חדש על המסך: ברוס וויליס עדיין מת לחיות

וגם: הסיפור הלא אמיתי של איש המונטי פייתון באנימציה, הלן האנט היא סרוגייט מינית, ג'וש דוהמל הוא "מקום המבטחים" של גוליאן הו ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מונטי פייתון באנימציה: "סיפורו של שקרן"

"סיפורו של שקרן" - הסיפור הלא אמיתי של איש המונטי פייתון גרהם צ'פמן, הוא פרויקט אנימציה מורכב של שלושה במאים ו-14 חברות אנימציה. הסרט מתאם את מעלליו הפיקטיביים של גרהם צ'פמן, מחבורת מונטי פייתון, ומבוסס על ספרו הקומי משנת 1980.

גרהם צ'פמן, ממייסדי חבורת מונטי פייתון שהלך לעולמו ב-1989, כותב ומככב בסרט סוריאליסטי על חייו. וכך הוא רואה אותם: הוא נולד, הלך ללמוד בקיימברידג', פגש את ג'ון קליז, עישן במקטרת, סיים לימודים כרופא, הפך לפייתון, החליט שהוא הומו (ובכן, ביחס של 70/30 לפי סקר שערך בקרב עצמו), השתכר הרבה, הפסיק עם זה, עשה כמה סרטים, עשה קצת סקס (למעשה, הרבה), עבר ללוס אנג'לס, ולבסוף נחטף לחלל על ידי חייזרים (אם כי יכול להיות שזה קרה רק בְּסרט). באנימציית תלת-ממד ועם אורחים כמו ג'ון קליז, טרי גיליאם ושאר חברי מונטי פייתון, הסרט מבוסס על הקלטות שערך צ'פמן לפני מותו, ובהן הוא מקריא את ספרו – פרשנות לחייו הביזאריים ולמסע לגילוי עצמו.

» "סיפורו של שקרן" - מועדי הקרנהפרשנות לחייו הביזאריים. "סיפורו של שקרן" (צילום מתוך הסרט)ג'ון מקליין עדיין "מת לחיות ביום טוב"

ברוס וויליס חוזר בתור ג'ון מקליין בסרט "מת לחיות ביום טוב". זהו תפקידו האייקוני ביותר – זה שיש לו את הכישורים והנכונות להיות האחרון שעומד על הרגליים. הפעם השוטר שלא אוהב לקחת שבויים באמת נמצא במקום הלא נכון בזמן הלא נכון אחרי שהוא נוסע למוסקבה לעזור לבנו המנוכר ג'ק. כשהעולם התחתון הרוסי רודף אחריו, ומתחילה ספירה לאחור לקראת מלחמה, שני המקליינים מגלים שהשיטות ההפוכות שלהם הופכות אותם לגיבורים שלא ניתנים לעצירה.» "מת לחיות ביום טוב" - מועדי הקרנההגברים לבית מקליין. "מת לחיות ביום טוב" (צילום מתוך הסרט)

כשהעבר מאיים להשתלט: "מקום מבטחים"

"מקום מבטחים" הוא מותחן רומנטי מרגש המבוסס על ספרו של ניקולס ספארקס ("היומן", "ג'ון היקר"). קייטי פלדמן (ג'וליאן הו) מגיעה לעיירה הקטנה סאותפורט כדי לפתוח דף חדש ורגוע בחייה. היא שוכרת בקתה קטנה וממלצרת בבית הקפה המקומי, בתקווה לשמור על פרופיל נמוך. אבל למרות חומות ההגנה הרגשיות שהיא מקימה כדי להגן על עצמה, היא מוצאת עצמה נמשכת לחום והאכפתיות של הקהילה הקטנה, בעיקר לבעלים של חנות המכולת המקומית אלכס (ג'וש דוהמל), ושני ילדיו הצעירים.בזמן שקייטי לומדת לסמוך על אחרים, אלכס וילדיו מלמדים אותה כיצד לחוות את הנאות החיים והאהבה בשנית. אבל שום דבר אינו פשוט כפי שהוא נראה והאושר החדש מאוים על ידי סודות מבעיתים שעדיין רודפים אחריה. כשזר מסתורי מגיע לעיירה ומתחיל לשאול שאלות בנוגע לקייטי, עברה מאיים להשתלט עליה. למרות שכל האינסטינקטים שלה אומרים לה לברוח, היא מחליטה לעשות ככל שביכולתה על מנת להגן על חייה החדשים ומגלה מחדש את המשמעות של הקרבה ומחויבות.

» "מקום מבטחים" - מועדי הקרנההחום והאכפתיות של הקהילה הקטנה. "מקום מבטחים" (צילום מתוך הסרט)

דרך נופיה היפייפיים של בריטניה הכפרית: "חופשה נעימה"

כריס, טיפוס בריטי קצת משוגע, רוצה להכניס את החברה החדשה שלו טינה לתוך עולמו, ומחליט לקחת אותה למסע במרחבים הירוקים והגשומים של יורקשייר במטרה להכיר את האתרים האהובים עליו. השניים מתכננים לבקר במקומות כמו מוזיאון העפרונות הגדול והאנדרטה להנצחת קרונות הרכבת החשמלית. הם עוזבים את אמה הממורמרת של טינה, ויוצאים לדרך עם רכב ישן וקארוון נגרר. אלא שהמסע הרומנטי והפסטורלי הופך במהרה למסע מסוג אחר לגמרי. אתרי קרוואנים צפופים, בני נוער רועשים ועוברי אורח מתנשאים גוררים את כריס לשרשרת תגובות ולמקרים קיצוניים, אשר באופן מפתיע, גורמים לטינה להתאהב בו אף יותר.

