הצצה ראשונה: ניקול קידמן היא גרייס קלי

טריילר ראשון לסרט החדש על הנסיכה ממונקו, שגרם למשפחת המלוכה לרוץ לתקשורת עם טענות כלפי הבמאי. האם זה התפקיד שיביא לניקול קידמן את האוסקר?

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בהוליווד הסיטו לאחרונה את אור הזרקורים מהנסיכות של דיסני שסוחפות את קהל הילדים, אל עבר נסיכות בשר ודם בגרסת האגדות למבוגרים. בעוד נעמי ווטס נכנסת לנעליה של הנסיכה דיאנה בסרטו של אוליבר הירשביגל, ניקול קידמן מגלמת את גרייס קלי בסרט חדש שזכה סוף סוף לטריילר ראשון.

הדרמה "גרייס ממונקו" צפויה לספר את סיפורה של קלי, שכיכבה בין השאר ב"חלון אחורי" של היצ'קוק וב"נערות הכפר", והחליטה לוותר על קריירת המשחק לטובת כס הנסיכות של מונקו. העלילה תתמקד בתקופה בה הנסיכה סייעה למנוע השתלטות עוינת על עיר המדינה בניסיון ליטול ממנה את ייחודה כישות נטולת מס הכנסה. על הסרט חתום אוליביה דהאן, שהוביל את מריון קוטיאר היישר לזכייה באוסקר על תפקידה ב"אדית פיאף - החיים בוורוד" ועוד לפני שגלגלי ההפקה החלו לנוע נשמעו בהוליווד תהיות האם גם קידמן תפסע על השטיח האדום בטקס הנחשק.

נסיכה בשר ודם. ניקול קידמן בסרט "גרייס ממונקו" (מתוך הסרט)

במהלך הצילומים התעוררה סערה סביב ההפקה לאחר שילדיה של גרייס קלי, הנסיכה קרוליין, הנסיכה סטפני ונסיך מונקו אלבר השני, רצו לספר לתקשורת שדהאן מתעלם מבקשתם לתקן את אי הדיוקים ההיסטורים שבסרט ושהם מכריזים באופן רשמי שמעתה והלאה הם לא מעוניינים ששמם יקושר לפרוייקט. "אנחנו סבורים שהסרט מאדיר באופן מיותר אלמנטים מסויימים מחייה וכולל אי דיוקים עובדתיים לצד בדיה מוחלטת", אמרו.

דהאן החליט להגיב על הדברים מעל גבי העיתון הצרפתי "Le Journal de Dimanche", ופתר את ההאשמות במילים: "אני לא עיתונאי או היסטוריון. אני אמן. אני לא יוצר ביוגרפיה. אני שונא סרטים ביוגרפים. אני משרטט פרופיל אנושי של קלי כאישה מודרנית. ברור שיש אי דיוקים עובדתיים, אבל יש אלמנטים שאני מוכרח לשלב בסיפור". בנוגע לטענות של משפחת המלוכה על התעלמות מצידו, דהאן הכריז ש"מדובר באי הבנה. נפגשתי איתם במאי האחרון והרגשתי שהקשיבו לי, אבל מעולם לא ביקשתי מהם לתמוך בסרט באופן פומבי". הסרט צפוי להגיע לקולנוע ב-27 בנובמבר הקרוב, עם קאסט שכולל את טים רות, פרנק לנגלה ופז וגה.

כתבות מומלצות

מפגינה מול בית המשפט העליון הארה"ב

פסק הדין שביטל את זכות האשה על גופה ראוי לשמש אות אזהרה גם כאן

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל