פסטיבל חיפה: "בית לחם" הוא הזוכה הגדול

סרט הביכורים של יובל אדלר זכה הערב בפרס הסרט הטוב ביותר, לצד פרס השחקן שהוענק לצחי הלוי במסגרת הפסטיבל

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הערב (ה') ננעלה התחרות הישראלית המסורתית של פסטיבל הסרטים ה-29 של חיפה. בפרס הסרט הטוב ביותר זכה "בית לחם" של הבמאי יובל אדלר. צחי הלוי נבחר לשחקן הטוב ביותר על הופעתו בסרט והילה וידור נבחרה לשחקנית הטובה על משחקה בסרט "לוויה בצהריים" של אדם סנדרסון. פרס לסרט הביכורים הוענק לסרט "אחרי הים" בבימויו של יוסי אבירם. "אנה ערביה", סרטו של עמוס גיתאי, זכה גם הוא בשני פרסים - פרס התסריט ופרס הצילום. הפסטיבל עצמו ימשך עד לשבת הקרובה.

» פסטיבל הסרטים חיפה - כל הפרטים» פסטיבל הסרטים: סיכום ביניים» צחי לוי מספר על המסע של "בית לחם"פרסים נוספים שחולקו בטקס: לסרט התיעודי הטוב היותר נבחר "היה שלום פטר שווארץ" בבימויה של יעל ראובני. בפרס הסרט הקצר זכתה לאה טוניק על סרטה "בכורה". הפרס לסרט האנימציה הוענק ללונה מטר על "ליילה" ופרס על הישג אמנותי בקולנוע הישראלי הוענק ליוסף פיצ'חדזה על סרטו "סוכריות".

מנימוקי השופטים לזכייה של "בית לחם" בפרס: "הסרט לפת אותנו מהסצנה הראשונה ולא הניח לנו גם לאחר סיומו. הסרט אמיץ, מטלטל, עצמתי מרגש ומציב בפני הצופה דילמות של נאמנויות חצויות. למרות שזה סרט ביכורים, מפגין הבמאי שליטה מוחלטת במדיום הקולנועי ויוצר סרט סוחף ומרתק. חשוב לציין כי הסרט, מעבר להיותו קולנוע נפלא, הוא גם ובעיקר רלוונטי לחיינו כאן, במקום הזה".