חן חדד, עכבר העיר

סרט האקשן" קיק אס" המבוסס על הקומיקס של מארק מילר והאמן ג'יי.ג'י ג'ונס, יצא לפני כשלוש שנים אל הקולנוע וסיפק משב רוח מרענן לטרנד גיבורי העל עם תיכוניסט גיק וילדה רצחנית שעוטים תחפושות ויוצאים להילחם בפשע. הצלחתו של הסרט הובילה במהירות ליצירת סרט ההמשך "קיק אס 2" שאמור לרענן את הקיץ עם הפצתו בארצות הברית ב-16 באוגוסט (ואצלנו כנראה כבר ב-8 לחודש).

עם זאת, רגע לפני סבב יחסי הציבור, כוכבי הסרט עוררו סערה ברשת. ג'ים קארי, שהצטרף ל"קיק אס" 2 בדמותו של קולונל מופרע עם פיוז קצר, הודיע כי הוא מסרב לקחת חלק בקידום הסרט ואפילו מתנגד לו באופן פומבי. קארי בן ה-51, שמחזיק ברזומה לא מעט דמויות מופרעות, הכריז בטוויטר שהוא מסרב להביע תמיכה בסרט בשל האלימות שבו, בעיקר לאחר טרגדיית הטבח בבית הספר היסודי סנדי הוק שבמהלכו נרצחו 27 ילדים ומבוגרים.

"הצטלמתי לקיק אס 2 לפני הטבח בסנדי הוק ועכשיו אני מודה שאיני יכול לקחת חלק באופן שבו האלימות מוצגת בסרט במצפון נקי", כתב קארי בחשבון הטוויטר שלו. לאחר שדבריו עוררו דיונים רבים ברשת, הכוכב פרסם בבלוג שלו חצי התנצלות כלפי "כל אלה שמעורבים בעשיית הסרט" והוסיף: "אני לא מתבייש ב'קיק אס 2', אבל לאור האירועים האחרונים החלטתי לשנות את דעתי ולא לתמוך בסרט".

מצטלם ומתחרט. הטריילר לסרט בכיכובו של קארי:

מארק מילר, שביים את הסרט הראשון ומשמש כמפיק בסרט החדש (לצד הבמאי האנונימי יחסית ג'ף וואדלו), ניסה לעצור את תרומתו של קארי לבאזז השלילי סביב קומדיית האקשן, ומיהר לפרסם תגובה לדברים שמרמזת לכך שקארי מתנהג בצביעות. "אני מבולבל מההכרזה הפתאומית הזו מאחר שכל מה שרואים בסרט היה בתסריט שקארי קיבל לפני 18 חודשים. נכון, כמות הגופות שנערמות בסרט היא גבוהה מאוד, אבל סרט שנקרא 'קיק אס 2' מבהיר כבר בשם שלו למה אפשר לצפות". מילר הוסיף כי "אפשר לצפות מסרט המשך בכיכובה של 'היט גירל' לכלול לא מעט דם, ואין שום סיבה שמי שנהנה כל כך מהסרט הראשון יהיה בהלם מזה. כמו ג'ים, גם אני מלא אימה לאור האירועים האלימים במציאות, אבל 'קיק אס' הוא לא סרט דוקומנטרי ואף שחקן לא נפגע במהלך הצילומים".

למרות הכל, מילר הודיע שהוא מכבד את החלטתו של קארי לקחת צעד אחורה. "זו ההחלטה שלו, אבל אני ממש לא קונה את הקשר בין אלימות בפנטזיה ובין אלימות במציאות. זה כמו להגיד שכשהארי פוטר מטיל כישוף זה גורם ליותר ילדים להיות מכשפים בעולם האמיתי. ג'ים, אני אוהב אותך ואני מקווה שתשקול את דבריך לאור הנקודות שהעלתי. אתה מדהים בסרט וזו קומדייה כיפית בטירוף".

כתבות מומלצות

מפגינה מול בית המשפט העליון הארה"ב

פסק הדין שביטל את זכות האשה על גופה ראוי לשמש אות אזהרה גם כאן

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל