הדרך אל האוסקר: מי יזכו בפרסי המשחק והסרט?

השבוע בטור האוסקר של אור סיגולי: ארבע קטגוריות המשחק מתחלקות השנה לכאלה שהזוכה בהן ודאי לעומת כאלה שהכל יכול לקרות בהן. פרס הסרט הטוב ביותר נראה בכיס של "ארגו", אבל כבר היו דברים מעולם. טור אחרון וספקולטיבי במיוחד

אור סיגולי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור סיגולי, עכבר העיר

בכל שבוע מעתה ועד טקס האוסקר ה-85, שיתקיים בסוף פברואר, עכבר העיר ילווה את המירוץ לפסלון המוזהב. כל הסרטים, הבמאים והכוכבים שצריך להכיר השנה, בטור מעקב שבועי של מומחה האוסקר אור סיגולי. והפעם:טור פרידה.ביום ראשון בלילה יתקיים בלוס אנג'לס טקס האוסקר ה-85. חמישה ימים לפני שתגיע העונה הזו לסיומה, אנחנו ממשיכים את המבט הבוחן בקטגוריות המרכזיות. בשבוע שעבר היו אלה פרסי הסרט הדוקומנטרי, הצילום, התסריט והבימוי, והפעם – קטגוריות המשחק, שחלקן מהמותחות ביותר בטקס, וכמובן, הסרט הטוב ביותר.» אוסקר 2013 - כל הפרטים» הדרך אל האוסקר: טורים קודמים» רשימת המועמדים המלאה

שחקן המשנה הטוב ביותר: שיוויון הזדמנויות

אלן ארקין – "ארגו"טומי לי ג'ונס – "לינקולן"רוברט דה נירו – "אופטימיות היא שם המשחק"פיליפ סימור הופמן – "המאסטר"כריסטוף וולץ – "ג'אנגו ללא מעצורים"

הפייבוריט: אין. מתוך חמשת המופלאים שמרכיבים את קטגוריית שחקן המשנה של השנה קשה לציין מישהו אחד שהפרס כבר בכיס שלו. זהו מירוץ פחות או יותר פתוח לכל. הסיבה המרכזית לכך היא שכל חמשת השחקנים הם זוכי עבר ולכן אפקט הסנטימנטליות או "זכייה של כבוד" אינה מנת חלקנו הפעם. כל המועמדים הם שחקנים מבוגרים, מכובדים ועתורי תהילה. לכריסטוף וולץ, המועמד על "ג'אנגו ללא מעצורים", כבר יש את פרסי גלובוס הזהב והבאפט"א בכיס, לטומי לי ג'ונס של "לינקולן" זכה השנה בפרס איגוד השחקנים, אלן ארקין יכול לקטוף את פירות הצלחת הסרט "ארגו", לפיליפ סימור הופמן יש תפקיד כמעט ראשי ב"המאסטר" שיכול להטות את הכף לכיוונו, ורוברט דה נירו מ"אופטימיות היא שם המשחק" הוא שחקן אהוב בקאמ-בק מרשים, שהסרט בהשתתפותו חביב מאוד על האקדמיה. כל אחד מהם יכול לזכות. עם זאת, ההימור הנכון – אך הרחוק מבטוח – הוא טומי לי ג'ונס.

האיום: כל השאר.

בעולם מושלם: מעבר לארקין הקטגוריה הזו בהחלט מרשימה וראויה. היה משמח לפגוש פה גם את חאוויר ברדם ("סקייפול"), ג'וד לאו ("אנה קארנינה"), דוויט הנרי ("חיות הדרום הפראי") או סמואל ל. ג'קסון ("ג'אנגו ללא מעצורים") אבל אין מספיק מקום לכולם.משמאל ועם כיוון השעון: טומי לי ג'ונס, אלן ארקין וכריסטוף וולץ (צילומים: יח"צ)

שחקנית המשנה הטובה ביותר: אין כמו אנני

איימי אדמס – "המאסטר"הלן האנט – "מפגשים"אן התאוויי – "עלובי החיים"ג'קי וויבר – "אופטימיות היא שם המשחק"סאלי פילד – "לינקולן"

הפייבוריטית: אן התאוויי סומנה כמובילה מהרגע שחתמה על החוזה של "עלובי החיים" ומאז נדמה שאי אפשר לעצור אותה. בטח שלא עם קלוז-אפ באורך של שלוש דקות ובו היא נותנת את כל מה שיש לה על המסך. ועוד בשירה. אוסקר שחקנית המשנה אוהב במיוחד נשים מזמרות. תוסיפו לכך את העובדה שהיא מגלמת זונה עם לב זהב שמתה במהלך הסרט, יחד עם העובדה כי הסרט מועמד לפרס הראשי ולחיבה הגדולה שיש להוליווד כלפיי התאוויי - ותבינו שכל הסיכויים לטובתה.

האיום: אולי – רק אולי – סאלי פילד, שמייצגת את הכח הנשי ב"לינקולן". פילד הייתה מועמדת פעמיים בעבר ומעולם לא הפסידה. אך נדמה שהסטרייק הזה ייפסק השנה.

