ארגון גאה קורא להחרים את "המשחק של אנדר"

הסרט, שמבוסס על ספרו של אורסון סקוט קארד, אמור לצאת לאקרנים בסתיו נתקל בהתנגדות מצד הקהילה הגאה בגלל התנגדותו של הסופר לנישואים חד מיניים

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

אחד הסרטים המצופים של הסתיו הוא העיבוד הקולנוע לקלאסיקת המדע הבדיוני "המשחק של אנדר" של אורסון סקוט קארד. הסרט יגיע לבתי הקולנוע רק בסוף אוקטובר, אבל כבר עכשיו הושק קמפיין שקורא להחרים אותו. על הקריאה לחרם חתום ארגון להט"ב בשם "Geeks Out" שמפציר בצופים הפוטנציאלים לא ללכת לסרט בגלל דעותיו של הסופר, אחד הדוברים המובילים בתנועה שמתנגדת לנישואים חד-מיניים.

קארד בן ה-61, שמשמש גם כמפיק בסרט החדש, הצטרף לפני ארבע שנים למועצה הלאומית למען נישואים (NOM) שפועלת נגד נישואים גאים. בין היתר הוא פרסם מאמר בו הצהיר על דעותיו בעיתון "Mormon Times". "נישואים חד מיניים הם סופה של הדמוקרטיה", כתב קארד, "לנישואים יש רק הגדרה אחת וכל ממשלה שתנסה לשנות זאת היא האויב הרשמי שלי. אני אפעל להרוס את הממשלה הזו ולהפיל אותה".

בקמפיין שפרסם הארגון נגד הסרט נכתב: "אל תקנו כרטיסים לסרט, אל תרכשו את ה-DVD, אל תזמינו אותו ב-VOD. התעלמו מכל הצעצועים והמוצרים הנלווים. לא משנה עד כמה אתם מעריצים את הספרים, שמרו את כספכם מחוץ לכיסו של סקוט קארד". הארגון אף מתכנן להגדיל את ההד התקשורתי סביב החרם באמצעות הפקת אירועי "החרימו את המשחק של אנדר" בניו יורק, שיקגו וערים נוספות בארצות הברית ביום השקת הסרט בארצות הברית. "על ידי הגעה לאירוע נוכל לשלוח מסר ברור ורציני לקארד ולכל מי שעושה עסקים עם פעילים נגד הקהילה הגאה", הוסיפו חברי הארגון, "את מה שהוא מוכר, אנחנו לא קונים".

יצליח לשרוד את הקמפיין? הטריילר לסרט:

הסרט החדש מתקרב לקולנוע לאחר שנים של שמועות ותסריטים שירדו מהפרק באותה מהירות שעלו. הפקת הפרויקט יצאה סוף סוף לדרך עם גווין הוד ("אקס מן המקור: וולברין") כבמאי ותסריטאי ורוברטו אורקי (שכתב והפיק את "סטארטרק") כמפיק בכיר. בתפקיד הראשי מככב אסא בטרפילד בן ה-15 ("הנער ופיג'מת הפסים", "הוגו") ולצידו מככבים גם שחקנים וותיקים ומוערכים כמו הריסון פורד, בן קינגסלי וויולה דייוויס.

למי שפספס את הספר, העלילה מתארת את קורותיו של אנדר וויגין, נער ביישן בן 6 שנשלח לבית ספר ללחימה יחד עם נבחרים מבטיחים מרחבי העולם. בית הספר פועל כדי להכשיר את המנהיג הבא של בני האדם במלחמתם בחייזרים בשם באגים. הסרט מבוסס הן על התמודדותו של אנדר עם המבחנים השונים כפי שהם מתוארים בספר "המשחק של אנדר" והן על עלילת ספר ההמשך "הצל של אנדר".