בן אפלק יגלם את באטמן בסרט האיחוד עם סופרמן

אולפני האחים וורנר ליהקו את השחקן והבמאי זוכה האוסקר לתפקיד גיבור העל בסרט שיאחד בין סופרמן ובטאמן. אפשר להתחיל לחכות

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

יש באטמן חדש בעיר, וקוראים לו בן אפלק. לאחר מעטה הסודיות הכבד שאפף את הפרוייקט בחודש האחרון, אמש נודע באופן רשמי שאולפני האחים וורנר ליהקו את השחקן והבמאי זוכה האוסקר לתפקיד גיבור העל בסרט שיאחד בין סופרמן (הנרי קאוויל) ובאטמן. סופרמו ובאטמן יתאחדו בסרט חדש

חשיפת ההפקה המתוקשרת נעשתה לאחרונה במהלך אירוע הקומיק-קון, שם נודע שוורנר ו-DC קומיקס עומדים לספק את התשובה שלהם ל"הנוקמים" של מארוול עם איחוד קולנועי בין שני גיבורי העל. הסרט, שייצא בקיץ 2015, יהווה המשך ל"סופרמן: איש הפלדה" וישאב השראה מהרומן הגרפי של פרנק מילר "האביר האפל חוזר" שמעמת את סופרמן עם באטמן ונחשב לאלים וקודר במיוחד.

הסכמתו של אפלק לתפקיד מפתיעה לאור התרחקותו מההפקות ענק בשנים האחרונות ומיתוגו כבמאי מוערך עם הזכייה באוסקר על "ארגו", אבל בעיקר לאור הכשלון הצורב שנחל כגיבור על בסרט "דרדוויל" שהוביל לזכייתו בפרס הראזי לשחקן הגרוע ביותר של אותה השנה. יותר מכך, לאחר הרושם העצום שהותיר כריסטיאן בייל בסרטי באטמן של כריסטופר נולאן (ששימש כמפיק ותסריטאי גם ב"סופרמן: איש הפלדה"), קשה להמר על סיכוייו של אפלק לשחזר את אותה ההצלחה.

בעוד הטוויטר מתמלא בציוצים מאוכזבים ("בפעם הראשונה בחיי אני רוצה שסופרמן ינצח"), מגוננים ("בעיניי מדובר בליהוק מבטיח") ומבדרים ("האם זה אומר שמאט דיימון יגלם את רובין?"), באולפני וורנר נרגשים מהבחירה באפלק בן ה-41 לדמותו המחוספסת והמבוגרת יותר של באטמן בסרט. זאק סניידר, שביים את "איש הפלדה" ושב גם הפעם לכסא הבמאי הכריז כי "בן מספק ניגוד מרתק לסופרמן של הנרי. הוא מסוגל לחשוף צדדים שונים של באטמן, הן כגבר מבוגר וחכם יותר מקלארק קנט שנושא מתחת לפני השטח צלקות מהעבר והן כמליארדר הכריזמטי ברוס וויין. אני לא יכול לחכות לרגע שבו נתחיל לעבוד יחד".

הפקת הסרט תחל במהלך 2014 במטרה להפיץ את הסרט ב-17 ביולי 2015. בשלב זה ידוע כי איימי אדמס, לורנס פישבורן ודיאן ליין ישובו לסרט ההמשך, שצפוי להוות חוליה משמעותית בדרך לאיחוד הקולנועי של "ליגת הצדק" שככל הנראה ייצא ב-2017.