חדש על המסך: האמת שמאחורי הקוסם של "ארץ אוז"

וגם: הזוג רוזוולט בסופ"ש עם המלך ג'ורג', יחידה מיוחדת שנחמת בפשע עם מחבטים ואלות, אהרון אקהרט נלחם בסוכנים כפולים ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

ג'יימס פרנקו הוא הקוסם מ"ארץ אוז"

פנטזיית ההרפתקאות של דיסני "ארץ אוז" בבימויו של סם ריימי, מנסה לדמיין את מקורותיה של דמותו האהובה של הקוסם מארץ עוץ. אוסקר (אוז) דיגז (ג'יימס פרנקו) הוא קוסם לא ידוע עם מוסר מפוקפק שעובד בקרקס נידח. הוא נזרק מקנזס המאובקת לארץ אוז שוקקת החיים ובעקבות כך הוא מאמין שזכה בכל הקופה: כל ההון והתהילה עליהם חלם. אבל אז שהוא פוגש בשלוש מכשפות, תאודורה (מילה קוניס), אווהנורה (רייצ'ל וייס) וגלינדה (מישל וויליאמס), שאינן משוכנעות שהוא הקוסם הגדול שכולם מצפים לו. בניגוד לרצונו הוא נשאב למערבולת של בעיות ואתגרים עם ארץ עוץ ותושביה. אוסקר חייב לגלות מי טוב ומי רע לפני שיהיה מאוחר מדי. הוא משתמש בכישורי הקוסמות שלו כדי ליצור אשליה, ובזכות הפקחות שלו – וקצת מעשי כשפים – אוסקר הופך את עצמו לא רק למכשף הגדול של אוז, אלא גם לאיש טוב יותר. » "ארץ אוז" - מועדי הקרנה

קוסם לא ידוע עם מוסר מפוקפק. "ארץ אוז" (צילום מתוך הסרט)הזוג רוזוולט בסופ"ש עם המלך ג'ורג': "הייד פארק על ההאדסון" הנשיא, הגברת הראשונה, המלך, המלכה, המאהבת, המאהבת השנייה והרבה אלכוהול. הכול ביחד, בסוף שבוע אביבי אחד, על גדות נהר ההדסון. הבמאי רוג'ר מיצ'ל ("נוטינג היל"), מגדולי במאי הקומדיות, חובר לאחד מהקומיקאים הגדולים של דורנו ביל מאריי בסרט הבוחן את אחד הסיפורים ההיסטוריים המשמעותיים ביותר מהצד היותר אישי שלו - "הייד פארק על ההדסון".

1939. נשיא ארצות הברית פרנקלין רוזוולט, על כיסא גלגלים, יחד עם רעייתו אלינור, מארחים את מלך בריטניה גורג' (כן, המגמגם) בביקורו הראשון של מלך בריטי מכהן אי פעם באמריקה. רוזוולט, הידוע בחוש ההומור שלו, בוחר לשכן את המלך דווקא בחדר המאויר בקריקטורות של חיילי הצבא האמריקאי "מכים" בחיילי הממלכה.

אלא שהימים הם הימים שלפני פרוץ המלחמה עם גרמניה הנאצית, והמלוכה הגאה, הנדרשת לתמיכה אמריקאית, נאלצת לבלוע בשקט את העלבון הקטן ולהתגבר על הרבה פערי תרבות ומנהגים המפרידים בין שתי הארצות. הביקור, שמתחיל בחדשנות רבה, הופך בסופו של דבר למסע של ידידות וקירבה בין הגברים והנשים כאחד - קירבה שעתידה להשפיע על ההיסטוריה ועל גורל העולם כולו.» "הייד פארק על ההדסון" - מועדי הקרנהמסע של ידידות וקירבה בין הגברים. "הייד פארק על ההדסון" (צילום מתוך הסרט)

הכל למען המטרה: "היחידה"

הם לוחמים בפשע בדרכים לא כל כך קונבנציונליות, ולכן אחוזי ההצלחה שלהם הם 100. הם חמושים ומסוכנים ואימת העולם התחתון ויש להם דרכים ייחודיות ומתוחכמות להשיג מידע היכן עומד להתרחש הפשע הבא. יחידת ה"סוויני", "היחידה" למבצעים מיוחדים, משתמשת באלות ומחבטי בייסבול, הם הורסים רכבים ויכנסו בעולם הפשע בכל הכוח. כשמתבצע שוד בנק, ואויבו של ריגן, מפקד "היחידה”, חוזר לזירת הפשע הלונדונית, ריגן יעשה כל מה שצריך כדי לבצע את העבודה, גם אם עליו להפר פקודות ובדרך לאבד את נשקו האישי ואת תג השוטר שלו ולהיכנס למעצר בחברת הפושעים אותם שלח לכלא.» "היחידה" - מועדי הקרנה לא בוחלים באלות ומחבטי בייסבול. "היחידה" (צילום מתוך הסרט)

