חדש על המסך: ליאונרדו דיקפריו הוא "גטסבי הגדול"

וגם: מת'יו מקונוהי הוא אסיר נמלט במרדף אחר אהבה, קומדיה פלסטינית ראשונה ובקרוב גל גדות חוזרת למהיר ועצבני

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

סקוט פיצג'רלד, סיבוב חמישי: "גטסבי הגדול"

הבמאי באז לורמן ("רומיאו ויוליה") מציג את העיבוד שלו לרומן של פרנסיס סקוט פיצג'רלד "גטסבי הגדול". הסרט מספר על גבר מהמערב התיכון בארצות הברית בשם ניק קאראווי שנמשך לתוך חייו הבזבזנים של שכנו ג'י גטסבי. אולם החיים הבזבזנים כוללים בתוכם טירוף ואובססיה שלא נראית בברור לאנשים מבחוץ. ניק מגלה מהר מאוד סדקים בחייו המפוארים של גסטבי, ושם מחכים האובססיה, הטירוף והטרגדיה. זה העיבוד החמישי לסרט על פי ספרו של פיצג'רלד. את גטסבי מגלם ליאונרדו דיקפריו, ואת ניק מגלם טובי מגוויר ("ספיידרמן").

» "גטסבי הגדול" - מועדי הקרנה

טירוף ואובססיה שלא נראית מבחוץ. "גטסבי הגדול" (צילום מתוך הסרט)

מת'יו מקונוהי הוא פושע נמלט: "הסיפור של מאד"

הסרט "הסיפור של מאד" מתחיל כאשר יום אחד על גדות נהר המיסיסיפי מוצאים שני נערים בני 14 סירה שנסחפה ונתקעה בצמרתו של עץ. אליס ו"נקבון", שני הנערים הסקרנים, החברים הכי טובים, רגילים לשוטט באיזור - אך הפעם הם מגלים שהם לא נמצאים שם לבדם. יחד איתם, נמצא גם מאד (מת'יו מקונוהי) - אסיר נמלט שנידון למאסר על רצח בחור שהתעלל באהובתו, אשר כעת מסתתר על גדות הנהר. מאד במהרה כובש את לב הנערים, והם מחליטים לעזור לו בבריחתו יחד עם הבחורה שהוא אוהב (ריס ווית'רספון). מה שהם לא יודעים זה שלא רק המשטרה מחפשת אחר מאד, אלא גם אחיו של הנרצח, שמבקש לסגור איתו חשבון, וגם שהאהבה בין מאד לאהובתו איננה תמימה כפי שהם חושבים.» "הסיפור של מאד" - מועדי הקרנהמי לא יכבש על ידי מת'יו? "הסיפור של מאד" (צילום מתוך הסרט)

איך אומרים פלאפון בערבית? "איש ללא סלולארי"

הסרט "איש ללא סלולארי" עוקב אחר החיים של בחור צעיר בשם ג'אוודת בכפר ערבי מסורתי ליד נצרת, שחייו אינם פשוטים. במיוחד כאשר זה מגיע למציאת אהבה ולקשר עם בחורות. בוקר אחד ג'אוודת מוצא את עצמו עומד עם אביו בשדה, כשמעליהם מתנוססת אנטנה סלולארית גבוהה. ג'וואדת, שסבל ללא הפסק מבעיות קליטה בטלפון הנייד, שמח. מעכשיו הוא סוף כל סוף יוכל לשמוע מה מדברים אליו בטלפון.

אבל לסאלם, אביו של ג'וודאת, הרעיון של העמדת אנטנה סלולארית ליד מטע עצי הזית שלו, נראה לו רעיון איום ונורא והוא מחליט לצאת למאבק על הזזת האנטנה מהשדה. ג'וואדת מוצא את עצמו בקונפליקט: האם לתמוך באביו ובחבריו ולהצטרף למחאה נגד חברת הטלפונים או דווקא לתמוך בשיפור תנאי הקליטה בכפר, האם לתמוך בקדמה הטכנולוגית או בערכים המסורתיים. ככל שהזמן מתקדם ג'וואדת מבין שהמבחן האמיתי שלו הוא בעצם גיבוש זהותו האישית. מתוך הניסיון להבין מה חשוב יותר בחיים ומה פחות חשוב ג'וואדת מוצא את הדרך שלו להתבגר ולהבין מי הוא באמת. » "איש ללא סלולארי" - מועדי הקרנהקדמה טכנולוגית או ערכים מסורתיים? "איש ללא סלולארי" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: וין דיזל עדיין מעוצבן ב"מהיר ועצבני 6" סדרת סרטי "מהיר ועצבני" מתחדשת בסרט שישי, שישיב גם הפעם את השחקנית הישראלית גל גדות אל המסך לצידם של וין דיזל, פול ווקר, דווין ג'ונסון ושלל כוכבי האקשן של המותג המכניס. גם ריהאנה לוהקה לשחק ב"מהיר ועצבני 6" בתפקיד הפאם-פאתאל המסוכנת.לאחר מעללי הסרט החמישי בסדרה, הפושע המקצועי דומיניק טורטו והצוות שלו הם עשירים, אבל הרישום הפלילי שלהם מונע מהם לשוב למולדתם. בעקבות ניסיונותיו לעצור אותם, סוכן שירות הביטחון לוק הובס מציע לצוות עסקה: הוא ייתן להם חנינה מלאה לכל פשעיהם, אם הם יעזרו לו לעצור ארגון שכירי חרב קטלני ומיומן. בראשותו של הארגון עומד הגאון הפלילי והאכזרי לטי אורטיז.

» "מהיר ועצבני 6" - מועדי הקרנה

הסרט שמסרב להיגמר. "מהיר ועצבני 6" (צילום מתוך הסרט)