חדש על המסך: מאט דיימון חוזר אל ילדותו הקסומה

וגם: ה-BBC מתעד מסע של פנגווין, ג'ייסון בייטמן מתמודד עם גנבת זהות משעשעת, קולין פארל במלחמה נגד העולם התחתון, חייזרים במשימת חילוץ מאיזור 51 ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

התאגידים מול הקהילה: "אדמה מובטחת"

"אדמה מובטחת" הוא סרטו החדש של הבמאי המוערך ועטור הפרסים גאס ואן סנט ("סיפורו של וויל האנטינג", "אלפנט", "מילק").

סטיב (מאט דיימון), סוכן מכירות של תאגיד גז גדול מגיע יחד עם שותפתו (פרנסיס מקדורמנד) לעיירה כפרית ונידחת כדי לקנות זכויות לקידוח בשטח העיירה. לכאורה, המשימה נראית פשוטה. התושבים מחפשים אחר הכנסה הולמת ומהירה לאחר שנים של שפל כלכלי, אולם התנגדות פתאומית של מורה ותיק, וקמפיין למען איכות הסביבה שמריץ אחד הצעירים בעיירה (ג'ון קרסינסקי) מסבכים את העסקה. השניים נשארים במקום הרבה יותר זמן ממה שתוכנן. השהות במקום מחזירה את סטיב שנים לאחור, אל ילדותו הקסומה בעיירה כפרית, אל החלום שהתנפץ לרסיסים עם סגירתו של המפעל המקומי, ומכריחה אותו להתמודד לראשונה עם העבר ורגשות האשם.

"אדמה מובטחת" בוחן בעין רגישה את אמריקה של היום בנקודת המפגש של התאגידים הגדולים, אל מול העוצמה הבלתי מוסברת של קהילה מקומית בעיירה קטנה.» "אדמה מובטחת" - מועדי הקרנהמאט דיימון מתמודד עם העבר ורגשות האשם. "אדמה מובטחת" (צילום מתוך הסרט)ה-BBC מגיע לקולנוע: "מלך הפינגווינים"

"מלך הפינגווינים" היא הפקת יוקרה של ה- BBC בשילוב ציוד צילום בתלת מימד. בעזרת צילומי טבע וצילומים תת מימיים, ובקריינות מרגשת, מצחיקה ומרתקת לוקח הסרט את הקהל לאי תת-אנטארקטי יוצא דופן, ביתם של אלבטרוסים מלכותיים, פילי ים מתקוטטים, ושישה מיליון פינגווינים. לפני שלוש שנים, הפינגווין המלכותי הרווק עזב את ביתו. הוא חגג בים, הוא עבר הרפתקאות, הוא התבגר. וכעת הוא שב למקום שבו הוא נולד וגדל: עיר הפינגווינים. זו אחת הנקודות המאוכלסות והמבוקשות ביותר בכל חצי הכדור הדרומי, ואיכשהו, עליו לקבוע בה את מקומו. עליו למצוא בת זוג. הוא רוצה להיות אבא. הוא פוגש את פינגווינית חלומותיו, ויחד הם מחליטים לגדל משפחה. בתוך זמן קצר, היא מטילה ביצה. שניהם מטפחים אותה בתורות - הורה אחד דוגר והשני צולל למים לחפש מזון. ואז, ביום מאושר אחד, הגוזל שלהם בוקע. העבודה הקשה באמת מתחילה.

הגיבור ובת זוגו חייבים לעשות כל שניתן כדי שהגוזל יעבור בשלום את שנת החיים הראשונה. יחד, עליהם להאכיל אותו, ללמד אותו, להגן עליו מפני מזג האוויר הקשה ומפני טורפים צמאי-דם. כשפינגווין סיטי מותקפת, הפינגווין המלכותי מגן על גוזלו באומץ. אך הוא נבחן באמת בעת טרגדיה. לפתע, הישרדות המשפחה תלויה אך ורק בו.» "מלך הפינגווינים" - מועדי הקרנהנבחן באמת בעת טרגדיה. "מלך הפינגווינים" (צילום מתוך הסרט)ג'ייסון בייטמן ומליסה מקארת'י בדו-קרב: "חשבון משותף" "חשבון משותף" היא קומדיה פרועה על איש עסקים המגלה כי מישהו משתמש בזהות שלו. דיאנה (מליסה מקארת'י) חייה את החיים הטובים במיאמי. היא גרה בדירה יפה, קונה בגדים במיטב החנויות ועושה פחות או יותר כל העולה על רוחה. הבעיה היחידה היא שכרטיס האשראי בו היא משתמשת, אינו שייך לה. הוא שייך למעשה של אדם בשם סנדי ביגלו (ג'ייסון בייטמן). איש עסקים שחי בצד השני של ארצות הברית. במשך חודשים ארוכים דיאנה משכה כספים מחשבונו של סנדי ללא ידיעתו. עד שיום אחד היא הגזימה ורוקנה בטעות את החשבון.

