הצצה ראשונה: ג'וד לאו וליה סיידו בחדש של ווס אנדרסון

שנה אחרי "ממלכת אור הירח" עטור הפרסים, הבמאי ווס אנדרסון חוזר עם סרט חדש וגדוש כוכבים. צפו בטריילר הראשון של "The Grand Budapest Hotel"

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

במהלך שני העשורים האחרונים ווס אנדרסון צמח להיות אחד הבמאים המוערכים בעולם הקולנוע האמריקאי והעצמאי, ופיתח שפה קולנועית ייחודית שהתגבשה בסרטים כמו "משפחת טננבאום", "עמוק במים" ו"רכבת לדרג'לינג". כעת, כשנה לאחר "ממלכת אור הירח" עטור השבחים, אדרסון חשף הצצה ראשונה לסרטו החדש והמצופה "The Grand Budapest Hotel".

הסרט החדש מתהדר בנבחרת מסחררת של כוכבים. שחקנים כמו ג'וד לאו, סירשה רונאן ורייף פיינס (שהחליף בתפקיד את ג'וני דפ) וליה סיידו הצרפתיה ("כחול הוא הצבע החם ביותר"), הצטרפו לכוכבים הקבועים של אנדרסון: ביל מאריי, אוון וילסון וג'ייסון שוורצמן. בין השחקנים הנוספים שישובו לעבוד הבמאי ניצבים אדוארד נורטון, הארווי קייטל וטילדה סווינסטון שכיכבו ב"ממלכת אור הירח", אדריאן ברודי שגילם את אחד האחים ב"רכבת לדארג'לינג", וג'ף גולדבלום וויליאם דפו שהופיע ב"עמוק במים".

למרות שאנדרסון לא נלהב לחלוק יותר מדי מידע על עלילות סרטיו, הבמאי בן ה-44 סיפר שעלילת "The Grand Budapest Hotel" מתרחשת בשנות ה-20, ומגוללת את סיפורו של מר גוסטב (פיינס) המשמש כשוער בבית המלון ומפתח חברות עמוקה עם אחד העובדים הצעירים. הסיפור נשזר בגניבה של ציורי רנסנס יקרי ערך, בקרב על הון משפחתי עצום ובתהפוכות הפתאומיות ששינו את אירופה במחצית הראשונה של המאה ה-20.

אנדרסון, שצילם את הסרט באירופה, אף סיפר שהאווירה בסרט החדש שואבת השראה מסרטיו של הבמאי היהודי-אמריקאי ארנסט לוביטש, ובהם "חנות מעבר לפינה" ו"להיות או לא להיות". הסרט יגיע לבתי הקולנוע ב-7 במרץ 2014.

מלון חמישה כוכבים. The Grand Budapest Hotel - טריילר