לא רק ארי פולמן: "מעל הגבעה" הישראלי התקבל לפסטיבל קאן

"מעל הגבעה", סרטו של הבמאי רפאל נדג'ארי בכיכובם של מוני מושונוב, אורי פפר ומיכאלה עשת, יוצג אף הוא במסגרת "השבועיים של הבמאים", אותה פותח "כנס העתידנים" של פולמן

אורון שמיר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר

אמנם אין השנה אף סרט ישראלי בתחרות הרשמית של פסטיבל הקולנוע היוקרתי בעולם, אבל יש מסגרת אחת שתהיה הפעם ישראלית במיוחד. לאחר שנודע בשבוע שעבר כי "כנס העתידנים" (או "הקונגרס") של ארי פולמן יפתח את המסגרת המיוחדת שנקראת "השבועיים של הבמאים", גם סרטו החדש של הבמאי רפאל נדג'ארי התקבל למסגרת זאת. זהו סרטו השלישי של נדג'ארי המשתתף בפסטיבל קאן - "תהילים" השתתף בתחרות הרשמית בשנת 2007 ו"דירה C5" השתתף במסגרת שבועיים של במאים בשנת 2002.

» פסטיבל קאן 2013 - כל הפרטים» נדג'ארי: יליד צרפת, מחובר לישראל

"מעל הגבעה" (שנקרא גם "A Strange Course Of Events" באנגלית), מספר על שאול (אורי פפר), גרוש החיי בבדידות, אשר מנסה להיחלץ ממצבו הנפשי הקשה אשר בו הוא שרוי. שאול מחליט ללכת לבקר את אביו שמעון (מוני מושונוב) בחיפה, מאשים את אביו בכל בעיותיו ומתעמת איתו. שמעון ובת זוגו בטי (מיכאלה עשת), מחליטים לטפל בשאול בטיפול אלטרנטיבי בעזרת אבנים מאגיות ושמנים טיפולים. בעזרתם של שמעון ובטי עובר שאול ממצבו הקשה למצב הרבה יותר אופטימי. הסרט הופק על ידי איתי תמיר (לילה סרטים), מרק רוזנבאום (טרנספקס הפקות) וקרולין בומרשה (אבניו B הפקות) ונכתב על-ידי רפאל נדג'ארי וג'ו גריזון. הסרט אף יתמודד על פרסי אופיר השנה, אך אין לו עדיין תאריך הפצה בארץ.מחיפה לקאן. מיכאלה עשת, מוני מושונוב ואורי פפר ב"מעל הגבעה" (צילום: עמית ברלוביץ)