הצצה ראשונה: מאט דיימון נלחם בג'ודי פוסטר

הבמאי הצעיר ניל בלומקאמפ ינסה לשחזר את הצלחת "מחוז 9" בסרט החדש "אליסיום", שמצטרף לגל הסרטים החברתיים ומציג עולם עתידי מחולק למעמדות

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

במאי הקולנוע הצעיר ניל בלומקאמפ זכה לקפיצה מטאורית בקריירה הודות להצלחתו המסחררת של סרט הביכורים שלו "מחוז 9", שנעשה בתקציב של 30 מיליון דולרים והפך לחביב המבקרים ולשובר קופות שגרף רווחים של כ-211 מליון דולרים. כעת, ארבע שנים אחרי הסרט המדובר, הבמאי בן ה-33 חוזר עם "אליסיום", סרט מדע בדיוני חדש בכיכובם של מאט דיימון, ג'ודי פוסטר ושרלטו קופליי (שעבד עם בלומקאמפ גם ב"מחוז 9"). לאחר שורה של הצצות קצרות, הסרט החדש זכה סוף סוף לטריילר מורחב שמעניק הצצה משמעותית למתרחש בו. בתפקיד הראשי ניצב דיימון, שלקח הפסקה ארוכה למדי מסרטי אקשן לאחר סרטי ג'ייסון בורן ושב למצב רוח לוחמני במיוחד עבור הסרט החדש. בדומה ל"מחוז 9" גם הסרט החדש עוסק בשאלות של מעמדות, הגירה ונגישות לביטוח רפואי. בלומקאמפ, שגם כתב את התסריט, ממקם את העלילה בשנת 2154 ומשרטט עולם שבו ישנם שני מעמדות חברתיים. המעמד העני של ההמונים שגרים בכדור הארץ ההרוס בעוד קהילה נבחרת של עשירים חיה בתחנת חלל בשם "אליסיום". מזכירת ממשלת האליסיום (ג'ודי פוסטר) נוקטת בכל הצעדים האפשריים כדי למנוע הגירה למקום השליו ולשמר את אורח החיים הנקי והטכנולוגיה הרפואית של התושבים. אבל, למקס (דיימון) יש תוכנית לפרוץ לאיזור ולהציל לא רק את חייו אלא גם את חייהם של מיליוני תושבי כדור הארץ.

מאט דיימון חוזר לאקשן. הטריילר הרשמי לסרט:

הסרט מצטרף לגל סרטים שמציגים עתיד קודר שבו קיימת הפרדה בין המעמדות הגבוהים לנמוכים (האחרונים שבהם הם "עולם הזמן" בבימויו של אנדרו ניקול ו"הפוכים" של הבמאי הארגנטינאי חואן דייגו סולאנס), ושואב את שמו מהמיתולוגיה היוונית, שם שדות האליסיום היו איזור בעולם הבא שתואר על ידי הומרוס כמעין גן עדן שהמתגוררים בו נטולי דאגות.

"אליסיום" ייצא לבתי הקולנוע האמריקאים ב-9 באוגוסט (וככל הנראה יגיע אלינו יום קודם לכן, ב-8 באוגוסט), ועל העיצוב העתידני חתום סיד מיד, שעבד על "בלייד ראנר", "טרון" ו"שובו של הנוסע השמיני".