חדש על המסך: אלמדובר עף מהתרגשות

אלמדובר בקומדיית טיסה, דיאן קיטון ורוברט דה נירו גרושים באושר, סטיבן דורף בשבי אש"ף, תשוקה בין שני מרגלים ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

אלמדובר בקומדיה קלילה: "לעוף מהתרגשות"

פדרו אלמודובר חוזר לשורשיו עם קומדיה קלילה וצבעונית כמיטב המסורת. עלילת הסרט "לעוף מהתרגשות" עוקבת אחר קבוצת מטיילים שמוצאים את עצמם בסיטואציה מסוכנת בזמן טיסה למקסיקו סיטי. חוסר האונים שלהם אל מול הסכנה מעורר כמה וידויים צבעוניים וסיפורים שלא ייאמנו, שמתגלים כדרך מצוינת לברוח מהסיטואציה המאיימת.

כרגיל, בסרטי אלמודובר אפשר לצפות לתערובת מושלמת של כיף, צבע, דרמה והרבה צחוק.» "לעוף מהתרגשות" - מועדי הקרנה

כיף, צבע, דרמה והרבה צחוק. "לעוף מהתרגשות" (צילום מתוך הסרט)

דיאן קיטון, רוברט דה נירו ו"החתונה הגדולה"

"החתונה הגדולה" מאחד על המסך צוות עטיר כוכבים בראשותו של רוברט דה נירו עם קתרין הייגל, דיאן קיטון, אמנדה סייפריד, טופר גרייס, סוזן סרנדון ורובין וויליאמס. העלילה עוקבת אחר משפחה מודרנית שמנסה לשרוד חתונה בסוף שבוע חגיגי אחד, שיש לו פוטנציאל להפוך לפיאסקו. הזוג הגרוש דון ואל גריפין (דה נירו וקיטון) נאלצים שוב לגלם זוג מאושר למען החתונה של בנם המאומץ, לאחר שהאם הביולוגית השמרנית במיוחד שלו מחליטה לטוס לקצה השני של העולם כדי להשתתף. הזוג נאלץ להתמודד עם כל אורחי החתונה, ועם העבר העשיר בבעיות שלהם - בתקווה לא להרוג אחד את השני בתהליך.

» "החתונה הגדולה" - מועדי הקרנהבתקווה לא להרוג אחד את השני. "החתונה הגדולה" (צילום מתוך הסרט)

סטיבן דורף בשבי אש"ף: "להישאר בחיים"

סרטו של ערן ריקליס "להישאר בחיים" ("זייתון") מביא את סיפורו של טייס ישראלי (בגילומו של סטיבן דורף) שנופל בשבי בלבנון בשנת 1982. הטייס נאלץ לנטוש את מטוסו מעל ביירות ומוצא את עצמו בשבי אש"ף בלב העיר השסועה וההרוסה. פאהד, ילד פלסטיני בן 12, שמתאמן במחנות של אש"ף וחולם להיות לוחם, מגלה עניין רב בשבוי. הוא מציע לו עסקה – הוא ידאג לשחרר אותו מהשבי אם יוני יקח אותו לישראל כדי לראות את הכפר ממנו בא סבו. יוני מחליט ללכת על זה ומוצא את עצמו יחד עם הילד – שאי אפשר להיפטר ממנו גם אם מאוד רוצים – במסע הזוי מביירות לגבול לבנון-ישראל. המסע קשה פיזית, רגשית ונפשית, ובמהלכו יתקלו הטייס הישראלי והילד הפלסטיני בסכנות מכל הסוגים והצבעים תוך בניית מערכת יחסים שמתחילה משנאה, עוינות וחשדנות, ואט אט מתפתחת למקומות אחרים.הסרט צולם כולו בישראל באביב האחרון. הוא מבוסס על תסריט מאת נאדר ריזק, צולם על ידי דן לאוסטסן הדני (“Silent Hill”) ונערך על ידי הרווה שנייד ("אמלי", "דליקטסן"). מפיק הסרט הוא גארת אנווין, זוכה פרס האוסקר לשנת 2011 על "נאום המלך". » "להישאר בחיים" - מועדי הקרנהמסע הזוי מביירות לגבול לבנון-ישראל. "להישאר בחיים" (צילום: איתן ריקליס)