אהרון אקהרט נלחם בבלתי ידוע: "אקס-פטריוט" הסרט "אקס-פטריוט" מתחיל כשבן לוגן (אהרון אקהרט), אמריקאי גולה, סוכן לשעבר ביחידת חיסול ממשלתית, מנסה לפתוח דף חדש באירופה, יחד עם בתו המתבגרת, איימי (ליאנה ליברטו), שעברה לגור עימו לאחרונה לאחר מותה של אימה. בוקר אחד, הוא מגיע לעבודתו החדשה, המספקת פתרונות אבטחה חדשניים לחברה בין לאומית, כדי לגלות את הבלתי נתפס. המקום בו הוא עבד פשוט לא קיים. כל עמיתיו לפרויקט האחרון נרצחו במהלך הלילה. במהלך ניסיונותיו ההמומים לגלות מה קרה, אחד מעובדיו צץ ומנסה לרצוח אותו. לוגן מבין שהוא בסכנה אמיתית קיצונית, אבל אין לו מושג למה או מי רוצה במותו. תקוותו היחידה, היא להישאר בחיים מספיק זמן כדי לגלות מה קורה, אבל יש בעיה גדולה אחת: בתו במערבולת הסכנה. עכשיו נחשפים כל הסודות והשקרים שליוו את התבגרותה, האמת על אביה אותו היא בקושי מכירה, ועליו היא אמורה גם לסמוך. נעים בין הצללים, מגלים השניים כי הם חלק ממשימת טיוח שערורייתית, שעקבותיה מחברים בין סוכנים כפולים של הסוכנות לבין קונצרן תאגידי ענק ורב אמצעים, שעשה רק טעות אחת – התעלם מכוח נחישותו ואהבתו של אב.» "אקס-פטריוט" - מועדי הקרנהכוח נחישותו ואהבתו של אב. "אקס-פטריוט" (צילום מתוך הסרט)

הנס כריסטיאן אנדרסן בעיצוב מחודש: "מלכת השלג" הסרט "מלכת השלג" מבוסס על האגדה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. הסיפור שדורות שלמים התאהבו בו זוכה לגרסה מעודכנת וחדשה של רגשות, הרפתקאות והומור לכל המשפחה. הסיפור מתמקד בגרדה, ילדה שגורלה הוא להציל לא רק את חברה קאי אלא גם את כל שאר העולם משלטון הקור.הסרט מחזיר את הדמויות הקלאסיות של האגדה ביחד עם מספר דמויות חדשות ומקוריות. דמותה של מלכת השלג תזכה אף היא לעיצוב מחודש ומודרני. » "מלכת השלג" - מועדי הקרנה דמויות קלאסיות ביחד עם דמויות מקוריות. "מלכת השלג" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: התאגידים מול הקהילה ב"אדמה מובטחת" "אדמה מובטחת" הוא סרטו החדש של הבמאי המוערך ועטור הפרסים גאס ואן סנט ("סיפורו של וויל האנטינג", "אלפנט", "מילק").

סטיב (מאט דיימון), סוכן מכירות של תאגיד גז גדול מגיע יחד עם שותפתו (פרנסיס מקדורמנד) לעיירה כפרית ונידחת כדי לקנות זכויות לקידוח בשטח העיירה. לכאורה, המשימה נראית פשוטה. התושבים מחפשים אחר הכנסה הולמת ומהירה לאחר שנים של שפל כלכלי, אולם התנגדות פתאומית של מורה ותיק, וקמפיין למען איכות הסביבה שמריץ אחד הצעירים בעיירה (ג'ון קרסינסקי) מסבכים את העסקה. השניים נשארים במקום הרבה יותר זמן ממה שתוכנן. השהות במקום מחזירה את סטיב שנים לאחור, אל ילדותו הקסומה בעיירה כפרית, אל החלום שהתנפץ לרסיסים עם סגירתו של המפעל המקומי, ומכריחה אותו להתמודד לראשונה עם העבר ורגשות האשם.

"אדמה מובטחת" בוחן בעין רגישה את אמריקה של היום בנקודת המפגש של התאגידים הגדולים, אל מול העוצמה הבלתי מוסברת של קהילה מקומית בעיירה קטנה.» "אדמה מובטחת" - מועדי הקרנהמאט דיימון מתמודד עם העבר ורגשות האשם. "אדמה מובטחת" (צילום מתוך הסרט)