קאן 2013: האחים כהן וארי פולמן בריביירה הצרפתית

בתחרות הרשמית של אירוע הקולנוע היוקרתי בעולם יתמודדו השנה במאים בסדר הגודל של הכהנים, רומן פולנסקי, סטיבן סודרברג, פאולו סורנטינו, פרנסואה אוזון ואלכסנדר פיין. סרטו של ארי פולמן יפתח את מסגרת "השבועיים של הבמאים"

אורון שמיר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר

היום (ה') הוכרזו שמות הסרטים והיוצרים שיקחו חלק באירוע הקולנועי היוקרתי בתבל - המהדורה ה-66 של פסטביל הקולנועי של קאן, אשר יתרחש בריביירה הצרפתית בין ה-15 ל-26 במאי. הרבה שמות גדולים, כמה חשודים מיידים ומספר מכובד של סרטים או במאים פחות ידועים ולכן גם יותר מעוררי סקרנות. את הפסטיבל יפתח העיבוד הגרנדיוזי של באז לורמן ("מולין רוז'") לספר "גטסבי הגדול", עם ליאונרדו דיקפריו בתפקיד הראשי. "הקונגרס", סרטו החדש של ארי פולמן על-פי ספרו של סטניסלב לם, יפתח את מסגרת "השבועיים של הבמאים" ובכך מפצה במעט על האכזבה שבאי היכללותו של אף סרט ישראלי בתחרות.

» כך זה נראה בפעם הקודמת

בין אותם שמות מפורסמים ניתן למצוא בתחרות הרשמית סרטים חדשים מאת האחים כהן, פרנסואה אוזון, אלכסנדר פיין, רומן פולנסקי, סטיבן סודרברג ופאולו סורנטינו. בשורה השניה ניצבים אשגר פרחאדי ("פרידה"), הירוקאזו קורה-אדה ("המשאלה"), עבדלאטיף קשיש ("הגרגר והדג"), טאקשי מייקה היפני וגם ניקולס וינדינג רפן, שחוזר לשתף פעולה עם ריאן גוסלינג אחרי "דרייב" המצוין ומביא לנו את "רק אלוהים סולח". בראש חבר השופטים יעמוד השנה סטיבן ספילברג, ויהיה מעניין לראות כיצד השקפת עולמו הקולנועית תשפיע על חלוקת הנחשב שפרסי הקולנוע בעולם - דקל הזהב.את המסגרת המשנית של "מבט מסויים" יפתח סרטה החדש של סופיה קופולה, "The Bling Ring", ויהיה ניתן למצוא בה סרטים של קלייר דניס, ג'יימס פרנקו והאני אבו-אסעד ("גן עדן עכשיו") בין היתר. עוד יוצרים מוכרים שניתן יהיה למצוא מחוץ לתחרויות ובהקרנות מיוחדות - ג'וני טו, גיום קאנה, סטיבן פרירס, ג'יימס טובאק ושוב, רומן פולנסקי. עוד נציגות ישראלית בקאן הוא סרטה של גן דה לנגה מבית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סם שפיגל, "בבגה", אשר יתמודד במסגרת הסינפונדסיון, החשובה שבמסגרות הסרטים הקצרים והסטודנטיאליים.