צפו: מתיו מקונוהי חולה איידס בסרט חדש

בשנה האחרונה מתיו מקונוהי וג'ראד לטו השילו קילוגרמים בקצב מסחרר. עכשיו מתגלה הסיבה: סרט חדש בו הם מגלמים חולי איידס בשנות ה-80, המנהלים מרדף אחר קוקטייל התרופות הנחשק

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

בשנה האחרונה הרשת הוצפה בתמונות מדהימות של מתיו מקונוהי ללא השרירים והריבועים בבטן שהפכו לסימן ההיכר שלו, אלא בגזרה כחושה ואנורקטית. מקונוהיי נראה כמעט כשלד מת מהלך לאחר שהשיל כמעט 20 קילוגרמים ממשקלו, ולא לקח הרבה זמן עד שלתמונות הללו הצטרפו גם צילומים של המוזיקאי והשחקן ג'ראד לטו ("רקוויאם לחלום"), שהוריד 14 קילו ממשקלו, מרט את כל שיער גופו ועטה איפור ובגדי נשים. התמונות הספיקו כדי לעורר סקרנות עצומה סביב סרטם החדש של השניים "Dallas Buyers Club" שחשף סוף סוף טריילר רשמי ראשון.

הסרט ממשיך את המיתוג של מקונוהי כשחקן רציני שבגיל 40 הצליח להמציא את עצמו מחדש ולהשאיר מאחור את ימי הקומדיות הרומנטיות ("מארגנת החתונות", "איך להיפטר מבחור ב-10 ימים", "אין כמו בבית"), לטובת תפקידים פרובוקטיבים ומאתגרים בסרטים כמו "סנגור במבחן", "העיתונאי", "הסיפור של מאד" (ובקרוב גם ב"הזאב מוול סטריט" של מרטין סקורסזה). לחיבוק החם שקיבל לאחרונה מהמבקרים צפויה להתווסף גם מועמדות ראשונה לאוסקר עבור סרטו החדש, המבוסס על סיפורו האמיתי של רון וודרוף.

הפעם, מקונוהיי מגלם חשמלאי הומופוב מטקסס המגלה שהוא חולה איידס וכי נותרו לו 30 ימים לחיות. מאחר שבשנות ה-80 תרופות רבות עדיין לא אושרו בארצות הברית הוא יוצא למכסיקו במצוד אחר אלטרנטיבות, ויחד עם טרסנג'נדר החולה גם היא באיידס (לטו) פותח "מועדון חברים" שמאפשר לו להתחמק מהממשלה ולספק לחולים אחרים גישה לתרופות.

את הסרט ביים ז'אן מארק ואלה ("קרייזי", "ויקטוריה הצעירה"), ונבחרת השחקנים כוללת גם את ג'ניפר גארנר, שעבדה עם מקונוהיי ב"אקסיות לכל הרוחות", כוכב הקולנוע והטלוויזיה דניס אוהרה ("מילק", "דם אמיתי"), דאלאס רוברטס וג'יין מקניל ("המתים המהלכים"). הדרמה תושק בספטמבר כחלק מהליין-אפ של פסטיבל טורונטו, ותצא לבתי הקולנוע ברחבי העולם ב-1 לנובמבר.

תאכלו משהו. Dallas Buyers Club - טריילר: