פרס ל"שומרי הסף" בגרמניה

הסרט זכה אתמול בפרס Cinema For Peace במסגרת פסטיבל הקולנוע של ברלין

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הסרט התיעודי "שומרי הסף" של דרור מורה זכה אתמול בברלין בפרס Cinema for Peace - פרס שמעניקה הקרן הבלתי תלויה Cinema for Peace Foundation במטרה לקדם קולנוע המשנה מציאות. טקס הענקת הפרס התקיים במסגרת פסטיבל הקולנוע של ברלין שנפתח ביום חמישי.

בין הסרטים שהתמודדו מול "שומרי הסף" על פרס זה נמצאים גם סרטים שיתמודדו מולו בעוד שבעיים (24.2) על פרס האוסקר לסרט התיעודי הטוב ביותר. כך למשל, הסרט השוודי-בריטי “מחפשים את שוגרמן", הסרט האמריקאי “איך לשרוד במגיפה", והסרט הישראלי-פלסטיני "5 מצלמות שבורות" של גיא דוידי ועימאד בורנאט. כמו כן, התמודד על פרס זה גם סרטו של רענן אלכסנדרוביץ "שלטון החוק", שהעלה את מספר הסרטים הישראליים שהתמודדו על הפרס לשלושה.

קרן קולנוע לשלום הוקמה בעקבות מתקפת הטרור של 11 בספטמבר, והיא מקבצת ידוענים בינלאומיים מתחומי הקולנוע, הפוליטיקה והחברה על מנת להגביר את המודעות לנושאים הומניטאריים ולפעול כנגד אי שוויון והפרות זכויות אדם דרך המדיום הקולנועי. יו"ר חבר השופטים של הפרס השנה הוא הדלאי לאמה. בעבר מילאו את התפקיד אנג'לינה ג'ולי, שון פן, רוברט דה נירו, לאונרדו דיקפריו, ניקול קידמן ואחרים.

ב"שומרי הסף" מתראיינים שישה ראשי שב"כ לשעבר – אברהם שלום, כרמי גילון, יעקב פרי, עמי איילון, אבי דיכטר ויובל דיסקין. הם מדברים בסרט על הקונפליקטים המרכזיים של השירות לאורך השנים, יחסיהם עם הדרג המדיני במהלך תפקידם, הדילמות המוסריות שעמן נאלצו להתמודד ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