פרס מפעל חיים למיכל בת-אדם

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים ברחובות יערוך מחווה מיוחדת לבת-אדם, ויקרין את סרטה הראשון "רגעים" שעבר שימור מיוחד

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

פרס מפעל חיים יוענק למיכל בת-אדם במסגרת פסטיבל הבינלאומי ה-10 לסרטי נשים ברחובות. הפסטיבל יערוך מחווה ליצירתה של בת-אדם, במאית קולנוע, תסריטאית ושחקנית, הפועלת למעלה משלושה עשורים בקולנוע הישראלי. ברפרטואר שלה 12 סרטים באורך מלא אותם כתבה וביימה, מהם תשעה מקוריים ושלוש אדפטציות. סרטה הראשון, "רגעים", עבר שימור מיוחד לקראת הפסטיבל, ונבחר לפתוח את חגיגות העשור. הוא יוקרן בערב הפתיחה החגיגי שייערך במכון ויצמן ב-21 באוקטובר. פסטיבל סרטי נשים ברחובות - לכל הפרטים

ביצירותיה של בת-אדם: "על חבל דק", "בן לוקח בת", "המאהב", "אלף נשותיו של נפתלי סימן טוב", "אשה זרה", "הדוד פרץ ממריא", "איה-אוטוביוגרפיה דמיונית", "אהבה ממבט שני", ”חיים זה חיים”, "ריטה שם זמני”, “מאיה”. מארגני פסטיבל סרטי נשים ברחובות: "יצירתה המרתקת, שהקדימה לרוב את זמנה, מתאפיינת בסגנון ייחודי, שופע רעיונות והרהורים. בת-אדם היא אמנית מקורית, מחלוצות הקולנוע הישראלי והיוצרת הראשונה שפנתה לז'אנר האוטוביוגרפי-עלילתי, הפנתה מבט פנימה, צללה אל נבכי חייה ודלתה מתוך "זיכרון הנפש" - שבו הממשי והבדוי נמהלים זה בזה - את החומרים ליצירתה.

בת-אדם פיתחה שפה קולנועית מובהקת בשדה הקולנוע הישראלי. היא שרטטה במלאכת מחשבת רגישה את גיבורי סרטיה, כשדמותה כאמן וכאישה משתקפת בהם. כבר בסרטה הראשון "רגעים" (1979) ניתן להבחין ביד אמן בוטחת שהציבה את היסודות לסרטיה הבאים ואת התשתית לנתיב ה"מינורי" שבו בחרה להוליך את יצירתה".