כאשר סנדי מבין כי מישהו משתמש בזהות שלו הוא יוצא למסע כדי ללכוד את הפושע ומהר מאוד מגלה שללכוד את דיאנה לא יהיה דבר פשוט בכלל. אחרי שהוא מנסה לשחד, לרמות ולחטוף אותה הוא מבין שלא תהיה לו ברירה אלא לשחק מלוכלך.

» "חשבון משותף" - מועדי הקרנהלשחד, לרמות ולחטוף את מליסה מקארת'י. "חשבון משותף" (צילום מתוך הסרט)קולין פארל יורד אל העולם התחתון: "האישה מאחורי הנקמה" הסרט "האישה מאחורי הנקמה" הוא מותחן אקשן עם סיפור אהבה שמתרחש בעולם התחתון של ניו יורק. ויקטור (קולין פארל) הוא יד ימינו של שליט העולם התחתון, המתמודד מול מישהו שהורג באופן שיטתי את חבריי הכנופייה שלו. דארסי (דומיניק קופר), חברו של ויקטור, שגם עובד עבור אותו אדם, הופך לאובססיבי בנסיון למצוא את מי שעומד מאחורי הרציחות.במרכז כל זה, ויקטור פוגש את ביאטריס (נומי ראפיס), אישה צרפתיה מסתורית שחיה בבניין מול דירתו של ויקטור. כשויקטור מתחיל להמשך אליה, הוא מגלה במהרה שהיא לא האישה שהוא חשב שהיא, אלא קורבן פשע שמחפשת תגמול, ולכן צריכה את עזרתו. ביאטריס מגלה במהרה שגם ויקטור הוא לא הגבר שהיא חשבה שהוא, אלא גבר שמחפש לנקום את המוות של אישתו ובתו הקטנה לפני מספר שנים. כששני האנשים הפצועים האלו, מתחברים ביחד, הכימיה והקשר האינטנסיבי ביניהם מוביל אותם לבצע תוכנית אלימה וקטסטרופלית של נקמה.» "האישה מאחורי הנקמה" - מועדי הקרנהתוכנית אלימה וקטסטרופלית. "האישה מאחורי הנקמה" (צילום מתוך הסרט)כשצרפתי פוגש איטלקייה: "מולייר על אופניים" סרג' טנר, לשעבר שחקן תאטרון גדול, פרש זה מכבר מאורות הבמה בסרט "מולייר על אופניים". יום אחד הכריע אותו הלחץ והוא גמל בלבו שלא לשחק, ובשלושת השנים האחרונות הוא מתבודד באי צרפתי, מבלה את זמנו ברכיבת אופניים בשטחים הפתוחים.

גוטייה, שחקן עם קריירה משגשגת, מתכנן הפקה של ה"מיזנטרופ" של מולייר ורוצה להציע לסרג' את התפקיד הראשי. גוטייה משוכנע שיסכים, שכן סרג' בעצמו הפך למיזנטרופ שפרש מן החברה והתמלא בזעם כלפי העולם. אבל סרג' משחק עצמו קשה להשגה, ומציע שקודם יערכו חזרות במשך שבוע. במקביל ניצתת רומנטיקה בחייו של סרג' לאחר שנפגש באיטלקייה מסתורית. והשבוע חלף וזמן ההחלטות הגיע. האם סרג' - המזינטרופ - בסך הכל מהתל בגוטייה התמים, או שמא הוא באמת מוכן שוב לעלות אל הבמה?

