לס כשחבריו הנס ובילי חוטפים את כלב השי-טסו של גנגסטר מקומי. כשהעניינים מתחילים לצאת משליטה, חולשתו של כל אחד נחשפת – הצורך האובססיבי של בילי להוכיח את עצמו, הפחד של מרטי מכישלון והנאמנות חסרת הערך של הנס. אפילו הגנגסטר מתגלה כשבר כלי בעקבות אובדן כלבו האהוב. עם סוללת שחקנים מהשורה הראשונה, הבמאי מרטין מקדונה, יוצר ברוז', מביא את "שבעה פסיכופטים", קומדיה בוטה ושנונה, תסריט רב-מעללים ודמויות בלתי מרוסנות.» "שבעה פסיכופטים" - מועדי הקרנהתסריט רב-מעללים. "שבעה פסיכופטים" (צילום מתוך הסרט)

שלושה גנגסטרים בפנסיה: "לילה אחרון בעיר" בקומדיית האקשן "לילה אחרון בעיר" אל פאצ'ינו, כריסטופר ווקן ואלן ארקין משחקים גנגסטרים בפנסיה וחברים טובים שמתאחדים לאחר עשורים שלא התראו.

לפני 28 שנים, ואל (פצ'ינו) בחר להגן על זהות שותפיו הקרובים ומאז הוא ישב בכלא. עכשיו ואל הוא איש חופשי וחברו הטוב ביותר דוק (ווקן) נמצא שם בשבילו. הבעיה היא שהבוס של המאפיה, מיסטר קלפהאנדס, שומר טינה לואל ונתן לדוק פקודה סודית כדי להרוג אותו או שדוק ימות. בזמן שדוק מסתיר את הבעיה מפני ואל, הוא משכנע את קלאפהאנדס לתת לואל לחיות את הלילה, ובכך מעכב את חובותיו עד הבוקר. למשך לילה אחד הם יכולים לחגוג את החירות החדשה של ואל, להתהולל ולחפש מהומות. אחרי שדוק וואל מוצאים את חברם הותיק הירש (ארקין), הם מזכירים אחד לשני רגעים מן העבר- כדורים, שוד, סמים וסקס. בחזרה ביחד שוב, שלשות הגברים נזכרים בחברות שלהם ובימי התהילה שחלפו. עד שעות הבוקר המוקדמות, הדד ליין מתקרב יותר ויותר, דוק וואל חייבים לעמוד מול קלאפהנדס.

» "לילה אחרון בעיר" - מועדי הקרנה

חיים כאילו אין מחר. "לילה אחרון בעיר" (צילום מתוך הסרט)האישה מאחורי הצייר המפורסם: "דיוקנה של מארי"

אירופה, תחילת המאה ה- 20. מארי קרוייר היא אשתו של הצייר הסקנדינבי המפורסם והנערץ סוורין קרוייר, אליו עומדים בתור כל גדולי המדינה: פוליטיקאים, אצילים, ואנשי עסקים. כולם מוכנים לשלם כל סכום של כסף כדי לזכות בפורטרט שלהם פרי ידו של קרוייר.

מארי, אשר מעטרת לא מעט מציוריו של בעלה, נחשבת לאישה היפה ביותר באירופה. יחד עם בתם המשותפת ויבקה היא ובעלה נהנים מכל מה שלחיים טובים יש להציע: משתים חגיגיים, שיחות בבתי קפה וחברים צבעוניים ומעניינים. למעשה, התדמית הזוהרת שונה בתכלית מחייהם היום יומיים של הזוג: קרוייר הוא אדם חולה אשר סובל מדיכאון קשה וככל שעובר הזמן, החיים לצידו הולכים והופכים קשים ובלתי נסבלים, מה שדוחק את מארי לחפש את אושרה במקומות אחרים.

"דיוקנה של מארי" הוא סיפור מרתק על החיים בצל אדם גאון ונערץ, ועל המלחמה הבלתי אפשרית של אישה בין אושרה וטובתה האישית לבין טובת המשפחה שהיא כה אוהבת.» "דיוקנה של מארי" - מועדי הקרנההחיים בצל אדם גאון ונערץ. "דיוקנה של מארי" (צילום מתוך הסרט)

סיפור אהבה עם זומבי: "מת עליה"

R הוא בחור צעיר עם בעיה לא פשוטה - הוא זומבי. הוא מתהלך לו באיטיות בנוף המושמד של ארצות הברית. יחד עם חבריו הזומבים האחרים, הוא נמצא במסע מתמיד אחר בשר אנוש. בעודו זולל את מוחו של קורבן מתבגר, הוא חווה הארה רוחנית ונזכר בימיו נערותו לפני הפיכתו לזומבי. מרגע זה מתחילה מערכת יחסים מוזרה ומצחיקה בינו לבין חברתו הצעירה של הקורבן, שמתפתחת, כנגד כל הסיכויים, לסיפור אהבה של ממש בסרט "מת עליה". » "מת עליה" - מועדי הקרנהבמסע מתמיד אחר בשר אנוש. "מת עליה" (צילום מתוך הסרט)

מבשלת את דרכה לפסגה: "הטבחית של הנשיא" הורטנס לבורי, טבחית מבריקה מכפר קטן במחוז פריגו, נדהמת לגלות שנשיא צרפת מבקש למנותה לשפית הפרטית שלו. על אף קבלת הפנים הקרירה מצוות השפים הבכיר של ארמון האליזה, הורטנס מבססת את מעמדה בעזרת סגנון הבישול הייחודי וקסמה האישי. הורטנס מביאה למטבח מטעמים המשלבים את ניחוחות הכפר והבישול המסורתי יחד עם תרבות האוכל הגבוהה של המטבח הצרפתי. תבשיליה האנינים מצליחים במהרה לעורר את תאבונו וסקרנותו של הנשיא וקשר מיוחד נרקם בין השניים. אבל משחקי הכוח וההשפעה במסדרונות הארמון מתבררים כמורכבים משחשבה. הסרט "הטבחית של הנשיא" מבוסס על סיפורה יוצא הדופן של הטבחית הפרטית של הנשיא מיטראן דניאל דלפש.

» "הטבחית של הנשיא" - מועדי הקרנהמבססת את מעמדה בעזרת בישול ייחודי. "הטבחית של הנשיא" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: ג'ון מקליין עדיין "מת לחיות ביום טוב"

ברוס וויליס חוזר בתור ג'ון מקליין בסרט "מת לחיות ביום טוב". זהו תפקידו האייקוני ביותר – זה שיש לו את הכישורים והנכונות להיות האחרון שעומד על הרגליים. הפעם השוטר שלא אוהב לקחת שבויים באמת נמצא במקום הלא נכון בזמן הלא נכון אחרי שהוא נוסע למוסקבה לעזור לבנו המנוכר ג'ק. כשהעולם התחתון הרוסי רודף אחריו, ומתחילה ספירה לאחור לקראת מלחמה, שני המקליינים מגלים שהשיטות ההפוכות שלהם הופכות אותם לגיבורים שלא ניתנים לעצירה.» "מת לחיות ביום טוב" - מועדי הקרנההגברים לבית מקליין. "מת לחיות ביום טוב" (צילום מתוך הסרט)