חדש על המסך: האינתיפאדה הראשונה מככבת בקולנוע

"רוק בקסבה" מציג את מלחמת הקיום בישראל, התסריטאי של "בוראט" בקומדיה על השנה הראשונה של הנישואים, הנזל וגרטל רודפים אחרי מכשפות ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מלחמת הקיום שלנו: "רוק בקסבה"

הסרט "רוק בקסבה" מתרחש בשנת 1989. בעיצומה של האינתיפאדה הראשונה, על גג בניין מגורים בלב עזה, מוצב תומר (יון תומרקין) בן ה 18.5 יחד עם חבריו למחלקה. המטרה: לשלוט בשטח ולנקום בילדי הסביבה שרצחו את אחד מחבריו. החיילים מנסים להתנהל מול האוכלוסייה העוינת ומול המשפחה שעל גג ביתם הם מוצבים ונספגים אט אט בתוך מערכת ערכית מטלטלת. תומר, שלוקח חלק בפעילות וצופה באירועים, מנסה לבדל עצמו מכל המתרחש, אך בסופו של דבר מוצא את עצמו בתפקיד השליח הנוקם את מותו של חברו. השתלשלות האירועים מביאה אותו להבנה חדשה בכל הנוגע למלחמת הקיום שלנו פה.

» "רוק בקסבה" - מועדי הקרנהנוקם את מותו של חברו. "רוק בקסבה" (צילום: יוני המנחם)

מי יכנע ראשון? "שנה גג" הסרט "שנה גג" הוא קומדיה חדשה מהתסריטאי של "בוראט" ו"ברונו" שחושף את המציאות של השנה הראשונה בנישואים. הסרט מתחיל במקום שקומדיות רומנטיות אחרות נגמרות. מאז שהם נפגשו במסיבה, נאט הקרייריסטית (רוז ביירן) וכותב הרומנים שנאבק למחיותו חיו בהזיית אושר למרות השוני ביניהם. ג'וש הוא אדם חושב, נאט היא אשת מעשים, אבל הניצוץ ביניהם הוא בלתי נמנע. החתונה שלהם היא חלום שהתגשם, אבל אף אחד- משפחה, חברים ואפילו הכומר המחתן- לא השתכנע שהם יחזיקו מעמד. החברה לשעבר של ג'וש, קלואו (אנה פאריס), והלקוח האמריקאי החתיך של נאט גיא יכולים להציע אלטרנטיבה מושכת יותר. יום הנישואין הראשון שלהם מתקרב ואף אחד מהם לא רוצה להיות הראשון להתייאש.» "שנה גג" - מועדי הקרנה אפילו הכומר המחתן לא השתכנע שהם יחזיקו מעמד. "שנה גג" (צילום מתוך הסרט)

דסטין הופמן כבמאי: "קוורטט" בבית ביצ'ם, בית אבות למוזיקאים בדימוס, מתערער יום אחד הסדר המוכר עם הגעתה של זמרת הסופרנו האגדית ג'ין הורטון (מגי סמית'), אשר הייתה בעבר חלק מרביעיית קוורטט מפורסמת. שלושת חברי הרביעיה הנותרים: רג'י הרציני, ווילפורד המתחכם וסיסי הקופצנית, שכבר שוהים בבית ביצ'ם, נוטרים לה עדיין טינה על מעשה שהיה אי שם בעבר. האם יצליחו הארבעה לשים את עוינות העבר מאחוריהם? האם האהבה למוזיקה תגבר על הקנאה האישית? האם דווקא לקראת סתיו חייהם, תתחיל פריחה של אהבה חדשה?

"קוורטט", סרטו הראשון של דסטין הופמן כבמאי, הוא פנינה של חום, מוזיקה, צחוק ואהבה. » קוורטט - מועדי הקרנה

סתיו חייהם. "קוורטט" (צילום מתוך הסרט)הנזל וגרטל מחפשים נקמה: "קוטלי המכשפות"

"קוטלי המכשפות" הוא עיבוד קולנועי מודרני וקודר בתלת מימד המבוסס על אגדת האחים גרים "עמי ותמי".בסרט "קוטלי המכשפות", שני הילדים הקטנים שפעם נפלו קורבן למכשפה הרעה הם גדולים, חזקים ורעבים לנקמה. עם השנים הנזל (ג'רמי רנר) וגרטל (ג'מה ארטרטון) פיתחו יצר נקמה יוצא דופן עבור מכשפות. עד כדי כך שהם הפכו לציידי ראשים המתמחים במציאת מכשפות. הם נחשבים לטובים ביותר בתחום, גם מפני שהנקמה מניעה אותם וגם מפני שמסיבה לא ידועה שום כישוף או לחש יכול להשפיע עליהם.יום אחד הם מקבלים הזמנה מראש עריית אוגוסברג בגרמניה, לבוא ולמצוא מכשפה (פמקה ג'נסן) המסתתרת ביער ומתכוונת להקריב בעוד יומיים ילדים מהעיירה. הם מיד קופצים על ההזדמנות לקטול עוד מכשפה, אך מגלים כי הפעם המשימה אינה פשוטה כפי שהם חשבו שתהייה. את העיירה מנהל שריף מקומי, אלים וגס רוח, שמנהל בעצמו מצוד אחר אותה המכשפה. והוא מתכוון להיות זה שימצא אותה ראשון, ועד שהוא יעשה זאת – מבחינתו כולם אשמים.