» "מולייר על אופניים" - מועדי הקרנהמיזנטרופ שפרש מן החברה. "מולייר על אופניים" (צילום מתוך הסרט)הכל למען המשפחה: "המלשין"

"המלשין" הוא סרט מתח המבוסס על מקרים אמיתיים. דוויין ג'ונסון מככב כאב לבן מתבגר המואשם שלא בצדק על סחר בסמים. כאשר בנו מקבל עונש מאסר של 10 שנים בכלא הפדרלי, האב משתף פעולה עם עורכת דין אמריקאית (סוזן סרנדון) המקשרת אותו עם ה-FBI. האב מתחזה לאדם הצורך סמים כדי למצוא את האיש שהכניס את בנו לכלא.» "המלשין" - מועדי הקרנהמבוסס על מקרים אמיתיים. "המלשין" (צילום מתוך הסרט)

חייזרים במשימת הצלה: "הבריחה מכדור הארץ"

הסרט "הבריחה מכדור הארץ" מתרחש בכוכב הלכת "באאב", בו קהילת חייזרים כחולים מעריצה את אליל החלל "סקורצ' סופרנובה" (אותו מדבב ברנדון פרייז'ר). סקורצ' הוא מומחה במשימות חילוץ, אותן הוא מבצע יחד עם אחיו גארי החנון (רוב קורדרוי), שהוא גם ראש צוות בסוכנות BASA.

יום אחד מתקבל אות מצוקה ב"באאב" מכוכב לכת הנחשב למסוכן. למרות הסכנה, האחים מחליטים לצאת למשימה. סקורצ' מגיע לכדור הארץ ושם הוא נלכד ומעובר לאזור 51. על גארי מוטלת המשימה להציל את חיו ולעזור לו להימלט מכדור הארץ.

» "הבריחה מכדור הארץ" - מועדי הקרנהלכודים באיזור 51. "הבריחה מכדור הארץ" (צילום מתוך הסרט)אייל במסע הרפתקאות: "ניקו" אייל צעיר בשם ניקו, חי חיים שלווים, לבד עם אימו, וחולם על הרגע שבו היא ואביו יתאחדו לכדי משפחה כבעבר. יום אחד הוא מגלה, שחייו עומדים להשתנות: לאימו בן זוג חדש העומד לעבור לגור איתם, יחד עם בנו הצעיר והחמוד-בצורה-בלתי-רגילה, ג'וני. לניקו קשה לקבל את השינוי החדש, והוא מייחל שהבלתי הפיך יקרה, וג'וני פשוט ייעלם. יום אחד, במהלך משחק משותף ביער, כך אכן קורה. ג'וני הקטן נחטף על ידי קבוצת נשרים רשעים וחורשי מזימות. ניקו יוצא למסע הרפתקאות קצבי במרחבים המושלגים, במטרה למצוא ולהשיב את ג'וני. הוא מקבל עזרה ממקורות לא צפויים ועד האיחוד המרגש, הוא לומד את אחד השיעורים החשובים של חייו, על מהותה וחשיבותה של משפחה, מחויבות ודאגה לאחר.» "ניקו" - מועדי הקרנה אחד השיעורים החשובים של חייו. "ניקו" (צילום מתוך הסרט)

כל הדרך מסיביר לישראל: "איגור ומסע העגורים" הסרט "איגור ומסע העגורים" מתחיל בתחנת תצפית של צפרים באיזור קינון של אלפי עגורים בסיביר. טניה, 26, מקבלת מפטר, 38, מנהל וחוקר בתחנת התצפית, כתב ויתור על אבהותו לאיגור בן השנתיים ועוברת עם בנה הפעוט לחיות במוסקבה. 12 שנים מאוחר יותר, טניה מפוטרת מעבודתה כמורה למוזיקה במוסקבה ומחליטה לקחת את איגור, עכשיו נער בן 14, ולעלות לישראל שם גר אחיה. איגור מנסה להתנגד לעליה ונפגש עם פטר אביו הביולוגי אותו לא ראה 12 שנים. האב אינו יכול לסייע, אבל מכניס את איגור לעולם הצפרות ומציע לבנו לעקוב מישראל באמצעות האינטרנט אחרי פרויקט איתור עגורים העושים את דרכם מסיביר דרך ישראל לאפריקה. איגור ואמו מגיעים לישראל ונקלטים בפנימייה לנערים ונערות בצפון הארץ. איגור חש מנוכר ומוצא מפלט במעקב באינטרנט אחרי מסע העגורים ובמימוש כישרונו המיוחד לאייר ולצייר את מסעם של העגורים. במיוחד, הוא נמשך לצייר משפחת עגורים אשר להם עגור צעיר בשם קרל בו הם תומכים בתלאות הדרך. דרך המעקב אחרי משפחת העגורים וקרל העגור הצעיר, איגור מוצא לאט לאט את מקומו, מקבל את חייו החדשים ומוצא את דרכו אל אמו, כמו גם אל אביו בתחנת התצפית הרחוקה בסיביר.» "איגור ומסע העגורים" - מועדי הקרנההכל בזכות הצפרות. "איגור ומסע העגורים" (צילום באדיבות UCM)

