"אופטימיות היא שם המשחק" סחף את פרסי האינדיפנדנט ספיריט

יממה לפני הערב הגדול של הוליווד עם טקס האוסקר, זכה סרטו של דיוויד או ראסל בתואר הסרט הטוב ביותר של השנה בטקס פרסי הקולנוע העצמאי. הסרט הוסיף לעצמו זכיות בקטגוריות הבימוי, התסריט והשחקנית הראשית, ג'ניפר לורנס

אורון שמיר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר

אמש (ש') התקיים טקס הפרסים השנתי של הקולנוע העצמאי בארצות הברית, הנודע גם כ"פרסי האינדיפנדנט ספיריט". הזוכה הגדול של הערב היה ללא ספק סרטו של דיוויד או ראסל, "אופטימיות היא שם המשחק", אשר השתלט על ארבע קטגוריות - הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט והשחקנית הראשית, ג'ניפר לורנס, המגלמת נערה מעורערת נפשית המתאהבת בסובל מהפרעה דו קוטבית. עוד סרט בולט הוא "מפגשים", אשר השלים זכייה כפולה בפרסי המשחק כאשר לקח הביתה את פרס השחקן הראשי, שניתן לג'ון הוקס על גילום דמות הסובלת משיתוק חמור, ואת פרס שחקנית המשנה, שהלך אל הלן האנט ששיחקה בסרט את המטפלת המינית שלו. שחקן המשנה הטוב ביותר הוא מתיו מקונוהי, על תפקידו כמנהל מועדון חשפנות גברי בסרט "מג'יק מייק". זוכים נוספים בטקס היו "אהבה" של מיכאל האנקה, אשר קטף את פרס הסרט הזר הטוב של השנה, והסרט התיעודי "המלחמה הבלתי נראית", שעוסק בסוגיית האונס בצבא האמריקאי.

כיוון שהספריטס מחולקים יממה לפני האוסקר, אין אלא להביט על רשימת הזוכים ולנסות להסיק ממנה מסקנות לגביי הערב שמצפה לנו. נכון, אמנם בפרסי הקולנוע העצמאי מתמודדים סרטים שתקציבם הוא 20 מיליון דולר ומטה, אבל עובדה ששלושה מהם זכו למועמדות בקטגוריית סרט השנה גם באוסקרים - "אופטימיות", "ממלכת אור הירח", ו"חיות הדרום הפראי". הזכייה של "אופטימיות" מחזקת בעיקר את מעמדה של ג'ניפר לורנס במירוץ לפרס השחקנית הראשית, כך שייתכן מאוד והשחקנית הצעירה (22) תשחזר את ההישג גם הלילה. "אהבה" של האנקה נראה סגור למדי גם לפרס הסרט הטוב ביותר בשפה זרה באוסקרים, ובקטגוריה שהכי מעניינת את ישראל השנה, פרס הסרט התיעודי בו יש לנו שני נציגים בדמות "שומרי הסף וחמש מצלמות שבורות" - הסיכויים נראים לא מזהירים. מלבד "מחפשים את שוגרמן", הפייבוריט, נדמה שגם מעמדו של "המלחמה הבלתי נראית" איתן למדי, בעיקר בזכות הנושא האמריקאי החשוב. טקס האוסקר יתקיים הלילה, בין ראשון לשני, בלוס אנג'לס ויביא עונה מותחת במיוחד אל סיומה הדרמטי.