וודי הרלסון: "ג'ניפר לורנס, תחזירי את האוסקר"

רגע לפני הפרמיירה הבריטית של הסרט השני בסדרת "משחקי הרעב", כוכבי הסרט חלקו חוויות מהצילומים. איזו בדיחה הכי הרגיזה את ג'ניפר לורנס, ומה הקשר בין האוסקר לצרצרים

נועה לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה לוין, עכבר העיר

אמש (יום ב') התקיימה בלונדון הפרמיירה של "משחקי הרעב: התלקחות", יריית הפתיחה של ההפצה העולמית של הסרט השני בסדרה. למרות הגשם ששטף את רחובות העיר, הקרנת הבכורה הייתה עניין נוצץ למדי, עם שטיח אדום וכוכבות באיפור מוגזם. ג'ניפר לורנס התייצבה לאירוע בשמלה חשופת גב לא מאוד מוצלחת ושיער קצוץ שזכה לתשומת לב ברחבי העולם כולו, קיטרה על מזג האוויר ואז הישירה חיוך למצלמות והכריזה: "אני פה חמש דקות, וכבר אני מתלוננת!".

משחקי הרעב: התלקחות - הפרטים המלאים

אבל מי שגנב את ההצגה היה ג'וש האצ'רסון, המגלם את דמותו של פיטה. במסיבת העיתונאים שקדמה לפרמיירה האצ'רסון הרחיב בדיבור וסיפק אנקדוטות משעשעות מהצילומים. "ג'ניפר חזרה לסט אחר שזכתה באוסקר (על תפקידה ב"אופטימיות היא שם המשחק", 2012), היא אמנם לא הביאה את הפסלון איתה, אבל הוא בהחלט הפך לעילה לצחוקים", כך צוטט השחקן בגרדיאן. "כל פעם שג'ניפר התבלבלה באחת השורות שלה, וודי הרלסון (המגלם את דמותו של היימיטץ' אברנת'י) היה אומר לה: 'או או, כדאי שתחזירי את האוסקר הזה!'. המשפט הזה, 'ג'ניפר, תחזירי את האוסקר', הפך לבדיחה הכי שגורה על סט הצילומים".

גם הפעם, אופטימיות היא שם המשחק. "משחקי הרעב: התלקחות" - טריילר:

השחקן ג'פרי רייט, המגלם את ביטי – דמות חדשה שלא הופיעה בסרט הראשון, סיפר שאחרי הזכייה של לורנס באוסקר הביא לה קופסת הפתעה, אותה מילא ב-200 צרצרים. "מה שלא לקחתי בחשבון זה שכמנסים למלא קופסה ב-200 צרצרים, הרבה מהם נשארים בחוץ. שזה אומר על רצפת חדר המלון שלי. הם קפצו על המיטה והתחבאו מאחורי הארון. שבוע לא יכלתי לישון כי כל הלילה הצרצרים עשו לי רעש בחדר".

עושה רושם שלורנס עצמה ניצלה את מסיבת העיתונאים כדי להמשיך את נאום האוסקר שלה, והודתה פעם נוספת לאמא ואבא שבזכותם הגיעה עד הלום. "לא הייתי פה בלי ההורים שלי, שנכנסו לקשיים כלכליים של ממש ולקחו משכנתה שנייה כדי לאפשר לי לעשות את כל זה".

"משחקי הרעב: התלקחות", שאמור להיות אחד משוברי הקופות הגדולים של 2013, התקבל באנגליה בביקורות מעורבות. לצד שבחים על ביקורת חברתית ואמירה עמוקה יותר מזו שסופקה בסרט הראשון בסדרה, מבקר הגרדיאן פול מק'ינס העניק לסרט שלושה כוכבים. "מה שמאכזב בסרט הוא הלב שלו, או ליתר דיוק – היעדרו", הסביר. "למרות התווספותן של דמויות חדשות, הדינמיקה זהה בדיוק לזו שהוצגה בסרט הקודם". סרט הנעורים המדובר יגיע לישראל ב-21 בנובמבר, יום אחד לפני הפצתו בארצות הברית.

» הפארודיה ששמה הכל בפרופורציות הנכונות» איך הפכה ג'ניפר לורנס מטום בוי לסמל מין?

דרוש סטייליסט. לורנס בפרמיירה של "משחקי הרעב: התלקחות" (צילום: AP)