הדרך לארוויזיון: "בננות" "בננות" הוא סיפורן של חמש נשים וגבר אחד, שכנים באותו בניין במרכז הארץ. החבורה מתקבצת מידי שנה לראות ביחד את תחרות הזמר השנתית הגדולה ה"יוניברסונג". הערב השמח הופך לעצוב, כשענת המארחת, מגלה לחברים כי כמה שעות קודם עזב בעלה את הבית.

כולם נבוכים. השכנה אפי, שהיא זמרת רוק אלטרנטיבית בתחילת דרכה, לוקחת גיטרה ומתחילה לחבר שיר, שהחבורה כולה שרה לענת כדי לעודד אותה. השכן החמוד עופר, שמנהל גן ילדים בקומת הקרקע, מנציח את השיר באיפון שלו. ואחרי כמה ימים לא מתאפק ושולח את השיר לוועדה הבוחרת את נציג ישראל ל"יוניברסונג" הבא. מה רבה הפתעתם של כולם כשמתברר שהחבורה החביבה נבחרה לייצג את ישראל בתחרות השנתית הבאה.

מכאן מתחיל מסע מטורף ומשעשע בסגנון "ללכת עד הסוף", שמביא את השישה עד לתחרות הענקית בפריז. בדרך הם יגלו שכדי לשמור את השיר הביתי החמוד שלהם בגרסתו האמיתית והפשוטה הם יאלצו להיאבק בסטייליסטים, יחצני"ם ושאר נציגי העולם החדש שאינם זוכרים כמה כיף היה בתחרויות הזמר הישנות של פעם. בדרך הם ילמדו גם שעור על עצמם, ועל העצמה נשית בכלל.» "בננות" - מועדי הקרנהמסע מטורף בסגנון "ללכת עד הסוף". "בננות" (צילום באדיבות יונייטד קינג)

בקרוב: עוד אגדה חוזרת בעיבוד מודרני - "ג'ק וצייד הענקים"

"ג'ק צייד הענקים" היא אגדה מודרנית. אחרי שנים של שלום ששרר בין בני- האדם לענקים היחסים מתערערים, כאשר חקלאי צעיר מוביל משלחת ל"ממלכת הענקים" בתקווה להציל את הנסיכה שנחטפה. ג'ק (ניקולס הולט) הוא חוואי צעיר שבטעות פתח את המעבר בין עולם בני האדם לעולם הענקים. כאשר הוא מגלה כי הנסיכה איזבל (אלינור טומלינסון) נחטפה ונלקחה אל הצד השני הוא מחליט לצאת בעקבותה ולחלץ אותה מידי הענקים. אך כפי שניתן לדמיין, הדבר מיד יתגלה כלא פשוט בכלל. ג'ק צריך לחדור אל עולמם של הענקים, ולהלחם נגדם כמעט במו ידיו. הענקים מצידם, מחליטים לנצל את ההזדמנות ולכבוש בחזרה את העולם שפעם היה שלהם. אם הם יצליחו, גורל האנושות יהיה מוטל בספק.

את הסרט ביים בראין סינגר, שאחראי לכמה משוברי הקופות הגדולים ביותר בהוליווד, כמו: "החשוד המיידי", "אקסמן", "סופרמן חוזר" ו"וולקירי".» "ג'ק צייד הענקים" - מועדי הקרנהגורל האנושות מוטל בספק. "ג'ק וצייד הענקים" (צילום מתוך הסרט)