» "קוטלי המכשפות" - מועדי הקרנההטובים ביותר בתחום. "קוטלי המכשפות" (צילום מתוך הסרט)הדרך לסוף הטוב רצופה ברגעים טרגיים: "חלודה ועצם" עלי מקבל לחזקתו את בנו בן החמש, אותו הוא בקושי מכיר בסרט "חלודה ועצם". אין לו אמצעים לתמוך בו - הוא חסר בית, עבודה, קורת גג או חברים. מפלטו היחיד הוא בנדיבות ליבה של אחותו, הגרה בדרום צרפת. היא משכנת אותם במוסך שלה ומטפלת בהם. פתאום החיים נראים יפים לעלי, אך דבר לא מכין אותו ליופייה של סטפני, בחורה עצמאית ומושכת אותה הוא פוגש במועדון לילה. כמו בסיפור אגדות - סטפני "הנסיכה" מחזירה חיבה לעלי, "החיה". וכמו באגדות - הדרך לסוף הטוב רצופה ברגעים טרגיים.» חלודה ועצם - מועדי הקרנהכמו בסיפור אגדות. "חלודה ועצם" (צילום מתוך הסרט)כשאתה ברומא, התנהג כגיבור: "היפה והגלדיאטור"

הסרט "היפה והגלדיאטור" מתרחש בעידן האימפריה הרומאית. טימו הצעיר הוא יתום כתוצאה מהתפרצות הגעש הנוראית של פומפיי. הוא אומץ על ידי גנרל קרינו וגדל באקדמיה המפורסמת ביותר לגלדיאטורים ברומא. האם זו התחלה של אגדה חדשה? אגדה על גיבור נהדר? לא כל כך. טימו לא בדיוק קרוץ מהחומר שממנו עשויים גלדיאטורים. הוא רק רוצה להסתובב עם חבריו, סיקיוס ומאוריטוס, ולהמנע מהאימונים הביזאריים של אביו החורג בכל מחיר. אבל כשטימו פוגש את לוסילה המקסימה, הוא מחליט לשנות את חייו ולהוציא מתוכו את הגיבור שחבוי בו, גיבור שעוד לא נחשף לעולם. דרך כישופים, פשיטות משוגעות ביער ואימונים נוראיים של גברת נוראית, טימו צריך להפוך את עצמו לגלדיאטור הגדול של כל הזמנים. ואם זה נכון מה שאומרים "הגורל מעדיף את הדם ברומא" אז לטימו עוד מצפים זמנים קשים.» "היפה והגלדיאטור" - מועדי הקרנהאגדה על גיבור נהדר? לא כל כך. "היפה והגלדיאטור" (צילום מתוך הסרט)

מעובד בניין לאידיאנה ג'ונס: "טד, החוקר המבולבל" בילדותו, טד חלם על הרפתקאות מסוכנות ותגליות מדהימות. הוא העריץ את אינדיאנה ג'ונס. אבל המציאות היא אחרת, טד הוא רק עובד בניין רגיל, שגורלו עומד להשתנות לאחר שלוקחים אותו בטעות לארכיאולוג ידוע לשמצה השולח אותו לפרו לצורך לחפירות ארכיאולוגיות על-מנת למצוא את אוצרות האינקה העתיקות בסרט "טד, החוקר המבולבל".» טד, החוקר המבולבל - מועדי הקרנה גורלו עומד להשתנות. "טד, החוקר המבולבל" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: ג'ניפר לופז חוזרת לשחק בסרט "פארקר"

הגנב הנועז, המבריק והטוב ביותר שפועל באמריקה הוא "פארקר" (ג'ייסון סטטהם). הוא מומחה שאין שני לו בכל הנוגע לתכנון וביצוע של פעולות שוד מתוחכמות. כל שהוא דורש מצוות משתפי הפעולה שלו הוא נאמנות מוחלטת ודביקות בשלבי התוכנית הפרוסה לפניהם. כאשר שוד של פארקר מסתבך בגלל חוסר תשומת לב של אחד אנשי הצוות, הוא מוצא עצמו תחת שליטתם של מאפיונר מסוכן והבריונים שלו. סירובו של פארקר לסייע להם להשלים את השוד שהתחיל גורם להם לרצוח אותו ולזרוק את גופתו בצידי הכביש. אך פארקר שורד, והוא מחפש נקמה."פארקר" - מועדי הקרנהמחפש נקמה. "פארקר" (צילום מתוך הסרט)

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?