אלברט מייזלס, קולנוע עצמאי ואבי נשר בפסטיבל קולנוע דרום

בפסטיבל, שיתקיים בתחילת יוני, יתארחו גם במאי הקולנוע הארגנטינאים מרטין רכטמן וסאנטיאגו מיטרה והקולנוען הטורקי אזקן אלפר

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירות "הארץ"

הדוקומנטריסט האמריקאי אלברט מייזלס יהיה אורח פסטיבל קולנוע דרום, שייערך בשדרות בין 2 ל-6 ביוני. אתמול פורסמה רשימת האירועים המתוכננים להיערך בפסטיבל הקרוב, המופק על ידי מכללת ספיר. במסגרת הפסטיבל תיערך רטרוספקטיבה ליצירתו של מייזלס, מגדולי היוצרים התיעודיים האמריקאים, ובנוסף לו יתארחו גם במאי הקולנוע הארגנטינאים מרטין רכטמן וסאנטיאגו מיטרה והקולנוען הטורקי אזקן אלפר.

באירוע הנעילה של הפסטיבל יוצג בהקרנת טרום בכורה סרטו החדש של אבי נשר, “פלאות”, שצפוי לצאת להקרנות ביוני. ארבעה סרטים ישראליים נוספים יוצגו בהקרנות טרום בכורה, אחד בכל ערב; שמותיהם טרם פורסמו. בנוסף לכך, יוקרנו בפסטיבל שישה סרטים תיעודיים במסגרת הנושאת את שמו של השחקן והבמאי המנוח ג’וליאנו מר חמיס: “10% מה הופך אדם לגיבור?” של יואב שמיר, “מלכה” של עמרם יעקובי, “בשוֹרוֹת” של נורית אביב, “שוברת שיניים” של קרן בן רפאל, “אם ובת” של זאביק זליקוביץ, ו”אמנות/ אלימות” של באט ולטאלב, מרים אבו־חאלד ואודי אלוני.

כמו כן, הפסטיבל ממשיך במסורת קידום הקולנוע הישראלי העצמאי, ובמסגרת זו יוקרנו ארבעה סרטים שהופקו מחוץ לתעשייה הממסדית: “בשר תותחים” של איתן גפני, “VISA” של אבישי סיון, “השורד” של שמעון שי ו”אושר עטוף בשמיכה” של יוסי ארצי. נוסף על כל אלה תיערך במסגרת הפסטיבל תחרות סרטי סטודנטים ויוקרנו סרטי גמר של בוגרי מכללת ספיר.

מתוך "פלאות", סרטו החדש של אבי נשר, שיוקרן בפסטיבל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