חדש על המסך: מתים לצעוק בפעם החמישית

וגם: האלי בארי היא מוקדנית עם שליחות, סוזן סרנדון מואשמת ברצח, ילד מתבגר בצל המחתרת בארגנטינה פסטיבל תרבות דיגיטלית במדיטק חולון ובקרוב קריסטן סטיוארט יוצאת לדרכים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

המלצת המערכת: הטכנולוגיה משתלטת על מדיטק חולון פסטיבל "Print Screen" יתקיים זו השנה השלישית בסינמטק חולון בתאריכים 17-20 באפריל 2013. הפסטיבל מבקש להציג תמונה עדכנית של השפעות המהפכה הדיגיטלית על חיינו. הוא יכלול הקרנות בכורה של סרטי דרמה ותעודה בנושא תרבות דיגיטלית, פרזנטציות ומיצגים אינטראקטיביים, סדנאות אמן, פאנלים, הרצאות ומפגשים עם מיטב היוצרים החוקרים והדוברים בתחום. נושא הפסטיבל הנבחר לשנת 2013 –User\Abuser– שואל: כיצד אנו שולטים בטכנולוגיה בזמן שהטכנולוגיה שולטת בנו? ערב הפתיחה שיתקיים ב-17.4 החל מ-19:00, יתמקד בקשר המאחד בין עולם הטכנולוגיה ובין עולם האמנות. הוא יכלול הרצאות, הקרנות והדגמות קצרות של פרויקטים בבכורה של אורחי הפסטיבל הבינלאומיים: האמנים וההאקרים אוון רות ויוהנס גרזנפורטנר לצד העיתונאי דב אלפון, להקת המחול מריה קונג, המעצב והאנימטור אלון שטייאט ועוד. הערב בשיתוף פסטיבל Ars Electronica יכלול גם סרטים קצרים זוכי פרסים מהפסטיבל האחרון באוסטריה."Print Screen" - ימים ד'-שבת, ה-17-20 באפריל, מדיטק חולוןמריה קונג רוקדים בקוד פתוח ב"Print Screen":רוצים בדיחות על סרטי אימה? "מת לצעוק 5" הסרט "מת לצעוק 5" צוחק על כל סרטי האימה המצליחים של התקופה האחרונה. ג'ודי (אשלי טינסדייל) ודן (סיימון רקס) הם זוג המתחיל לחוות התרחשויות מוזרות אחרי שהם מביאים את תינוקם הביתה מבית החולים. בעזרה מצלמות מעקב ביתיות וצוות מומחים, הם מבינים שעוקב אחריהם שד מרושע. שד, שלא מסתפק רק ברדיפות ביתיות, אלא מגיע עד למקום עבודתם של בני הזוג ורודף אותם גם שם. הם מבינים שהם יצטרכו לפעול מהר כדי להפטר מאותו השד לפני שהוא יספיק לעשות נזק של ממש. נזק שעלול לעלות להם לא רק במקום עבודתם אלא בחיי הנישואין שלהם. בסרט מככבות גם בדיחות על הסרטים: "ברבור שחור", "יעד סופי", "משחקי הרעב" ו"התחלה". בין השמות היותר מפורסמים בסרט הם צ'רלי שין, לינדזי לוהן, מייק טייסון והת'ר לוקליר שמגלמים את עצמם.» "מת לצעוק 5" - מועדי הקרנהלוהן ושין בתפקיד חייהם - עצמם. "מת לצעוק 5" (צילום מתוך הסרט)

האלי בארי נענית ל"קריאה" האלי בארי מככבת בסרט מתח בשם "הקריאה" שהופק על ידי אולפני WWE ולצידה מופיע גם המתאבק דיוויד אוטונגה. הסרט מגולל את סיפורה של מוקדנית 911 בשם ג'ורדן. לאחר שהיא מקבלת שיחת טלפון מנערה צעירה (אביגייל ברסלין) הנחטפת על ידי רוצח סדרתי, ג'ורדן מבינה כי היא חייבת להתעמת עם פחדיה מן העבר כדי להציל את חייה של הנערה מבלי לערב את חוקרי המשטרה.» "הקריאה" - מועדי הקרנהמתעמתת עם פחדיה. "הקריאה" (צילום מתוך הסרט)סוזן סרנדון מואשמת ברצח: "המוצא האחרון"

הסרט "המוצא האחרון" מביא את סיפורה של חברה לשעבר (סוזן סרנדון) בקבוצה הרדיקלית "מחתרת מזג האויר" ששדדה בנק בשנות ה-1970 המאוחרות וירתה למוות בשוטר שלא בתפקיד. כיום, 40 שנה מאוחר יותר היא מואשמת באותו הרצח, ועורך דין (רוברט רדפורד) בעיירה קטנה שמכיר אותה, מעורר חשדות כמעורב גם כן. עיתונאי צעיר ונבון באותה עיירה קטנה (שייה לבוף), מתחיל לחקור את הסיפור ומוביל בעקבותיו גם את הבולשת הפדרלית, תוך שהוא מנסה להוכיח את חפותם של שני המבוגרים.» המוצא האחרון - מועדי הקרנהרדיקלית לעת זקנה. "המוצא האחרון" (צילום מתוך הסרט)התבגרות בצל המחתרת: "ילדות בהסתר"

ארגנטינה, 1979. אחרי שנים בגלות, חוזר חואן בן ה- 12 יחד עם משפחתו לארגנטינה תחת זהות בדויה. הוריו חברים בארגון גרילה אידיאליסטי אשר פועל בסתר להפלת החונטה הצבאית בארגנטינה, מה שמציב את חואן, הוריו ואחותו התינוקת- בסכנה מתמדת.

חואן, אשר מוכר לחבריו לכיתה בשם ארנסטו, מנסה לקיים חיים נורמליים. הוא מזמין את חבריו למסיבת יום הולדת בבית, יוצא לטיול השנתי של בית הספר, ואפילו חווה אהבה ראשונה עם אחת הילדות בכיתה, אך גם יודע על הנשק שמחזיקים הוריו בבית, מאזין בסתר למפגשים הסודיים של המחתרת בביתו, ומתרגל היטב את הכניסה למקום המסתור בבית בידיעה שיום יבוא והוא יאלץ להתמודד לבדו עם הסכנה.הסרט "ילדות בהסתר" מבוסס על סיפור אמיתי ובהשתתפות הכוכבת נטליה אוריירו.» "ילדות בהסתר" - מועדי הקרנהפועלים להפלת החונטה הצבאית בארגנטינה. "ילדות בהסתר" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: אנשי קצה "בדרכים" של החברה האמריקאית

הסרט "בדרכים" של הבמאי וולטר סאלס ("תחנה מרכזית ברזיל") הוא עיבוד לספר של ג'ק קרואק, אחד מהסופרים המייצגים את "דור הביט" של שנות ה-50 בארצות הברית. בסרט משחקים סם ריילי ("13"), גארט הדלונד ("טרויה"), קריסטן סטיוארט ("דמדומים") ויגו מורטנסן ("שר הטבעות") ואיימי אדמס ("ספק").

סאל פארדייס הוא סופר ניו-יורקי שפוגש את דין מוריאטי, אסיר לשעבר, שנשוי למרילו. שני החברים החדשים והאישה החדשה מחליטים לצאת מתוך החיים בקופסה ולעשות מסע לאורכה ורוחבה של ארצות הברית של אחרי מלחמת העולם השנייה. במסע הוא פוגש נוודים הזויים, ואנשי קצה בחברה האמריקאית.

» "בדרכים" - מועדי הקרנהבין שני גברים. "בדרכים" (צילום: מתוך הסרט)