כנס בינלאומי על ייצוג נשים בקולנוע ובטלוויזיה יתקיים בסינמטק ת"א

הכנס, שיתקיים ב-29 בחודש, יחתום את אירועי פסטיבל סרטי הנשים ברחובות

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"שוות", כנס בינלאומי על מקומן וייצוגן של נשים בקולנוע ובטלוויזיה, יתקיים ב-29 בחודש בסינמטק תל אביב ויחתום את אירועי פסטיבל סרטי הנשים ברחובות. בפאנלים השונים בכנס ישתתפו נשים מובילות בתחום הקולנוע והטלוויזיה מהארץ והעולם, שיציגו מודלים לשינוי ושוויון בין נשים לגברים בקולנוע ובטלוויזיה.

נשים הן 51% מאוכלוסיית ישראל ועדיין רק 10% מהסרטים המופקים בכל שנה מבוימים בידי נשים. בכנס ינסו לבחון את הסיבות למצב זה ואת האתגרים הניצבים לפני נשים העובדות בקולנוע ובטלוויזיה. כן ייבחנו השאלות מדוע נשים נראות על המסך פחות מגברים, ובדרך כלל בתפקיד "היפה", "החתיכה" או "האמא", למה נדיר שאשה תופיע בתוכנית אקטואליה כמומחית לענייני ביטחון, והאם תוכניות הריאליטי שינו משהו בייצוג נשים על המסך.

המושב הראשון בכנס יעסוק בייצוג נשים בקולנוע ובטלוויזיה, ובין היתר יוצג בו מחקר חדש הבוחן ייצוגי נשים בתוכניות ריאליטי ותיבחנה דמויות מורכבות של נשים בסרטים של נשים. המושב השני יעסוק בהתמודדות עם נוכחותן המינורית של נשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, ובין היתר ידובר בו על קידום במאיות צעירות ועל מודל שוודי חדש ומצליח לקידום יצירה של נשים. ואילו המושב השלישי יוקדש לנשים בטלוויזיה, ויבחן האם קיימת שם אפליה, איך ניתן לשנות את הייצוגים הפוגעניים של נשים בטלוויזיה, והאם תיתכן סולידריות נשית בתעשיית הטלוויזיה. הכנס יתקיים במעמד שרת התרבות לימור לבנת, ודברי סיכום תישא חברת הכנסת מרב מיכאלי.

מיכל בת אדם לצד אסי דיין בסרט "רגעים" שביימה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