הסרט "חופשה נעימה", שזכה לשבחי הביקורות בפסטיבל קאן האחרון, הוא קומדיית מסע שחורה ומטורפת שלוקחת את הצופה דרך נופיה היפייפיים של בריטניה הכפרית אל רגעים מצחיקים והזויים בו זמנית.

» "חופשה נעימה" - מועדי הקרנהמסע במרחבים הירוקים והגשומים של יורקשייר. "חופשה נעימה" (צילום מתוך הסרט)

הלן האנט היא סרוגייט מינית: "מפגשים" הסרט "מפגשים" מציג את סיפורו האמיתי של המשוררר והעיתונאי מארק אובריאן. אובריאן (ג'ון הוקס), משותק מכף רגל ועד ראש, היה נחוש בדעתו – בגיל 38 – לאבד את בתוליו. בעזרתה של המטפלת שלו ובהדרכת הכומר שלו הוא יוצא למסע מרגש כדי להפוך את החלום שלו למציאות. הוא פונה לשריל כהן גרין (הלן האנט), עקרת בית עם ילדים, בעל ומשכנתא שגם מתפקדת בתור סרוגייט, כדי לעזור לו עם הגשמת הבקשה שלו. לאט לאט בין השניים נרקמת מערכת יחסים עדינה ומפתיעה שלוקחת את מארק אל עבר עתיד חדש ומיני.» "מפגשים" - מועדי הקרנהמערכת יחסים עדינה ומפתיעה. "מפגשים" (צילום מתוך הסרט)במאבק נגד כרישי נדל"ן: "לרדת מהעץ" "לרדת מהעץ" מביא את סיפורו של ניצ, בטלן חסר שקט וציניקן חסר תקנה, החוזר מנדודיו בתקווה להשיב אליו את חברתו שעזב וכלבם האהוב. אלא שזו זורקת אותו מכל המדרגות, והוא מוצא את עצמו, בניגוד גמור להשקפתו האנטי פוליטית והאנטי בכלל, תקוע תחת דירת אהובתו הסרבנית, על צמרתו של עץ, בשפיץ של מאבק אקולוגי נגד כרישי נדל"ן וטייקוניי חניונים.

» "לרדת מהעץ" - מועדי הקרנהבניגוד גמור להשקפתו האנטי פוליטית. "לרדת מהעץ" (צילום מתוך הסרט)

סרט נעורים במיוחד לוולנטיין: "הפעם הראשונה"

דייב הוא צעיר מצודד העומד לפני סיום לימודיו בסרט "הפעם הראשונה". הוא מאוהב בג'יין, ידידה הרואה בו חבר אפלטוני בלבד. הכל משתנה, כשהוא פוגש במסיבה את אובריי, תיכוניסטית צעירה ממנו, הלומדת בתיכון אחר. הסרט עוקב אחר התפתחות מערכת היחסים שלהם, במשך סוף השבוע הראשון להיכרותם. מה שהתחיל כפטפוט ידידותי, הופך במהרה למשהו אינטימי קרוב יותר, רומנטי, והרבה יותר מסובך ממה שכל אחד מהם תכנן. זאת יכולה להיות תחילתה של אהבה גדולה ומערכת יחסים רצינית, או הטעות הגדולה ביותר של החיים שלהם.

» "הפעם הראשונה" - מועדי הקרנה

זאת יכולה להיות תחילתה של אהבה גדולה . "הפעם הראשונה" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: מלחמת הקיום שלנו ב"רוק בקסבה"

הסרט "רוק בקסבה" מתרחש בשנת 1989. בעיצומה של האינתיפאדה הראשונה, על גג בניין מגורים בלב עזה, מוצב תומר (יון תומרקין) בן ה 18.5 יחד עם חבריו למחלקה. המטרה: לשלוט בשטח ולנקום בילדי הסביבה שרצחו את אחד מחבריו. החיילים מנסים להתנהל מול האוכלוסייה העוינת ומול המשפחה שעל גג ביתם הם מוצבים ונספגים אט אט בתוך מערכת ערכית מטלטלת. תומר, שלוקח חלק בפעילות וצופה באירועים, מנסה לבדל עצמו מכל המתרחש, אך בסופו של דבר מוצא את עצמו בתפקיד השליח הנוקם את מותו של חברו. השתלשלות האירועים מביאה אותו להבנה חדשה בכל הנוגע למלחמת הקיום שלנו פה.

» "רוק בקסבה" - מועדי הקרנהנוקם את מותו של חברו. "רוק בקסבה" (צילום: יוני המנחם)