בעולם מושלם: התאוויי זוכה, אבל על תפקידה ב"עלייתו של האביר האפל".מלעמלה ועם כיוון השעון: אן התאוויי, איימי אדמס וסאלי פילד (צילומים: יח"צ)

השחקן הראשי הטוב ביותר: סגור כמו המירוץ האחרון לנשיאות ארצות הברית

יו ג'קמן – "עלובי החיים"דניאל דיי לואיס – "לינקולן"דנזל וושינגטון – "הטיסה"חואקין פניקס – "המאסטר"בראדלי קופר – "אופטימיות היא שם המשחק"

הפייבוריט: כמו בקטגוריית שחקנית המשנה, גם פה נדמה שהעניין סגור. דניאל דיי לואיס הולך לשבור שני שיאים בזכות הופעת המחץ ב"לינקולן": הוא גם יהיה השחקן הראשון שזוכה בשלושה אוסקרים לשחקן ראשי, יותר מכל שחקן אי פעם (בצד הגברי של הסקאלה. השחקנית המועטרת ביותר בקטגוריה הראשית היא קתרין הפבורן לה ארבעה אוסקרים). אבל הוא גם עומד להיות השחקן הראשון שזוכה בזכות הופעה בסרט של סטיבן ספילברג. מוזר אך נכון.

האיום: לא בנמצא. כל זוכה אחר יחשב כהפתעה טוטאלית.

בעולם מושלם: חואקין פניקס בכל זאת זוכה על "המאסטר" אבל השמטתו מרשימת המועמדים בפרס איגוד השחקנים חיסלה את סיכוייו. מתוך אלו שנותרו ללא מועמדות שווה לציין את ז'אן-לואי טרינטיאן המופלא ב"אהבה".מימין ועם כיוון השעון: דניאל דיי לואיס, חואקין פיניקס ובראדלי קופר (צילומים: יח"צ)

השחקנית הראשית: קרב הדורות

נעמי ווטס – "הבלתי אפשרי"קוואנז'ניי וואליס – "חיות הדרום הפראי"ג'ניפר לורנס – "אופטימיות היא שם המשחק"עמנואל ריבה – "אהבה"ג'סיקה צ'סטיין – "כוננות עם שחר"

הפייבוריטית: אולי הקטגוריה המותחת ביותר בטקס. בהתחלה נדמה שהקרב הוא בין ג'ניפר לורנס לבין ג'סיקה צ'סטיין. שתיהן יפות, שתיהן מוכשרות, שתיהן סוחבות על כתפיהן סרטים בעלי פרופיל גבוה, ושתיהן היו מועמדות פעם אחת בעבר. אבל ככל שעבר הזמן הפופולריות של "כוננות עם שחר" הלכה ודעכה עד שכמעט לא נותר ממנה דבר. האם זה משאיר את הקטגוריה הזו כנחלתה הבלעדית של לורנס?

האיום: יותר ויותר נדמה שהזוכה תהיה עמנואל ריבה של "אהבה". היא השחקנית המבוגרת ביותר שאי פעם הועמדה לאוסקר ונחשבת לאגדת מסך (לי לא לגמרי ברור למה). "אהבה" ללא ספק פופולרי בין חברי האקדמיה ובזמן שלורנס ודאי תקבל הזדמנות לזכות בהמשך הקריירה המבטיחה שלה, לריבה לא יהיו עוד הרבה תפקידים בסדר הגודל הזה.

בעולם מושלם: שתי מילים בצרפתית – מריון קוטיאר. היא אמנם לא מועמדת על תפקידה המטלטל ב"חלודה ועצם" אבל מותר לנו לחלום לפעמים, לא?מימין ועם כיוון השעון: ג'סיקה צ'סטיין, ג'ניפר לורנס ועמנואל ריבה (צילומים: יח"צ)

הסרט הטוב ביותר: "ארגו" ועוד שמונה

"אהבה""אופטימיות היא שם המשחק""ארגו""ג'אנגו ללא מעצורים""חיות הדרום הפראי""חיי פיי""כוננות עם שחר""לינקולן""עלובי החיים"

הפייבוריט: אחרי איגוד המפיקים, איגוד הבמאים, איגוד התסריטאים, איגוד השחקנים, גלובוס הזהב, הבאפט"א ופרסי בחירת המבקרים, לא נראה שיש ל"ארגו" הרבה תחרות. מצד שני, אנחנו עדיין מבולבלים מהיעדרות הסרט בקטגוריית הבימוי. מצד שלישי, מעולם לא היה סרט שזכה בכל הפרסים האלו אך הפסיד את האוסקר ("אפולו 13" לא זכה בבאפט"א או ב"גלובוס הזהב") אז עדיף להמר עליו.

האיום: שלושה נושפים בעורפו של "ארגו" - "לינקולן", "חיי פיי" ו"אופטימיות היא שם המשחק". לכל אחד מהם קייס חזק משלו, אך אם בוחנים את המומנטום ש"ארגו" צבר לאחרונה, נראה שהם די מאחור. בכל שנה אחרת היה נדמה שאין פה בכלל שאלה, אבל בגלל ענף הבמאים של האקדמיה אנחנו נעביר את הטקס במתח ונבחן כל פרס שאחד מהסרטים הללו זוכה בו במהלך הערב, כדי לחשוב קדימה מי בעצם ייקח את הפרס הגדול.

בעולם מושלם: הנה כמה סרטים גדולים מהשנה החולפת שהאוסקר בחר לפסוח עליהם- "המאסטר", "המתחזה", "לופר", "אנה קארנינה" ו"הורג אותם ברכות". כל אחד מהם יכול היה להכנס במקום "עלובי החיים".מלמעלה ועם כיוון השעון: "ארגו", "אופטימיות", "לינקולן" ו"חיי פיי"(צילומים: יח"צ)

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?