ארגו הוא הזוכה הגדול בפרסי באפטא של האקדמיה הבריטית לקולנוע

את מספר הפרסים הרב ביותר גרף עלובי החיים

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"ארגו", סרטו של בן אפלק, הוא הזוכה הגדול של טקס פרסי באפטא, טקס הפרסים השנתי של האקדמיה הבריטית לקולנוע, שהתקיים אמש בלונדון. "ארגו" גרף שלושה מתוך הפרסים שהוענקו בטקס: פרס הסרט הטוב ביותר, פרס הבמאי הטוב ביותר (לאפלק) ופרס העריכה (לוויליאם גולדנברג).

"ארגו" הוא אחד הסרטים הבולטים בהתמודדות על פרס האוסקר לסרט הטוב ביותר, ובטקס ההוליוודי שיתקיים ב-24 בחודש הוא יתמודד על שבעה פרסים. ההתמודדות שלו מסקרנת במיוחד כי למרות הפרסים שמורעפים לאחרונה על הסרט, אפלק עצמו אינו מועמד לאוסקר בקטגוריית הבימוי.

למתמודד בולט אחר בטקס פרסי האוסקר, "לינקולן" של סטיבן ספילברג, אנשי האקדמיה הבריטית לא הסבירו פנים. אף שהגיע לטקס כמועמד לעשרה פרסים, בסופו של דבר הוא יצא ממנו עם פרס אחד בלבד: פרס השחקן הטוב ביותר שהוענק לדניאל דיי לואיס הבריטי. ככל שעובר הזמן גורף דיי לואיס עוד ועוד פרסים על הופעתו בסרט זה, והוא מסתמן כזוכה כמעט ודאי בקטגוריה המקבילה בטקס האוסקר.

את פרס השחקנית הטובה ביותר העניקה האקדמיה הבריטית לעמנואל ריבה הוותיקה, על הופעתה בסרטו של מיכאל הנקה "אהבה", ולסרט עצמו ניתן פרס הסרט הזר הטוב ביותר. הסרט שגרף אמש את מספר הפרסים הגדול ביותר היה "עלובי החיים", העיבוד הקולנועי הבריטי למחזמר המצליח המבוסס על ספרו של ויקטור הוגו. הסרט, בבימויו של טום הופר ("נאום המלך"), זכה בארבעה פרסים: לשחקנית המשנה אן האתאוויי, לעיצוב האמנותי, לסאונד וכן לאיפור ושיער.

"שומרי הסף" הישראלי ו"חמש מצלמות שבורות" הפלסטיני-ישראלי אמנם לא התמודדו על פרס באפטא לסרט התעודה הטוב ביותר, אבל מי שזכה בפרס זה הוא אחד הסרטים שיתמודדו עמם בעוד שבועיים בטקס האוסקר: "מחפשים את שוגרמן" השוודי-בריטי, שהולך ומסתמן כאחד המתמודדים המובילים בקטגוריה זו.

פרס שחקן המשנה הטוב ביותר ניתן לכריסטוף וולץ ("ג'אנגו ללא מעצורים") ופרס התסריט המקורי ניתן לקוונטין טרנטינו, שכתב וביים את הסרט הזה. פרס התסריט המעובד הוענק ל"אופטימיות היא שם המשחק" שכתב וביים דייוויד או ראסל, ואילו פרס סרט האנימציה הטוב ביותר ל"אמיצה" של פיקסאר-דיסני. פרסי הצילום והאפקטים המיוחדים ניתנו ל"חיי פיי" של אנג לי, ואילו לסרט "סקייפול" מסדרת ג'יימס בונד העניקו חברי האקדמיה הבריטית שני פרסים: פרס המוסיקה המקורית ופרס הסרט הבריטי הטוב ביותר .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