הוכרזו המועמדים הסופיים לפרסי אופיר 2013

הסרט "בית לחם" מוביל עם 12 מועמדויות ומיד אחריו "מי מפחד מהזאב הרע" עם 11. הגשש החיוור יקבלו פרס מפעל חיים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

המועמדים הסופיים לפרסי אופיר 2013 הוכרזו הבוקר (יום ג'). רשימת המועמדים הראשונית והמורחבת שהוכרזה באפריל השנה, צומצמה וחולקה לקטגוריות הקבועות שמתחרות לפרס. הסרט "בית לחם" של יובל אדלר מוביל את רשימת המועמדויות עם 12 מועמדויות. אחריו ברשימה "מי מפחד מהזאב הרע" של אהרון קשלס ונבות פפושדו. פרס מפעל החיים יינתן לשלישיית הגשש החיוור. » מי מפחד מהזאב הרע - לכל הפרטים» בית לחם - לכל הפרטיםאשתקד חידשה האקדמיה עם מסלול מיוחד לסרטים קטני תקציב שנקרא "פרינג'/גרילה", בו זכה "ג'ו + בל" של הבמאית רוני קידר. גם השנה יתמודדו מספר סרטי פרינג', כאשר רענון נוסף הוא הכרזת על קטגוריה חדשה - הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר. בקטגוריה זו יתחרו סרטי סטודנטים אשר יוגשו לאקדמיה על ידי פסטיבל סרטי הסטודנטים ולצידם יתחרו סרטים קצרים עצמאיים, אשר לא נעשו במסגרת אקדמית כל שהיא.רשימת המועמדים הסרט הטוב ביותר:"בית לחם""הבן של אלוהים""לצוד פילים""סוכריות""שש פעמים"פרינג'/גרילה:"אני ביאליק""פנתר לבן"

הבימוי הטוב ביותר:"בית לחם""הנוער""מי מפחד מהזאב הרע""סוכריות""שש פעמים"

השחקן הראשי הטוב ביותר:שאדי מרעי, "בית לחם"מכרם חורי, "הבן של אלוהים"ששון גבאי, "לצוד פילים"צחי גראד, "מי מפחד מהזאב הרע"אלון אבוטבול, "מקום בגן עדן"

השחקנית הראשית הטובה ביותר:טלי שרון, "ההיא שחוזרת הביתה"ריימונד אמסלם, "כידון"רותם זיסמן-כהן, "מקום בגן עדן"יובל שרף, "פלאות"ריימונד אמסלם, "פלסטלינה"סיון לוי, "שש פעמים"

שחקן המשנה הטוב ביותר:צחי הלוי, "בית לחם"זהר שטראוס, "הבן של אלוהים"מוני מושונוב, "לצוד פילים"דבל'ה גליקמן, "מי מפחד מהזאב הרע"מוני מושונוב, "סוכריות"צפו בטריילר של "מי מפחד מהזאב הרע"

שחקנית המשנה הטובה ביותר:לאורה ריבלין, "ההיא שחוזרת הביתה"שירילי דשא, "הנוער"רותם זיסמן-כהן, "לצוד פילים"אהובה קרן, "מפריח היונים"קרן ברגר, "מקום בגן עדן"חנה לסלאו, "פלסטלינה"

התסריט הטוב ביותר:"בית לחם""לצוד פילים""מי מפחד מהזאב הרע""מקום בגן עדן""שש פעמים"

הצילום הטוב ביותר:"בית לחם""מי מפחד מהזאב הרע""מקום בגן עדן""פלסטלינה""שש פעמים"

העריכה הטובה ביותר:"בית לחם""הנוער""מי מפחד מהזאב הרע""סוכריות""שש פעמים"

עיצוב פס הקול הטוב ביותר:"בית לחם""כידון""מי מפחד מהזאב הרע""מקום בגן עדן""סוכריות""שש פעמים"

המוזיקה הטובה ביותר:"בית לחם""הבן של אלוהים""מי מפחד מהזאב הרע""מקום בגן עדן""סוכריות"

הליהוק הטוב ביותר:"בית לחם""הנוער""לצוד פילים""מי מפחד מהזאב הרע""שש פעמים"

הסרט הקצר הטוב ביותר:"איה""בבגה""ברוכים הבאים ו… משתתפים בצערכם""חופש גדול""חניה בצל"

הסרט התיעודי הטוב ביותר:"אילוף הגוררת""גן עדן""זמן פוניבז'""חמש מצלמות שבורות""לשכה 06""שומרי הסף"