חדש על המסך: איירון מן סוגר טרילוגיה

וגם: גאל גרסייה ברנאל אומר "לא" לדיקטטורה, גרג קיניר במשולש רומנטי, רובין רייט ונעמי ווטס הן קוגריות והספארי דורש צדק חברתי

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

שובו של טוני סטארק: "איירון מן 3"

איירון מן, הדמות האהובה מבין כל הנוקמים, עומד לסגור טרילוגיה משלו. בסרט החדש אנו עוקבים אחרי נפילתו של טוני סטארק/איירון מן (רוברט דאוני ג'וניור). איירון מן מתמודד הפעם מול אויב שעושרו אינו יודע גבולות בגילומו של בן קינגסלי. כשסטארק מגלה שעולמו הושמד על ידי אויבו, הוא יוצא למסע הירואי כדי למצוא את האשמים. כל פניה במסע הזה תבחן את אומץ ליבו. סטארק צריך לשרוד בעזרת כוחותיו בלבד, כשהוא נשען על כושר ההמצאה והאינסטינקטים שלו ובו בזמן צריך להגן על הקרובים אליו ביותר - כמו אהובתו פפר פוטס (גווינת' פאלטרו) וידידו ג'יימס רודס (דון צ'ידל). כשהוא מחזיר מלחמה, סטארק מגלה את התשובה לשאלה שרדפה אותו בחשאי: האם האדם עושה את החליפה או שהחליפה עושה את האדם?גם גאי פירס ישחק בסרט, ויגלם את המדען ד"ר אלדריץ' קיליאן. את העמיתה שלו תגלם רבקה הול.» "איירון מן 3" - מועדי הקרנה

ספיידרמן much? "איירון מן 3" (צילום מתוך הסרט)

אומרים "לא" לדיקטטורה

הסרט "לא", בכיכובו של גדול השחקנים בדרום אמריקה גאל גרסייה ברנאל, מספר את סיפורו האמיתי של קמפיין הבחירות הנועז שניהלו מתנגדי פינושה, במשאל העם המפורסם ב-1988 בצ'ילה.

הרעיון פשוט - דמוקרטיה מוכרים כמו קוקה קולה. עם ג'ינגלים קליטים, בחורות מפזזות והרבה שמחה. מה שהחל כהצעה יומרנית של קופירייטר נטול מעורבות פוליטית הפכה לתופעה שהרטיטה עם שלם, גררה איומים ומסעות הפחדה, ולבסוף ביצעה את הלא יאומן - גירשה את הדיקטטורה מצ'ילה והרקידה עם שלם בדרך אל החופש.

» "לא" - מועדי הקרנה

דמוקרטיה מוכרים כמו קוקה קולה. "לא" (צילום מתוך הסרט)

גרג קיניר במשולש רומנטי: "כותבים, סיפור אהבה"

הסרט "כותבים, סיפור אהבה" עוקב אחר כותב הרומנים ביל בורגנס (גרג קיניר). שלוש שנים לאחר שהתגלה, הוא לא יכול להפסיק את האובססיה שלו לרגל אחרי אישתו לשעבר אריקה (ג'ניפר קונלי), שעזבה אותו בצורה משפילה למען גבר אחר. אפילו כשטרישיה (קריסטן בל), השכנה (שהיא קצת יותר משכנה) מנסה לדחוף אותו בחזרה לבריכת הדייטים, הוא נותר עיוור לקסמן של נשים אחרות. בינתיים, בתו העצמאית חסרת התקנה סמנתה (לילי קולינס), מפרסמת את הרומן הראשון שלה, מה שעוזר לה להמנע מלחשוב על הרומן הראשון שהיה לה. גם בנו הצעיר רסטי, (נאט וולף), מנסה למצוא את חותמו הספרותי כסופר פנטזיה, ובאותו הזמן להתמודד עם הבעיות האמיתיות מאוד של נערת חלומותיו . כשכל המצבים האלה מובילים למשולש רומנטי המלווה במשברים, בני המשפחה יופתעו לגלות כיצד כל סוף הופך להתחלה.

» "כותבים, סיפור אהבה" - מועדי הקרנה

כל סוף הופך להתחלה. "כותבים, סיפור אהבה" (צילום מתוך הסרט)

זהירות, קוגריות חוצות: "אימהות מושלמות" הסרט האוסטרלי "אימהות מושלמות" הוא דרמה אירוטית המבוססת על סיפור מאת זוכת פרס נובל דורותי לסינג. רוז וליל (רובין רייט ונעמי ווטס) גדלו יחד כחברות הכי טובות. כשהתבגרו והפכו לאמהות בחרו לגור אחת ליד השניה בעיירה אידילית המשקיפה על חוף ים. כמו האמהות שלהם, גם הבנים המתבגרים של רוז וליל הם החברים הכי טובים ונראה שדבר לא יוכל להפריד בינם. במשך קיץ אחד משותף רגשות נסתרים צפים מעל פני השטח, והתשוקה מתפרצת בדרכים לא צפויות, כאשר כל אם מתאהבת בבנה של השניה.

» "אימהות מושלמות" - מועדי הקרנה

אימהות לא הכי מושלמות (צילום מתוך הסרט)

צדק חייתי: "דלהי ספארי"

"דלהי ספארי" היא הרפתקה משעשעת של חיות היער, הנלחמות נגד הכוונה להרוס את ביתן. הסרט מספר את סיפור מסעם של ברדלס ואמו, קוף, דוב ותוכי כאשר הם מגלים שהיער שבו הם חיים עומד לפני הריסה בגלל התערבות של בני אדם. חמש החיות מגיעות לפרלמנט בדלהי ומעלות לדיון שאלה – מדוע האדם הפך לחיה המסוכנת מכולן? האם האדם מבין שכאשר הוא יחריב את היערות ואת החיות גורלו יהיה זהה לשלהם?

» "דלהי ספארי" - מועדי הקרנההפרלמנט של החיות. "דלהי ספארי" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: פנלופה קרוז במלחמות סרייבו ב"נולד פעמיים"

ג'מה (פנלופה קרוז), נשואה באושר ומגדלת את בנה המתבגר יחד עם בעלה השוטר באחת השכונות השלוות של רומא בסרט "נולד פעמיים". טלפון מפתיע, ממי שהיה פעם חבר קרוב, מחזיר אותה לעברה הרחוק ומוביל אותה לצאת למסע בסרייבו השכנה יחד עם בנה. 16 שנים קודם לכן, ג'מה הגיעה לראשונה לסרייבו כדי להשלים את לימודיה, אלא שמלחמות הבלקן שקרעו את מדינות יוגוסלביה המתפוררת, מאלצים את ג'מה להיפרד מדייגו (אמיל הירש), אהובה האמריקאי ואבי בנה ולעזוב את העיר המופגזת מבלי לדעת מה עלה בגורלו של אהובה. המסע לסרייבו, עיר גבול בין מזרח למערב המתאוששת עדיין ממלחמת האזרחים, מחזיר את ג'מה שנים לאחור, אל סיפור אהבתם העזה שלה ושל דייגו, אשר נתקל במהמורות כדרכן של אהבות אמת, ואל האירועים הכואבים שחוותה שם. אותו מסע גם גורם לה לבחון מחדש את כל שידעה על סרייבו ותושביה, על היסטוריה של המקום וההיסטוריה הפרטית שלה.

» "נולד פעמיים" - מועדי הקרנה

סיפור אהבה עזה. "נולד פעמיים" (צילום מתוך הסרט)