תשוקה בין שני מרגלים: "פיתול מושלם"

גרגורי, הידוע בכינויו המקצועי מואיז, הוא מרגל בכיר המוצב במונאקו כדי לעקוב אחר פעילויות של איש עסקים בעל השפעה. אליס, גאון פינסים, מגוייסת גם היא במטרה שתחדור לעסקיו של האיש תחת המעקב. אבל גרגורי חושד שהיא תבגוד בהם, ומפר את כלל הזהב בעסקי הריגול, ויוצר אתה קשר. התשוקה האסורה שפורצת ביניהם מאיימת להוביל למפלתם בסרט "פיתול מושלם".

» "פיתול מושלם" - מועדי הקרנה

מאיימת להוביל למפלתם. "פיתול מושלם" (צילום מתוך הסרט)

הבריחה לקנדה: "חיים טובים יותר"

יאן, טבח, ונדיה, מלצרית ואם לילד בן תשע, מחליטים לסכן את כל מה שיש להם בכדי לרכוש מסעדה משלהם בסרט "חיים טובים יותר". עם הרבה אמביציה, אהבה ועקשנות, אך ללא כסף רב, הם מוצאים עצמם נרדפים גם על ידי הבנקים וגם על ידי המלווים בריבית. כדי להציל עצמם מהמצוקה הכלכלית לה נקלעו, מחליטה נדיה לקבל על עצמה עבודה בקנדה ולהשאיר מאחוריה בצרפת את יאן, את בנה ואת המסעדה החדשה שלהם. יחדיו, יאן והילד מתמודדים עם שורת המלווים בריבית הפוקדת את דלתם יום אחר יום. בעוד החובות מצטברים ללא הפסק, מבין יאן שישנו רק פתרון אחד למצב שלהם – לעזוב מאחוריו את המסעדה, לאחד בין הילד לאימו ולעבור בעקבותיהם לקנדה. אולי שם ישנו סיכוי לחיים טובים יותר.

» "חיים טובים יותר" - מועדי הקרנה

מצילים את עצמם ממצוקה כלכלית. "חיים טובים יותר" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: שובו של טוני סטארק ב"איירון מן 3"

איירון מן, הדמות האהובה מבין כל הנוקמים, עומד לסגור טרילוגיה משלו. בסרט החדש אנו עוקבים אחרי נפילתו של טוני סטארק/איירון מן (רוברט דאוני ג'וניור). איירון מן מתמודד הפעם מול אויב שעושרו אינו יודע גבולות בגילומו של בן קינגסלי. כשסטארק מגלה שעולמו הושמד על ידי אויבו, הוא יוצא למסע הירואי כדי למצוא את האשמים. כל פניה במסע הזה תבחן את אומץ ליבו. סטארק צריך לשרוד בעזרת כוחותיו בלבד, כשהוא נשען על כושר ההמצאה והאינסטינקטים שלו ובו בזמן צריך להגן על הקרובים אליו ביותר - כמו אהובתו פפר פוטס (גווינת' פאלטרו) וידידו ג'יימס רודס (דון צ'ידל). כשהוא מחזיר מלחמה, סטארק מגלה את התשובה לשאלה שרדפה אותו בחשאי: האם האדם עושה את החליפה או שהחליפה עושה את האדם?גם גאי פירס ישחק בסרט, ויגלם את המדען ד"ר אלדריץ' קיליאן. את העמיתה שלו תגלם רבקה הול.» "איירון מן 3" - מועדי הקרנה

ספיידרמן much? "איירון מן 3" (צילום מתוך הסרט)

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?