הגרסה האלימה של ספייק לי ל"שבעה צעדים"

הבמאי חשף טריילר ראשון לעיבוד של הלהיט הקוריאני. האלימות הקיצונית ממשיכה גם לגרסה החדשה

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

חיבתה של הוליווד לרימייקים הובילה גם לעיבוד של "שבעה צעדים" (Oldboy), אחד הסרטים האכזריים והמטרידים שיצאו מדרום קוריאה אל רחבי העולם ב-2003. מאז הצלחתו הבינלאומית המרשימה של הסרט צצו שמועות על הפקת רימייק אמריקאי, כאשר מגוון רחב של במאים פוטנציאלים הוצמדו לפרויקט, ובהם סטיבן שפילברג, מתיו ווהן ודני בויל. בסופו של דבר הוענקו מושכות הבימוי לספייק לי ("מלקולם אקס", "השעה ה-25"), שחשף השבוע טריילר ראשון לגרסה האמריקאית המדוברת.

הרימייק, בכיכובו של השחקן המוערך ג'וש ברולין. מבוסס על המאנגה שעל פיה נכתב "שבעה צעדים" ועל הסרט השני ב"טרילוגיית הנקמה" של פארק צ'אן-ווק (הראשון הוא "שלום לנוקם" והשלישי הוא "שלום לנוקמת", אך אין קשר עלילתי בין הסרטים). בהשראת הסרט המקורי, העלילה מתארת את חטיפתו של אדם לצינוק מסתורי, בו הוא מבלה 20 שנים בבידוד מוחלט מבלי לדעת מדוע נאסר. במקביל לניסיונות כושלים להבין מדוע נחטף ולשמור על שפיות, הוא רואה מגלה מהטלוויזיה שאשתו נרצחה ושהוא החשוד העיקרי. יום אחד הוא מוצא את עצמו חופשי באופן שרירותי כמעט כמו נסיבות כליאתו. מאותו הרגע ואילך הוא נחוש בדעתו לנקום באדם שכלא אותו ומתעמת בדרך עם כמה אמיתות קשות על עברו.

כולל את סצנת הפטיש המפורסמת. טריילר ה"רד בנד" לסרט:

פרט לברולין, נבחרת הכוכבים כוללת את את סמואל ל.ג'קסון, אליזבת' אולסן ("מרתה מרסי מיי מרלן"), שרלטו קופליי ("מחוז 9"), כוכבות הטלוויזיה האנה סימון ("הבחורה הטובה") והאנה וורה ("בוס"), וכוכבי "הסופרנוס" מייקל אימפריולי, מקס קסלה וריצ'רד פורטנאו.

הטריילר הראשון לסרט שוחרר בגרסת "רד בנד" (למבוגרים בלבד) שמרמזת לרמת אלימות קיצונית כמו זו שבסרט המקורי, ומבטיחה שסצנת הפטיש הבלתי נשכחת תשוב לככב גם כאן, הפעם בגרסתו של לי. בכל זאת, נדמה שלא מדובר בעיבוד נאמן אחד לאחד לסרטו של פארק, ואפשר לצפות לשורה של אלמנטים שונים בהתאם לטביעת אצבעו הקולנועית של לי והתסריטאי מארק פרוטוסביץ' ("תור", "אני אגדה"). הסרט צפוי לצאת לבתי הקולנוע האמריקאים ב-25 באוקטובר.