בדיקת מעבדה: בריטני מרפי הורעלה למוות

ארבע שנים לאחר מותה, בדיקת מעבדה מקיפה ופרטית שנערכה ביוזמת אביה של בריטני מרפי קבעה כי השחקנית ככל הנראה הורעלה למוות מתוך כוונה פלילית

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בעוד חודש ימלאו ארבע שנים למותה של השחקנית בריטני מרפי, לנצח טאי מ"קלולס". כעת, בדיקת מעבדה חדשה קובעת כי ישנה סבירות גבוהה לכך שמרפי ובעלה, התסריטאי הבריטי סיימון מונג'אק שמת חמישה חודשים אחריה, הורעלו על ידי גורם שלישי, ככל הנראה אדם שרצה במותם.

ב-20 בדצמבר 2009 הובהלה מרפי בת ה-32 לבית החולים סידרס סיני בלוס אנג'לס. זה קרה לאחר ששרון אמה מצאה אותה מחוסרת הכרה בביתה, שהיה שייך בעבר לזמרת בריטני ספירס. המאמצים להצלת חייה של השחקנית, שבגילה הצעיר הספיקה לככב ביותר מ-20 סרטים, כשלו. סיבת המוות נקבעה כדום לב, שיתכן כי נגרם כתוצאה מאנורקסיה ממנה כנראה סבלה בעבר וכן מנטילת תרופות מרובות, כולן חוקיות. מיד לאחר המקרה החלה חרושת שמועות על רומן בין מונג'אק לבין אמה של מרפי, אך זו הסתיימה באופן טראגי ומפתיע כשחמישה חודשים לאחר מות אישתו, גם מונג'אק נמצא בביתו ללא רוח חיים.

הנשמות הטובות בהוליווד מיהרו להגיד שמונג'אק מת בגלל שברון לב, אבל אדם אחד התעקש אחרת: אנג'לו ברטולוטי, אביה של מרפי. ברטלוטי לא קיבל את ההסברים שסיפקו הרופאים והמשטרה בדבר פטריות ועובש שנמצאו בביתם, השיג אישור בית משפט לדגום את שערם של מרפי ובעלה ושכר מעבדה פרטית שתכנס לבית בו חיו בני הזוג על מנת לחפש סימנים של הרעלה.

ימים יפים יותר. המייקאובר של טאי:

בהודעה רשמית שהוציאה המעבדה היום (ב') נכתב שהחומרים שנמצאו בדגימות השיער ובבית מעידים כי "מרפי הורעלה, ככל הנראה על ידי גורם שלישי בעל כוונה פלילית". עוד נכתב כי חומרים אלו אינם מתפתחים באופן טבעי. ברטלוטי טרם הגיב רשמית לתוצאות בדיקות המעבדה, אך האתר The Wrap פרסם כי הודעת המעבדה לעיתונות נשלחה ביוזמתו.

החשד הממשי להרעלה זדונית מצטרף לממצאים מטרידים נוספים שהתגלו לאחר מותו של מונג'אק. בנוסף להתחדשותן של שמועות עיקשות בדבר רומן בינו לבין האם שרון, בסריקת מחשבו האישי של מונג'אק התברר כי היו לו שני ילדים משתי נשים שונות, עליהם מרפי ככל הנראה לא ידעה דבר. לפי הדיווחים בתקשורת, מונג'אק העביר מדי שנה לילדיו כ-50 אלף דולר, במסגרת הסכמי מזונות חשאיים.

אבל כל השמועות, ההתפתחויות והגילויים המטרידים לא מספקים תשובה לשאלה החשובה ביותר: מי רצה במותה של אחת השחקניות הפעילות בהוליווד?

ממונרו ועד מרפי: כוכבים שמתו בנסיבות מסתוריותהמעריצים של משחקי הרעב חוצים את הגבולות